Kolorowe paski na ekranie!

Witam.

Od niedawna mam problem z komputerem , a mianowicie na ekranie mam paski,zniekształcenia

i nie mogę odpalić systemu normalnie.

A gdy już się odpali to około 5/10 min obraz się zniekształca i zacina , a potem resetuję.

Proszę o jak najszybaszą pomoc.

Screen: http://imageshack.us/photo/my-images/26 … uulim.png/

Nic tutaj nie poradzisz, po prostu najprawdopodobniej częściowo odkleił od styków procesor graficzny, tak więc radziłbym Ci wymienić grafikę, ponieważ naprawa w serwisie jest droga. Możesz ewentualnie spróbować zdemontować chłodzenie oraz śledź mocujący i samą włożyć kartę do piekarnika. Bardziej szczegółowy opis znajdziesz w wideo poradniku na youtube. Nawet jeżeli zabieg rozwiąże problem, wcale nie jest powiedziane, że karta nie nawali po raz kolejny.

matis1961 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Mogę wyjaśnić to bardziej szczególnie:

1.1/100000 komputer włączy się normalnie i będzie działał GIT

2: Na początku włączenia komputera (za 1 razem) BIOS-rozmazany czyli np logo BIOS

,a obok,pod itp kreski rozmazania itd. A przy ładowaniu WINDOWS’a ładowanie zacina

się przy połowie. Nieraz zdarza się że ładowanie zakończy się ,ale pojawia się czarny ekran i nic po nim.

Próbowałem Instalować,Deinstalować i znów Instalować sterowniki 'ale nie pomagało :cry:

Jeśli uzgodnię sprawę z rodzicami może może będę miał nowy komp.

Ale chciałbym jeszcze trochę pośmigać na tym.

O_o nowy problem po czarnym ekranie blue screen z wiadomością o nv4_disp.dll

Jeszcze raz powtarzam i więcej nie powtórze, masz uszkodzoną kartę graficzną, a dokładnie z tego co się nie mylę odkleił się częściowo procesor graficzny i dlatego są takie akcje. Z prckami graficznymi nie jest tak, że ma nóżki i te nóżki ma przylutowane do obwodu drukowanego karty, tylko są styki i te styki są połączone ze stykami na obwodzie drukowanym przy użyciu ołowianych kuleczek. Wystarczy, że 3 takie kuleczki odkleją się od styków obwodu drukowanego karty graficznej i już karta nie będzie działać prawidłowo. Tak jak napisałem można to naprawić wkładając kartę do piekarnika rozgrzanego do odpowiedniej temperatury na odpowiednią ilość czasu, ale nie daje to żadnej gwarancji, że to w ogóle pomoże i jeżeli pomoże, to efekt pozostanie na stałe. Może być tak właśnie, że karta będzie działać 3 tygodnie i znów się zepsuje, albo nawet padnie na amen i w ogóle nie będzie obrazu. 100% skuteczną metodą jest przeprowadzenie reballingu, czyli odklejenie procesora graficznego, nałożenie nowych kuleczek i ponowne przylutowanie, ale niestety taki zabieg wymaga sprzętu i jest wykonalny tylko w serwisie. Koszt takiej usługi jest na tyle duży, że bardziej opłaca kupić się nową kartę niż ją naprawiać.

Wczoraj okazało się jak odinstalowałem stery i włączyłem komp to działał… ,ale nie było sterów i nadal te paski.

Jak byście mieli działające stery to się odezwijcie proszę.

Stery z Płyty- przy pasku ładowania dochodzi do połowy i nic.

Stery z neta v285-po ładowaniu czarny ekran przez pól minuty i komunikat o nv4_disp ,a potem o zrzucaniu pamięci fizycznej.

Stery z neta-niby są dział a ale nadal są kreski i inne zniekształcenia

Jeśli nie zainstalujesz sterowników to system nie wie w jaki sposób użyć karty graficznej - więc jej nie używa. Grafika jest renderowana przez procesor i podawana nieobrobiona na wyjście karty. Po zainstalowaniu sterowników pracuje uszkodzony procesor graficzny i masz kaszankę na ekranie.

Spróbuj oczyścić komputer z kurzu (od wewnątrz również), miałem podobną sytuację.

Nie wiem dlaczego ,ale na kilka minut znikły mi paski :slight_smile:

Screen: http://imageshack.us/photo/my-images/26/99179739.png/

Mam nadzieję że po włączeniu kompa dalej tak będzie

No tak, tyle, że to tryb awaryjny jest. A w trybie normalnym jak?

Też normalnie tyle że teraz jest tak jak przed ten.

nieraz jest normalnie nieraz nie.

matis1961 , już Ci pisałem co masz zrobić. Wymień kartę graficznę, albo tą wygrzej w piekarniku i będziesz miał już miał święty spokój.

Piekarnik ??? :?: :?: :?: #-o :-& =; [-(

Robi się tak. Ściągasz chłodzenie i śledza, rozgrzewasz piekarnik do 180 stopni bodajże i przez 10 minut z tego co pamiętam trzyma się. Po wystygnięciu karta działa z powrotem jak nowa.

nawet ktoś to napisał tu na blogu jak on to robił(nie czytałem tego) ale wystarczy poszukać i się znajdzie

A ty już “wygrzewałeś w piekarniku”??

Ja jeszcze nie miałem okazji, ale spotykałem się z opiniami, że nie jednym udało się nieraz uratować kartę w ten sposób. Dla 100% pewności, radziłbym od kogoś pożyczyć kartę graficzną, zamontować, wywalić sterownik do Twojej, wgrać do pożyczonej i sprawdzić jak system będzie się zachowywać. Jeżeli nie będzie problemów, będziesz wiedział na 100%, że uwalona jest karta graficzna i w tym momencie co Ci zaszkodzi spróbować? Przecież tak czy siak karta pójdzie do śmieci. Jednak mimo wszystko musisz się liczyć z tym, że tak jak pisałem wypiekanie w piekarniku okaże się rozwiązaniem czasowy, czyli karta podziała parę tygodni, czy tam miesięcy i znowu zacznie sprawiać problemy.