Kolory - co jest?

no więc przy próbie odpalenia gry Quake 3 Arena (znalazlem starocia w szufladzie i mnie naszla ochota na granie :stuck_out_tongue: ) pojawia mi sie szary ekran… i nic - gra sie nie odpala - to juz przeboleje :stuck_out_tongue:

ALE po wyjscu z gry (alt+ctrl+del :arrow: menedzer zadan) cos sie dzieje z wyswietlaniem obrazu… COŚ noi wygląd tego forum (ledwie czytelne)

we wlasciwosciach ekranu… 32 bity… po probowaniu innych opcji… tez kolory takie jak na screenach…

pomaga dopiero restart :frowning:

mam Win2k… czy to moze byc jego wina?? Quake 3 moze nie chodzić pod tym windowsem ?? (nie piszcie zeby sprobowac w trybie zgodnosci w win9x, bo ja nie mam XP :stuck_out_tongue: )

Ta gra chodzi pod Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP

Może coś ze sterownikami albo w ustawieniach w grafice. Jaką masz kartę graficzna ?

a może sprubuj zmienic rozdzielczość ekranu na np 800 x 600 lub nizsza :open_mouth: i w niej uruchomic gre ?

grafa GeForce 2 MX400 64MB (ale chodzi jako 16MB - nie wiem czemu :frowning: )

nie podejrzewam graficznej… jak wyskakuje ten szary screen podczas odpalania gry to komp poprostu przestaje pracowac - jakby sobie odpoczywał :slight_smile: (nei zawiesza sie - alt+ctrl+del działa… i przy quake’u wcale nie pisze ze nie odpowiada)

sterowniki… nie sadze… duzo nowsze/lepsze jak i starsze/gorsze gry chodza bezproblemowo…

rozdzialka - ja standardowo śmigam na 800x600 :smiley:

edit: quake ma konsole uruchamiania (prawda?? :stuck_out_tongue: ) noi moze cos w niej da sie przykombinowac?? wie ktos moze co i jak ??

albo chociaz oświećcie mnie jak uruchomić samą konsole - sobie z nia pokombinuje :slight_smile:

P.S. na tym sprzecie i na tej wersji sterownikow Quake juz chodzil - tylko system wtedy mialem win98SE

u mnie jest podobnie, czasami po wyłączeniu q3 obraz jest inny niż powinien :shock:

ale wtedy uruchamiam q3 once more, wyłączam q3 i obraz jest taki jak powinien, nie wiem czy o to ci chodziło, ale to nic ":slight_smile: :roll:

Zmień sterowniki grafy na starsze ew. nowsze :smiley: wedle woli -> te które lepiej działają zostawić :slight_smile:

Powinien być też pliczek z logiem a w nim kod błędu poszukaj po katalogu Q3, konsola powinna odpalać się na samym początku a jak coś jest nie tak to wywalać błąd - pokazuje się takie okienko w którym pisze że ładuje engien itd.

w katalogu quake’a nie ma zadnego pliczku z logiem :frowning:

konsolasie odpala na samym poczatku - jest widoczna przez ułamek sekundy… a potem szaty ekran :frowning:

szczere pytanie - zagram w niego jeszcze ?? :slight_smile:

a co do tych sterow… nie jestem przekonany… bo na tej wersji gra kiedys chodzila… no ale sprobowac warto - wkoncu chodzi tu o Quake’a :slight_smile: