Kolorowanie składni

Admini czy Modkowie… niby nic, a niektórym by to ułatwiło życie w wyszukiwaniu błedów innych w dziale “Webmastering”, przydałaby sie automatyczna funkcja kolorowania składni po wklejeniu kodu strony, html, php czy innej… będzie coś takiego?

Jestem za… ale w nowej wersji forum :slight_smile:

adam9870 tak, było… w styczniu i nadal sie w tej kwestii nic nie zmieniło… a to góra 10 min roboty…

Również jestem za. Proponuję moda Code Highlight. Ma kolorowanie m.in. HTML, PHP, CSS, JavaScript. Bardzo krótka i łatwa instalacja.

To i tak nie pojawi się raczej wcześniej niż w nowej wersji forum, która będzie autorską wersją DP więc mody do phpBBtam raczej nie będą pasować.

HarryPotter tylko że o nowym forum pisało sie już w styczniu a mamy 30 października :wink: więc ktoś z DP dużo mówi mało robi…

Co prawda nie powinienem się wypowiadać w tej kwestii, ale jak widzę takie teksty, to mnie …

Tak z czystej ciekawości - napisałeś od nowa jakieś forum ??

Zdajesz sobie sprawę, ile to zajmuje czasu i wysiłku o wiedzy nie wspominając ?? Zwłaszcza jeśli mówimy o całkowicie nowej platformie. Może masz jakieś informacje nad postępem prac ?? Może forum jest na ukończeniu ??

Nie wiem, jaki jest stan cywilny, ale weź pod uwagę, że niektórzy mają rodziny, pracują zawodowo, poświęcając wolny czas na forum… zresztą…

Pozdrawiam.

Popieram! Cygaro dla Monczkina! :smiley:

Nie napisałeś jeszcze o niepowodzeniach - gdy człowiek pisze coś przez kilka tygodni, a tu nagle jeden błąd i nic nie działa… - i znajdź człowieku błąd w tysiącach linii kodu…

Monczkin i tu Cie zaskocze, TAK napisałem forum i nie tylko, coprawda nie super hiper rozbudowane ale napisałem… I jesli jest tak jak piszesz że Ci co je robią mają rodziny, prace itp. ok, zgodze sie, to nie jest robota na 5 min. Ale 10 miesięcy, w zasadzie juz 11 to jest wystarczajaco duzo czasu tymbardziej ze nie robi tego chyba jedna osoba prawda a jeśli nawet… prawie rok? … zreszta nie rozchodzi mi sie o forum, pierw zrobcie cos aby stare było w miare fiunkcjonalne…

Może tak, może nie - nie mamy wglądu ani wpływu na osoby, które to robią, ani na to jak to robią. Jeżeli, uznają, że forum będzie gotowe do publikacji, to zapewne dowiemy się o tym pierwsi :slight_smile:

Chyba lepiej, żeby powstało coś, co będzie napisane dobrze i funkcjonalne, niż odwalić maliznę i naprawiać to co drugi dzień… czy się mylę ??

Nie jesteśmy na forum, na którym jest 10 tematów i trzech userów, do tego dochodzi sprzęt (serwery), testy etc., etc.

A co jest niefunkcjonalnego w obecnym ??

Monczkin oczywiście, ale najlepiej błedy sprawdzać w szerszym gronie a najlepiej wypuścić do testów i na bieżaco poprawiać błedy…

może niefunkcjonalne to nieodpowiednie słowo… nieprzyjazne to już lepiej… może ktos stwierdził że kolorowa składnia potrzebna nie jest… ale to forum powstało dla użytkowników a nie dla własnego widzimi sie admina… więc użytkownikowi bardzo by sie taka funkcja przydała, tak jak pisałem jest to robota nawet nie na 10 minut.

Myślę, że administracja forum, zapozna się z tą propozycją i zajmie stanowisko (jak robiła to do tej pory). Jak na razie nikt, nie odrzucił tego pomysłu - posty niektórych userów, bez obrazy, nie są stanowiskiem administracji w tej kwestii. Tak więc, poczekajmy na zajęcia stanowiska przez osoby decyzyjne.

Już jakiś czas temu miałem proponować wgranie “tego czegoś” :slight_smile:

Naprawdę o niebo lepiej się czyta kod, jeśli wszystko jest wyróżnione i ogólnie tak jak popularnych edytorach www.

Niestety ponieważ ciągle padały stwierdzenia userów, że (jak wszyscy wiemy) "w tej wersji forum …blabla ", więc nie chciałem znów czytać tego :wink:

Pozostaje tylko jedna kwestia:

mianowicie zazwyczaj w takich kolorowankach składni jest zazwyczaj używany kolor czerwony …

Jak to się będzie miało z regulaminem ?

Czy będzie wyjątek jak w dziale bezpieczeństwo i logi hj ?

Jeżeli tak, to jestem ZA ! :slight_smile:

Myślę, że nie będzie to większym problemem.

heh ten mod code ble ble spowalnie wyczytywanie tematów ;] mialem go chwile u siebie i wywalile…