Kolumny do komputera - (mocny BASS) [300zł]


(Montreux Drummer) #1

Witam

Chciałbym sobie sprawić prezent na gwiazdkę, interesuja mnie jakieś mocne kolumny do komputera, chce na to przeznaczyć 300 zł.

Patrzyłem na allegro i znalazłem dość mocne kolumny np. taka:

http://allegro.pl/item478612287_wyprzedaz_kolumny_estradowe_woofer_25cm_400w.html

Nie wiem czy jest ona dobra, jeżeli są jakieś które wiecie że są dobre to czekam na propozycje.

Następne pytanie to czy taką kolumnę można w jakiś sposób podłączyc bezpośrednio do komputera czy będę musiał zaopatrzyć się we wzmacniacz?

Posiadam niestety kartę dziękową, która jest zintegrowana z płytą główną Abit AB9 pro.

Kolumna wystarczy mi nawet jedna, aby była dobra, pokój mam dość mały a zależy mi na mocnym basie :slight_smile:

Wszelkie propozycje mile widziane.

Pozdrawiam


(Mocznik1994) #2

bez wzmacniacza się nie obejdzie bo masz słabą moc na wyjściu :slight_smile:

Nawet niezłe kolumny.

i wzmacniacz np:

ten

http://www.allegro.pl/item473172247_wzm ... ratis.html


(impassive) #3

Jeśli zależy Ci na basie, to chyba lepiej wziąć 2.1. Do tego dostaniesz stereo "gratis" i więcej miejsca w pokoju. Myślę, że do 300 zł znajdziesz zestaw, który Cię zadowoli.

Podpinanie takiej estradówki do zintegrowanej karty to profanacja. Na takim sprzęcie będzie słychać wszystkie defekty dźwięku (szczególnie przy mp3 z niskim bitrate'em). No chyba że dla Ciebie jakość dźwięku nie ma aż takiego znaczenia (różne są gusta, preferencje, priorytety...).


(Krzysztofnawrot) #4

impassive , dokładnie, podzielam zdanie kolegi. Przede wszystkim musisz mieć dobrą kartę dźwiękową, wzmacniacz oraz kable. Jeśli pokój masz mały to kup dobre głośniki 2.1, w zupełności wystarczą.


(Montreux Drummer) #5

to chyba będę muiał kupić ten wzmacniacz i nową kartę dźwiękową :)nowych głośników nie chce, te 5.1 co mam mi wystarczają tylko bass chcę mocny, dzięki za pomoc :slight_smile:


(Mariosti*) #6

impassive , Wymień zestaw głośników 2.1 do powiedzmy nawet 1000zł który miałby mieć porównywalne przenoszenie niskich tonów do dwóch kolumn z tak potężnymi głośnikami niskotonowymi (nie musze chyba przypominać nikomu iż dopiero subwoofer w bezsensownie drogich logitechach z2300 ma średnicę porównywalną do tych wooferów, ale przecież w logach jest tylko jeden, a w kolumny masz dwie)...


(Kuba Kolodziejczyk) #7

dokładnie za 300zł to nie kupisz nic dobrego, tym bardziej estradowego, kup sobie Geniusy 2000x lub 3000a i będziesz zadowolony


(impassive) #8

A co Ty ciągle z tymi geniusami, masz jakąś prowizję? Mam na biurku 1250X, nie sądzę, by go zadowoliły. Nawet te o wyższej mocy.


(Technik Elektro) #9

300zł za jedną kolumnę + 2 + wzmacniacz - 800pln trzeba przygotować. tylko czy sąsiedzi pozwolą ci cieszyć się pełnią możliwości takich głośników, kolejna wątpliwość to wielkość pomieszczenia w jakim chciałbyś umieścić owe kolumny.

walnij sobie tubę basową :stuck_out_tongue: + wzmacniacz :

http://allegro.pl/item477326558_aktywna ... _20cm.html

i ogień :>


(Mariosti*) #10

No i bardzo mocny prostownik na 12Voltów oczywiście :stuck_out_tongue:


(Montreux Drummer) #11

Ta tuba basowa jest bardzo fajna no i chyba by mnie taniej wyszło jak bym kupił oś takiego zamiast kolumny, i chyba tak zrobie, wzmacniacz mam rozumiec że ten będzie dobry?

http://www.allegro.pl/item473172247_wzm ... ratis.html

no i karta dźwiękowa sb audigy wystarczy nie?

co do sąsiadów to nie ma problemów bo nie mieszkam w bloku :slight_smile:


(Goodprogram) #12

a czasem voice kraft to nie jest jakiś niemiecki szajs ?

bo wydaje mi sie kiedyś czytałem niepochlebne opinie o tej firmie ?


(Montreux Drummer) #13

popatrzyłem właśnie na necie opinie o tym voie krafnie i ludzie gadali że to jakies podróbki sound krafta czy coś takiego ale ponoć dobrze grają. Jak myślicie? opłaca mi się to brać?


(Mariosti*) #14

Nedo , To jest sprzęt do samochodu, ma wbudowany wzmacniacz, ale wymaga zasilacza sporej mocy (~230V -> +12V)... poza tym w domu raczej masz miejsce na normalną skrzynię...

Np taki aktywny subwoofer yamahy dodałby nieco jakościowego bassu do oglądanych filmów itp -> http://allegro.pl/item483232752_subwoof ... olory.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/88630