Kolorowe paski na monitorze


(Zyleta Nzw) #1

Witam :slight_smile:

Jestem tutaj nowa i mam mały problemik, nie wiem czy to może być przyczyna karty graficznej czy po prostu jest mi potrzebny format.

Otóż ostatnio coś się dzieje niedobrego z moim komputerem. Podczas włączania gry (WOW) ostatnio pojawiły mi się kolorowe poziome cieniutkie i gęste paski na ekranie wtedy komputer mi się zwiesił. Natomiast parę dni temu podczas grania w LS2011 nagle zrobił się czarny ekran i pisało tryb oszczędny. A wczoraj gdy oglądałam filmiki na YT pojawiły mi się ponownie kolorowe poziome paseczki na monitorze ale mogłam ruszać myszką i podczas ruszania myszką te paseczki się poruszały chwile potem ekran jakby się sam zaczął naprawiać bo znikły paski i takie duże ikony się pojawiły i kolory normalne aż wszystko wróciło do normy.. Everesta mam cały czas włączonego od momentu jak zaczęło mi się to dziać żeby kontrolować temperatury czy przypadkiem się nie przegrzewa. I z tego co widzę to temperatury gdy pojawiają się te paski są w normie, wszystko było czyszczone z kurzu.

Oto screeny z everesta:

http://imageshack.us/photo/my-images/57 ... n2thq.jpg/

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


(Boshi) #2

Grafika do wymiany prawdopodobnie, pewnie są zimne luty. Inna sprawa to dlaczego masz 1,73V na 12V? jaki to zasilacz?


(kijek) #3

Sugerowanie się napięciami podawanymi przez program raczej mija się z celem, gdyż rzadko kiedy wskazują one wartości choćby przybliżone do rzeczywistych. Tak, jak napisał Boshi , podaj model i moc swojego zasilacza.


(Zyleta Nzw) #4

Zasilacz był kupowany razem z kartą, ten Pan co nam sprzedawał kartę powiedział ze mój stary zasilacz nie uciągnie niej no i polecił mi ten no to kupiłam. Karte mam jeszcze na gwarancji bo ma rok dopiero.

Oto zdjęcie zasilacza:

http://imageshack.us/photo/my-images/140/dsc00075h.jpg/

Nie wiem czy to coś znaczącego będzie ale moja karta wygląda tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/684/gts4507.jpg/


(kijek) #5

W takim razie zanim zabierzesz się za ewentualną wymianę karty graficznej, wymień zasilacz. On ma taką charakterystyczną cechę, że lubi skracać żywot różnych podzespołów komputera, lub nawet całego zestawu.


(Boshi) #6

To jest syf, innym razem zanim coś kupisz to spytaj się na forum ludzi, a nie kupuj tego co sprzedawca ci poleci, bo jemu zalega na magazynie. Z 500 W nie wiem czy to ma 400


(Zyleta Nzw) #7

No to kartę oddam na gwarancję innego wyjścia nie mam… No a co do zasilacza to wtedy jaki polecacie? Bo sprzedawcy nie ma co już wierzyć…


(Boshi) #8

Do jakiej kwoty? Może być Aero cool 450s http://www.ceneo.pl/10216473 lub droższy XFX 450, http://www.ceneo.pl/11379166


(Zyleta Nzw) #9

Więc tak do 250 zł… I bym prosiła takiego co by był dobry na mojego kompa… w sumie to już nic w nim nie będę wymieniać a chcę żeby trochę pożył jeszcze w dobrym stanie… Aha i na allegro można zamówić czy lepiej się przejść do sklepu?


(Boshi) #10

Ten XFX 450 starczy spokojnie. Jak masz go obok w sklepie to idź kup, o ile cena jego nie wynosi 250 zł, gdzie w internecie jest po 200.


(Zyleta Nzw) #11

Sprawdziłam na stronce sklepu komputerowego gdzie zaniosę kartę i jest tam taki zasilacz… http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/z … 52331.html to będzie dobry?? Jak tak to od razu się kupi. Bo jest jeszcze taki tylko hmm troszkę droższy… http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/z … 31594.html


(Boshi) #12

Jak nie rozbudowujesz tego to nie ma sensu brać 550W. Zobacz na mój podpis, mam 550W i dużo mocniejszy sprzęt od twojego a starczy jeszcze na solidne OC.


(Zyleta Nzw) #13

Ok… To się kupi ten 450… Dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam