Kolory linków - dwa "zestawy" na stronie

Witam :wink:

Chciałbym zapytać, jak zmodyfikować kod aby w MENU przykładowo kolorów linków był biały, a po najechaniu żółto-kremowy, ale… nie chodzi mi o proste ustawienie zmiany koloru, tylko jak zrobić aby w newsach (korzystam z CuteNews) były inne kolory tzn. czarny, a po najechaniu niebieski. Strona ma plik style.css, CuteNews ignoruje to, co wpisuje w jego schemacie i korzysta ze style.css (nic dziwnego, bo jest wlepiony na stronie xD)

Jest jakaś rada na to, aby kolor linków różniły się? Tzn. inne w menu, inne w newsach :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam

da radę :slight_smile:

musisz tylko zdefiniować, w pliku style.css klasę odpowiedzialną za linki w newsach, dodać klasę do linków w skrypcie odpowiedzialnym za wyświetlanie newsów

Chodzi o div? :stuck_out_tongue: Mógłbyś mi to krótko opisać? :smiley:

nie div

w pliku css masz klasę odpowiedzialną za w formatowanie linków

np

a:link {

color: green; 

text-decoration:none

}

a:visited 

{

color: green; 

text-decoration: none

}

a:hover 

{

color:red; 

text-decoration: line-through

}

a:active 

{

color:blue; 

text-decoration: none

}

ten styl dołączany jest do każdego linku, jeżeli chcesz mieć inne linki w newsach to robisz :

a.inny:link {

color: green; 

text-decoration:none

}

a.inny:visited 

{

color: green; 

text-decoration: none

}

a.inny:hover 

{

color:red; 

text-decoration: line-through

}

a.inny:active 

{

color:blue; 

text-decoration: none

}

teraz w linku dajesz klasę

link[/code]

Dzięki :smiley: Dodałem to do menu, bo musiałbym w każdym newsie który ma link dodwać “class=” bo cutenews i tak ignoruje :stuck_out_tongue: ale po dodaniu już nie :slight_smile: a redaktorzy będą zapominać… ale i tak bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam :smiley: