Kolor paska menu

(Severance) #1

Witam, jestem posiadaczem Windowsa Vista Ultimate z włączoną funkcją Areo Glass. Moje pytanie jest takie czy da się zmienic kolor paska menu z funkcją Areo Glass lub też nie na jakiś inny kolor byle nie czarny :slight_smile:

PS. Jeśli kolor paska można zmienic naprawdę łatwo to sory za zawracanie wam głowy, moją ślepotę i głupotę :stuck_out_tongue:

(Moniasiw) #2

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz "Personalizuj" potem wejdź w zakładke "Kolor i wygląd okien" tam masz możliwośc zmiany koloru i przeźroczystości okienek i paska.

(Severance) #3

Cze Siwy18

Miejsce które podałeś to znam i owszem kolor paska zmienia się troszeczkę ale nadal jest to kolor ciemny a mi chodzi o jasny kolor powiecmy nawet taki jak pod windows XP

(Moniasiw) #4

Jak narazie nie da się tego zmienić chyba że są już dostępne jakieś skiny pod Viste.

(piotrekplay) #5

jakie skiny? zmiana koloru pasków jest w standardzie :wink:

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 1:23

poczytaj tego arta :wink:

(Severance) #6

piotrekplay jeśli jest w standardzie to napisz jak zmienic kolor paska menu start z koloru ciemnego (czarnego) na kolor jasny chocby taki jak z systemu windows XP niezależnie czy ma się włączoną funkcję Aero Glass. Mnie się jednak zdaje że w standardzie to jest naprawdę zmiana ale koloru obramowania okien i troszeczkę paska menu ale to nie zalatwia mojego problemu gdyż pasek menu jest nadal ciemny.

Na stronie tej piotrekplay juz kiedys bylem i z całym szacunkiem do ciebie ale ja nie mam problemu z Aero Glass lecz ze (radykalną) zmianą koloru paska menu na jakiś jasny kolor.

PS. Mam nadzieję że ktoś rozwiąże ten problem, niekoniecznie to musi byc jakaś opcja w systemie zminiająca kolor paska ale np. jakis programik czy chocby rejestr.

(Miwidlak) #7

Tło paska regulujesz tak:

1 - pulpit PPM - Personalizuj - Kompozycje - Windows Vista

2 - pulpit PPM - Kolor i Wygląd Okien i popatrz uważnie jak zmienia się pasek i okna.

Teraz najciekawsze - pasek jest przeźroczysty przy włączonym Aero Glass - ustawienie tapety pulpitu sprawia, że pasek nabiera koloru z niej.

Poobserwuj

Pozdrawiam