Kolorowa drukarka laserowa do 1000zł


(abrakadabra77) #1

Szukam drukarki do codziennego drukowania  ok 100 stron (niestety musi być  kolor) Dotychczas  używana była  drukarka Xeroxa Phaser 6010 ale  cosik jej odbiło i żre  zamienniki tonerów  w szalonym tempie do tego  praktycznie co drukowania  zacina się  papier.

Drukarka  jaką chciałbym zakupić  nie musi mieć żadnych dodatkowych funkcji a podstawową cechą jakiej wymagam  to tania eksploatacja (czyli  możliwość BEZPROBLEMOWEGO  używania zamienników :slight_smile: )Jak narazie w  oko wpadła mi 

BROTHER HL-3140CW  i KYOCERA ECOSYS P6021CDN 

Jednak może  ktoś coś  innego może  zaproponować? Jednocześnie -  jeśli ktoś  ma  doświadczenia z  używania  w/w  drukarek może zechce się  podzielić  uwagami?


(mrFreeze) #2

Powiem Ci tak Brother ale jak jedziesz na zamiennikach to eksploatacja jest naprawdę tania. Toner kosztuje jak widzę około 50zł wystarcza na około 2000 kartek przy 5% pokryciu. Osobiście mam Brothera w domu (atrament kolor DCP-150C) i w firmie (laser HL-1110E czarno-biały). Koszty eksploatacji jak wspomniałem śmieszne. Niestety nie powiem Ci jak w praktyce wygląda ten Brother ale myślę, że to dobry wybór.