Kombinacja klawiszy Shift + W + Caps

Witajcie
czy ktoś może wie o co chodzi? Mianowicie kiedy gram w grę w której chodzi się klawiszem “W” a biegnie sprintem trzymając “shift”, a rozmawianie na grze lub w programie mam ustawione na przycisk “caps lock” nie mogę tego zrobić jednocześnie. Różne inne kombinacje typu T+shift+caps działa, a kiedy chcę W+shift+caps to muszę puścić jeden klawisz abym mógł mówić wciskając “caps” inaczej tak jakby mi nie działa… Na innym komputerze działa bezproblemowo, co mam zmienić aby to działało?

Na innym komputerze język klawiatury ustawiony na polski programisty?
Opcje regionalne, języki - zaawansowane ustawienia. Inne języki usuwa się.

1 polubienie

Miałem PL i 2x ENG więc usunąłem te ENG, ale dalej nie działa. Chyba że najpierw zresetować kompa? :smiley:

1 polubienie

Po ustawieniach systemowych zawsze resetuj komputer. Jeszcze gra może mieć głupie ini, czyli ustawienia w poprzedniej konfiguracji.
Zwykle ustawienia gier zapisują się do pliku ini, albo xml - można otwierać i edytować w notatniku, tylko - trzeba się znać, albo zawartości plików ustawień podmienić z komputera kolegi. Plików się nie podmienia, tylko zawartość, żeby samemu nie kombinować ze ścieżkami w rejestrze.

1 polubienie

Możliwe że konstrukcja twojej klawiatury nie pozwala na wywołanie takiego przerwania, tak jak w przypadku niektórych klawiatur nie da się wcisnąć więcej niż 3 klawisze.

2 polubienia

nie pomogło. To nie chodzi o ustawienia gry bo nawet jak grę mam wyłączoną to ta kombinacja i tak nie działa.
Powinniśmy szukać odpowiedzi dlaczego dużo innych kombinacji shift+…+caps działa, a nie działa z “w” “s” oraz “x” ?

Sprawdź pod Linux w xev jakie kody kombinacja wysyła i, czy w ogóle wysyła.
(lub czymś alternatywnym pod Windows)

Dużo zależy od samej klawiatury i kontlorera w niej zawartego.

1 polubienie

https://www.passmark.com/products/keytest.htm

Jest może jeszcze inny powód.
Jakiś program już korzysta z takich skrótów klawiszowych.
Są programy do skrótów klawiszowych.

1 polubienie

Uważam to co napisałeś za mało prawdopodobne, nie znam żadnego programu który rezerwowałby taką kombinację klawiszy :wink:

2 polubienia

Problemem jest klawiatura bez funkcji anti ghostingu, a nie jakieś tam ustawienia systemowe.

1 polubienie

A jak wyjaśnisz to, że posiadałem kiedyś komputer, w którym nie mogłem jednocześnie nacisnąć strzałki w górę, strzałki w lewo i spacji, a w innym komputerze dało się to zrobić tą samą klawiaturą?

1 polubienie

Jeśli to kiedyś nie było w czasach gdy używało się przejściówek z USB na PS/2 i w jednym przypadku takiej używałeś a w drugim nie wiem co mogło być przyczyną. O ile mówimy o tym samym egzemplarzu klawiatury, a nie modelu kupionym później.
W sumie ciekawy przypadek i chętnie bym to zobaczył na własne oczy i dowiedział się skąd taka różnica.

1 polubienie

Klawiatura była na PS2 firmy Chicony, bez żadnych przejściówek.
Ten sam egzemplarz.

1 polubienie

@anon741072 pobrałem ten program i powiedz mi co ja mam dokłądnie w nim zrobić/co sprwdzić itp.

Nie znam go, ale powinien pokazywać kombinacje klawiszy które wciskasz. Jeśli poprawnie pokaże tą którą potrzebujesz, to znaczy że problem nie leży po stronie klawiatury tylko systemu/gry.

1 polubienie

Więc działa właściwie wszystko w kombinacji SHIRT + … + CAPS LOCK, Ale nie działają 2, W, S, X więc co waszym zdaniem mam zrobić?
PS. przypominam że to nie jest raczej wina np.gry bo kiedy grę mam wyłączoną ta kombinacja też nie działa…

Wygląda że taka specyfika klawiatury. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że często kilka klawiszy idzie tak jakby na jednej ścieżce/przewodzie wewnątrz klawiatury i w takiej sytuacji kombinacja tych klawiszy jest niemożliwa, bo sterownik dostaje niejednoznaczne sygnały.
No ale może ktoś kto się na tym lepiej zna coś doradzi, albo wytłumaczy co jest nie tak :wink:

1 polubienie

Skoro masz dostęp do innego komputera, to podepnij swoją klawiaturę do niego lub klawiaturę z komputera, w którym dobrze wszystko działa do tego, w którym masz problem.

oba to laptopy. w tym co mi w tej chwili to nie działa to DELL Inspiron 15 7000series