Kolorowa ekonomiczna drukarka laserowa do domu (50stron/mies) za niewielkie pieniądze

Witam forumowiczów,

Zastanawiałem nad zakupem kolorowej drukarki laserowej, ponieważ rzadko drukuję, a mam dość zasychających tuszy i wiecznych kombinacji z regeneracją atramentem, kupowaniem nowych kartridży itp. Kolor natomiast zawsze by się przydał, bo nie musiał bym chodzić po ludziach jakby był mi potrzebny kolorowy wydruk :slight_smile:

Szukam czegoś laserowego kolorowego, taniego i ekonomicznego wiem, że to optymistyczna opcja, ale po prostu nie chce wydawać kupy kasy na ultra drukarkę, z której będę korzystał do drukowania z 50 stron w miesiącu albo i nie, a dość mam niespodzianek z zaschniętym tuszem przy kolejnych próbach wydruku jakiś dokumentów. Drukarka może być też używana, oby nie jakaś po przebiegu 100tys stron.

a) Widziałem, że najtańszym (nowym) wyborem, a zarazem cieszącym się nienaganną opinią byłaby drukarka HP CP1025. Co moglibyście o niej powiedzieć, posłużyłaby ? Jest dostępna za lekko ponad 500 zł. Czy do niej tez muszę kupować jakiś wieczny chip, żebym mógł ją samodzielnie regenerować (tani koszt eksploatacji jest tu dla mnie ważny, a zużycie jakiś elementów np. wałka opc czy co tam jest, nie jest aż takie ważne ponieważ wydruki byłyby sporadyczne,ale oczywiście jak najtańsze zamienniki też są mile widziane)?

b) Widziałem też na alledrogo używane drukarki samsunga, clp 325, też z rożnych opinii jakie znalazłem w internecie, nie najgorsze, za około 300 zł do której można dokupić za parę złotych oprogramowanie, jakby wieczny chip, co pozwoli też uzupełniać samodzielnie toner. Co o niej powiecie ? też mi się wydaje ekonomiczna opcja.

Czy znacie jakieś lepsze rozwiązania ? Ważne żebym wydał jak najmniej, a mógł w każdej chwili wydrukować jakiś rachunek rodzicom czy coś podobnego :wink:

pozdrawiam