Kolorowanie składni - Czy to już niemożliwe?

Witam!

Ostatnio rzucił mi się pomysł dlaczego nie można by kolorować składni w działach programowanie/webmastering. Postanowiłem sprawdzić czy naprawdę nikomu nie przyszedł do głowy ten sam pomysł. I o dziwo już w 2006roku już ktoś pisał taką propozycję. Temat też był poruszany w O forum/Pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum jednak zaginął on w natłoku wypowiedzi. Nie jest to specjalnie trudna rzecz do zrobienia, myślę że dla koderów dobrychprogramów to byłąby pestka, a bardzo ułatwiłaby odpowiadanie w tematach z webmasteringów/programowania.

A tutaj taka mała ciekawostka :smiley:

Pozdrawiam

jak dla mnie pomysł trafiony, ułatwiło by odnalezienie się w kodzie, osobiście przywykłem, tylko nie wiem czy i jak sobie radzi ta wtyczka

ale niech wypowiedzą się userzy udzielający się w działach programowanie/webmastering, bo w nich się udzielam rzadko, prawie nigdy :stuck_out_tongue:

Jak dla mnie pomysł super, ja bym był szczęśliwy jakby to zostało wprowadzone. A jak wtyczka się sprawuje, tego też nie wiem. Ale pomysł już dalej nie jest rozwijany. Jak będe miał czas zainstaluje forum, wtyczke i wypróbuje jak działa. Napewno podziele się wrażeniami.

Nie każdy o tym wie, ale do php już istnieje kolorowanie, gorzej jest z html

Przykład bez kolorowania

<?php

if (isset($_POST['licz'])) {

	echo "Chcesz obliczyć sumę następujących liczb:" . "
" . "";

	print_r($_POST['a']);

	echo "" . "
" . "Oraz:" . "
" . "";

	print_r($_POST['b']);

	echo "" . "";

	echo "Ich suma to:" . " ";

	$wynik = $_POST['a'] + $_POST['b'];

	echo $wynik;

	echo "";

} else {

	echo "Wpisz liczby.";

}

?>

[/code]




I z kolorowaniem

[code=php]<?php if (isset($_POST[‘licz’])) {    echo “Chcesz obliczyć sumę następujących liczb:” . " " . " " ;    print_r($_POST[‘a’]);    echo “” . " " . “Oraz:” . " " . " " ;    print_r($_POST[‘b’]);    echo “” . “”;    echo “Ich suma to:” . "  " ;    $wynik = $_POST[‘a’] + $_POST[‘b’];    echo $wynik;    echo “”; } else {    echo “Wpisz liczby.”; }?>
Wysztarczy dodać =php do code czyli

[code=php]kod

Tak to wiem, też już o tym czytałem w jednym z wątków (pewnie zastosowana jest funkcja hihlight_string() ). Ale użytkownicy pisali że tak średnio to działa. I nie koloruje HTML, JAVY i niczego poza PHP. A dodanie funkcji kolorowania pozostałych języków chyba nie nastręczałoby aż takich trudności

Pozdrawiam