Komenda uśpienia systemu


(McDracullo) #1

Poszukuję (bez skutków) komendy, która będzie usypiać system (na laptopie). Z tego co wiem, to po wyłączeniu hibernacji, komenda hibernacji automatycznie przełącza komputer w tryb uśpienia, ja jednak potrzebuje obie te funkcje. Może być to komenda Powershell.


(Piotrkijak) #2

Tak? Nie ma?! Proszę: http://tinyurl.com/42ucfku szósty link od góry i masz polecenie i do hibernacji i do wstrzymania, tak więc naucz korzystać się z wyszukiwarek, bo wychodzi na to, że nie jest twoja mocna strona.


(McDracullo) #3

Piotr92 , a Twoją mocną stroną nie jest czytanie ze zrozumieniem. autoit nie jest równe z powershellem. Mimo wszystko dzięki, choć w ogóle mi się to nie przyda.


(Piotrkijak) #4

Jak się nie przyda, wrzucasz do batu i masz. Ewentualnie jeżeli chcesz hibernację, to shutdown /h zadziała spod uruchom czy cmd. Wydaje mi się, że shutdown ma switch'a do wstrzymania, tylko trzeba poszukać...

-- Dodane 09.07.2011 (So) 14:01 --

Proszę, komenda dla wstrzymania systemu: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState to już powinno zadziałać dla cmd i dla uruchom...


(McDracullo) #5

Najpierw muszę chyba doinstalować autoit. Tego bym nie chciał.

Na pewno wspomniane było by o tym w helpie. Niestety nic takiego nie ma.

Jak obsługiwać hibernację wiem. Problem jest ze stanem wstrzymania. Narazie kombinuje z wyłączeniem hibernacji, usunieciem pliku hiberfile.sys, wywloanie hibernacji (czyli przełączenie do stanu wstrzymania jak znalazlem na stronie M$), a po powrocie z wstrzymania ponowne odpalenie hibernacji.

Rozwiązanie nie jest dla mnie - nie było by problemu z autoit.

-- Dodane 09.07.2011 (So) 14:04 --

Rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach... Chyba, że to tylko u mnie działa w ten sposób...


(Piotrkijak) #6

Mylisz się, skrypty bat nie wymagają autoit, ponieważ one inicjują wiersz poleceń, przekazują polecenia i wiersz poleceń je wykonuje...

-- Dodane 09.07.2011 (So) 14:09 --

Aha, jeszcze zapomniałem dopisać, hibernację się wyłąza poleceniem powercfg -h off spod cmd, z tym że cmd musi być uruchomione z prawokliku jako admin.


(McDracullo) #7

Jeśli skrypty autoit mogą być uruchamiane bez autoit to nie ma problemu.

Polecenie, które podałeś nie tylko na jednym komputerze zachowuje się w inny sposób od oczekiwanego.


(Piotrkijak) #8

To ja nie wiem o co CI chodzi. Ja wyłącznie znalazłem takie polecenia i innych raczej nie znajdziesz...


(McDracullo) #9

Gdy usypiam lapka, to na mojej Toshibie miga dioda. Wszystkie dane trzyma w pamięci (laptop musi być podłączony do prądu lub mieć naładowaną baterie). Jeśli te dwa warunki nie są spełnione - dane są kasowane. Ten skrypt z autoit usypia system właśnie w ten sposób. Nie kumam jak miałbym go uruchomić w bacie bez autoit :wink:


(Piotrkijak) #10

No to właśnie hibernacja wstrzymuje komputer i przy niej może być lapek odłączony od zasilania...


(McDracullo) #11

Wiem jak działa hibernacja! Wiem też jak chce żeby się zachowywał sprzęt. I chodzi mi właśnie o to co przedstawiłem w poprzednim poście. Zresztą nieistotne - tymczasowo rozwiązałem to przy pomocy skryptu z autoit.