Kolumna Regent 300 H | 25/40 Wat- czy dużo?|

Siemka.

 

Mam kolumnę Vermona regent 300 h, na stronie producenta znalazłem takie info:

 

 

 

 

Regent 300 H

25/40 Watt Sinus/Musikleistung
Ausgangsimpedanz 3 Ohm
Klirrfaktor < 0,8 %
Nachhalleinrichtung Federhall
3 Eingänge

 

25/40 Watt

 

Czy 25/40 Watt to dużo? 

 

I ile to jest konkretnie? 25, czy 40 wat? 

 

 

 

 

40 Watt to moc muzyczna, znamionowa to 25, co jak na paczki o  takich rozmiarach  to naprawdę niewiele.

 

Do poczytania:

 

http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4547-moc-glosnika-moc-ciagla-muzyczna-i-szczytowa-co-to-tak-naprawde-znaczy

Wzmacniacz/Amplituner Vermona, pod kompa średnio się nadaje.

Przejście z minijack/Chinch wymagane, przy jakiś tanich Realtek-ach czy innych układach ALC nie spodziewaj się zbyt wielkich muzycznych doznań… o kolumnach nie wspomnę, to już Twoja sprawa.

Nie wypisuj bzdur ! Jaki amplituner ? Vermona to producent estradowych zestawów nagłośnieniowych a ten model to typowy zestaw wzmak z kolumną mono pod gitare.Konstrukcja pochodzi z początków lat 70tych produkowano ją chyba do konca lat 80tych.Początkowo mial montowane zlączki typu DIN potem instalowano duże jacki.Ponieważ zmieniły się normy i oznaczenia dla tego typu sprzętu można spokojnie przyjąć że zestaw ma moc 75/150 wat !

Co nie zmienia faktu że to czysty bełkot marketingowy i faktyczna moc tej kolumny to 25 W.

Głośniki montowane w tych zestawach były konstruowane wg normy DIN stawiającej o wiele wyższe wymagania.W próbach porównawczych głośność tego zestawu jest porównywalna z zestawami o parametrach 75/150 i zamotowanymi głośnikami GD30/50 GD30/80

Głośniki w tych paczkach to RFT L3401. Mają około 12W i efektywność 99dB (jeżeli wierzyć informacjom które znalazłem), co w przypadku dwóch głośników w paczce daje 102dB przy 1W mocy dostarczonej na każdy głośnik. Około 112-113dB powinieneś wyciągnąć z tego zestawu przy pełnej mocy - na warunki domowe to już jest dość głośno.

25W to mało, ale w combo gitarowych niska moc jest nadrabiana większą efektywnością głośników.

Muzyczkę dawałem z tablet przez przejściówkę na małego jack’a. Coś mi właśnie śmierdziało z tymi 25 watami bo miałem ją na sylwku w dość dużym “lokalu” i dawała aż szyby drżały :smiley: w dodatku w moim Oplu mam głośniki 50W + radio Sony 45 wat, a kolumna jest o wiele głośniejsza od tego seta więc nie możliwe było, że ma mniejsza moc niż te samochodowe… 

 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :smiley: