"kołysanie"


(Gruberek) #1

Dzisiaj chciałem sobie zrobić spoko awaratka i chciałem sobie zrobić napis gdzie ostatnia literka się "kołysze". Próbowałem to w PS zrobić i jak byłem w ImageReady i fałem Free Transform to się zmieniało w 2 onkach.

I moze ktoś wie jak to zrobić? Najlepiej w PS

Dokładnie mi chodzi o to że ostatnia literka jest taka odwrócona jak by się trzymała 2 kołkami na górze i dole i ten górny się urwał literka się odwróciła "do góry kołami:D" i się tak kołysze :slight_smile:

kto ma jakiś pomysł


(Kompmaniak) #2

Osobiscie nie robiłem jeszcze żadnych animacji w Photoshopie, ale polecam do tego celu użycie programu Xara3D. Jest do pobrania na tej stronie(jego testowa wersja). Za pełną trzeba zapłacić, ale jeśli chodzi o animacje napisów jest bardzo ciekawy i prosty w użyciu.


(system) #3

żartujesz chyba, jest bardzo drogi w porównaniu do swoich możliwości. Poza tym, efektu pożądanego przez grubera tam się nie osiągnie!


(Kompmaniak) #4

Nie zmuszam przecież nikogo żeby kupował Xare 3D. Osobiście sam nie posiadam pełnej wersji(a nawet demo obecnie). Kiedyś jedynie natknąłem się na ten progam i pamiętam, że można było robić niezłe efekty praktycznie bez wysiłku. Przy okazji skoro się pofatygowałeś napisac i wiesz dobrze co autor postu miał na myśli to może byś mu pomógł.


(system) #5

lepiej zaopatrzyć się w GIMPa


(Gruberek) #6

No ja mam Photo Shopa ale jak to zrobić


(T0mm3k) #7

ko322yska2op.gif

jeśli ci chodzi o coś takiego to możesz zrobić tak, jak ja :slight_smile: czyli kopiujesz tą 9 i lekko obracasz, później znowu kopiujesz i znowu obracasz, po prostu ustawiasz ręcznie za każdym razem tą 9.

Przechodzisz to okna z animacją i kolejno w klatkach ustawiasz po kolei jak mają lecieć. Dla ułatwienia sobie pracy jak zrobisz ta kołyske w 1 strone to kopiujesz wszystkie klatki z animacją, wklejasz i odwracasz (żeby powracała)

To co zrobiłem jest bardzo prymitywne ( i zrobione metodą bardzo prymitywną, ale PS czy IR służy do prostych animacji, a od bardziej skomplikowanych są inne programy :wink: ), ale jak posiedzisz nad tym to może wyjść coś ciekawego.

Nie wiem czy sie wystarczająco jasno i zrozumiale wyraziłem, więc załączam plik w *.psd

sorrki jak nie o to chodziło :wink:


(Gruberek) #8

dokładnie o to chodziło dzięki :slight_smile: