"kołysanie"

Dzisiaj chciałem sobie zrobić spoko awaratka i chciałem sobie zrobić napis gdzie ostatnia literka się “kołysze”. Próbowałem to w PS zrobić i jak byłem w ImageReady i fałem Free Transform to się zmieniało w 2 onkach.

I moze ktoś wie jak to zrobić? Najlepiej w PS

Dokładnie mi chodzi o to że ostatnia literka jest taka odwrócona jak by się trzymała 2 kołkami na górze i dole i ten górny się urwał literka się odwróciła “do góry kołami:D” i się tak kołysze :slight_smile:

kto ma jakiś pomysł

Osobiscie nie robiłem jeszcze żadnych animacji w Photoshopie, ale polecam do tego celu użycie programu Xara3D. Jest do pobrania na tej stronie(jego testowa wersja). Za pełną trzeba zapłacić, ale jeśli chodzi o animacje napisów jest bardzo ciekawy i prosty w użyciu.

żartujesz chyba, jest bardzo drogi w porównaniu do swoich możliwości. Poza tym, efektu pożądanego przez grubera tam się nie osiągnie!

Nie zmuszam przecież nikogo żeby kupował Xare 3D. Osobiście sam nie posiadam pełnej wersji(a nawet demo obecnie). Kiedyś jedynie natknąłem się na ten progam i pamiętam, że można było robić niezłe efekty praktycznie bez wysiłku. Przy okazji skoro się pofatygowałeś napisac i wiesz dobrze co autor postu miał na myśli to może byś mu pomógł.

lepiej zaopatrzyć się w GIMPa

No ja mam Photo Shopa ale jak to zrobić

ko322yska2op.gif

jeśli ci chodzi o coś takiego to możesz zrobić tak, jak ja :slight_smile: czyli kopiujesz tą 9 i lekko obracasz, później znowu kopiujesz i znowu obracasz, po prostu ustawiasz ręcznie za każdym razem tą 9.

Przechodzisz to okna z animacją i kolejno w klatkach ustawiasz po kolei jak mają lecieć. Dla ułatwienia sobie pracy jak zrobisz ta kołyske w 1 strone to kopiujesz wszystkie klatki z animacją, wklejasz i odwracasz (żeby powracała)

To co zrobiłem jest bardzo prymitywne ( i zrobione metodą bardzo prymitywną, ale PS czy IR służy do prostych animacji, a od bardziej skomplikowanych są inne programy :wink: ), ale jak posiedzisz nad tym to może wyjść coś ciekawego.

Nie wiem czy sie wystarczająco jasno i zrozumiale wyraziłem, więc załączam plik w *.psd

sorrki jak nie o to chodziło :wink:

dokładnie o to chodziło dzięki :slight_smile: