Kombinacja klawiszy Shift + W + Caps

(Andoy) #1

Witajcie
czy ktoś może wie o co chodzi? Mianowicie kiedy gram w grę w której chodzi się klawiszem “W” a biegnie sprintem trzymając “shift”, a rozmawianie na grze lub w programie mam ustawione na przycisk “caps lock” nie mogę tego zrobić jednocześnie. Różne inne kombinacje typu T+shift+caps działa, a kiedy chcę W+shift+caps to muszę puścić jeden klawisz abym mógł mówić wciskając “caps” inaczej tak jakby mi nie działa… Na innym komputerze działa bezproblemowo, co mam zmienić aby to działało?

(Bogdan_G) #2

Na innym komputerze język klawiatury ustawiony na polski programisty?
Opcje regionalne, języki - zaawansowane ustawienia. Inne języki usuwa się.

(Andoy) #3

Miałem PL i 2x ENG więc usunąłem te ENG, ale dalej nie działa. Chyba że najpierw zresetować kompa? :smiley:

(Bogdan_G) #4

Po ustawieniach systemowych zawsze resetuj komputer. Jeszcze gra może mieć głupie ini, czyli ustawienia w poprzedniej konfiguracji.
Zwykle ustawienia gier zapisują się do pliku ini, albo xml - można otwierać i edytować w notatniku, tylko - trzeba się znać, albo zawartości plików ustawień podmienić z komputera kolegi. Plików się nie podmienia, tylko zawartość, żeby samemu nie kombinować ze ścieżkami w rejestrze.

(pocolog) #5

Możliwe że konstrukcja twojej klawiatury nie pozwala na wywołanie takiego przerwania, tak jak w przypadku niektórych klawiatur nie da się wcisnąć więcej niż 3 klawisze.

(Andoy) #6

nie pomogło. To nie chodzi o ustawienia gry bo nawet jak grę mam wyłączoną to ta kombinacja i tak nie działa.
Powinniśmy szukać odpowiedzi dlaczego dużo innych kombinacji shift+…+caps działa, a nie działa z “w” “s” oraz “x” ?

(Domker) #7

Sprawdź pod Linux w xev jakie kody kombinacja wysyła i, czy w ogóle wysyła.
(lub czymś alternatywnym pod Windows)

Dużo zależy od samej klawiatury i kontlorera w niej zawartego.

(pocolog) #8

https://www.passmark.com/products/keytest.htm

(Bogdan_G) #9

Jest może jeszcze inny powód.
Jakiś program już korzysta z takich skrótów klawiszowych.
Są programy do skrótów klawiszowych.

(pocolog) #10

Uważam to co napisałeś za mało prawdopodobne, nie znam żadnego programu który rezerwowałby taką kombinację klawiszy :wink:

(Fizyda) #11

Problemem jest klawiatura bez funkcji anti ghostingu, a nie jakieś tam ustawienia systemowe.

(sensu) #12

A jak wyjaśnisz to, że posiadałem kiedyś komputer, w którym nie mogłem jednocześnie nacisnąć strzałki w górę, strzałki w lewo i spacji, a w innym komputerze dało się to zrobić tą samą klawiaturą?

(Fizyda) #13

Jeśli to kiedyś nie było w czasach gdy używało się przejściówek z USB na PS/2 i w jednym przypadku takiej używałeś a w drugim nie wiem co mogło być przyczyną. O ile mówimy o tym samym egzemplarzu klawiatury, a nie modelu kupionym później.
W sumie ciekawy przypadek i chętnie bym to zobaczył na własne oczy i dowiedział się skąd taka różnica.

(sensu) #14

Klawiatura była na PS2 firmy Chicony, bez żadnych przejściówek.
Ten sam egzemplarz.

(Andoy) #15

@pocolog pobrałem ten program i powiedz mi co ja mam dokłądnie w nim zrobić/co sprwdzić itp.

(pocolog) #16

Nie znam go, ale powinien pokazywać kombinacje klawiszy które wciskasz. Jeśli poprawnie pokaże tą którą potrzebujesz, to znaczy że problem nie leży po stronie klawiatury tylko systemu/gry.

(Andoy) #17

Więc działa właściwie wszystko w kombinacji SHIRT + … + CAPS LOCK, Ale nie działają 2, W, S, X więc co waszym zdaniem mam zrobić?
PS. przypominam że to nie jest raczej wina np.gry bo kiedy grę mam wyłączoną ta kombinacja też nie działa…

(pocolog) #18

Wygląda że taka specyfika klawiatury. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że często kilka klawiszy idzie tak jakby na jednej ścieżce/przewodzie wewnątrz klawiatury i w takiej sytuacji kombinacja tych klawiszy jest niemożliwa, bo sterownik dostaje niejednoznaczne sygnały.
No ale może ktoś kto się na tym lepiej zna coś doradzi, albo wytłumaczy co jest nie tak :wink:

(sensu) #19

Skoro masz dostęp do innego komputera, to podepnij swoją klawiaturę do niego lub klawiaturę z komputera, w którym dobrze wszystko działa do tego, w którym masz problem.

(Andoy) #20

oba to laptopy. w tym co mi w tej chwili to nie działa to DELL Inspiron 15 7000series