Kolumny pod wzmacniaczem

Jeśli pod wzmacniacz podłączem kolumny 25-32,000Hz 4-8Ohm 120/230Watt i przez 12h będę puszczał muzykę na fulla to czy istnieje możliwość że coś się stanie z głośnikami czy mogę spokojnie posłuchać muzyczki :smiley: ??

Jeżeli ten wzmacniacz nie jest estradową końcówką mocy z wyższej półki to może się spalić wzmacniacz ;] a już na pewno będzie się co jakiś czas wyłączał z przegrzania ;]

A głośniki o ile nie będzie szedł na nie przesterowany lyb zbyt mocny sygnał no i o ile są jakieś w miarę markowe to powinny wytrzymać ;]

Więc mam głośniki firmy Kolumny firmy Magnat -Victory 80 a wzmacniacz marki Technics SA-GX350 i co jak myślisz pojawia się jakieś komplikacje ??

Znalazłem zdjęcie tego wzmacniacza i jest to zwykły wzmacniacz nie przeznaczony do takiego zajeżdzania na full mocy non stop… jeżeli nie zapewnisz mu naprawdę dobrego chłodzenia… w stylu jakiś wiatraków dodatkowych itp… to na 100% będzie się przegrzewał a co za tym idzie będzie się wyłączał… może też w końcu się spalić niestety.

Apropo współpracy z tego co znalazłem wzmacniacz ma moc ok 2x110w także te głośniki będą do niego akurat z mocą 120wat rms… ;]

ten wzmacniacz ma z tyłu wentylator który chłodzi wzmacniacz gdy ten otrzymuje sygnał