Kolorowy tusz (HP Deskjet D1460) nie drukuje

Witam

Mam w swojej drukarce czarny i kolorowy tusz - z czego czarny drukuje bezproblemowo, a kolorowy nie drukuje wcale.

Oba tusze były parokrotnie wcześniej napełniane.

Kolorowy tusz był przez długi czas nieużywany, wobec tego wnioskuję, że po prostu zasechł.

Czy jest jakikolwiek ratunek dla niego? Niedawno go napełniałem i teraz trochę szkoda by było wyrzucać …

Co robiłem? Dokonałem czynności konserwacyjnych z poziomu oprogramowania HP, moczyłem tusz przez parę minut w gorącej wodzie (na ok. 0,5cm zanurzyłem w wodzie, od strony dysz oczywiście), przeczyściłem dokładnie papierem, i nic to nie pomogło.

Tak jak drukowało wcześniej, tak teraz jest bez zmian. Wybierając “wydruk w kolorze” dalej drukuje na czarno-biało. Poprawa jedynie nastąpiła taka, że nie mam już białych pasów na wydruku.

Co mogę z tym fantem zrobić? Czy kartridż nadaje się już tylko do wyrzucenia?

Dodam, że po dotknięciu i moczeniu w wodzie, wypływał z niego tylko kolor zielony. Raz ciapnęło tylko trochę czerwonego.

Hej,

Co rozumiesz pod pojęciem, że długi czas był nie używany? Określ to w tygodniach, miesiącach…

Z domowych metod chyba niewiele się już da. Ewentualnie można kardridge oddać do punktu, który zajmuje się regeneracją, by przepuścić go przez ultradźwięki, które mogą usunąć zaschnięty w dyszach atrament. Jeśli i to nic nie da, to już nic nie pomoże.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mateo, im częśćiej napełniasz wkłady, tym większe jest ryzyko, że wkład nie będzie działać. Nie ma na to siły. Przy okazji możesz uszkodzić samą drukarkę. Spróbuj z oryginałem. Wiem, że na początku cena będzie większa, ale będzie na dłużej starczyć, i nie będziesz mieć takich problemów, o których piszesz :frowning: