Komenda usuwająca plik - [.bat]

Witam, poszukuję komendy, takiej żebym mógł zapisać ją w pliku .bat i żeby po uruchomieniu tego pliku system usuwał konkretny plik. Myślę że dla profesjonalistów to banalne pytanie :wink:

del nazwapliku.roz

komenda DOS’owa np:

DEL [nawa pliku]

ERASE [nazwa pliku]

w środowisku DOS’a można zapytać “DEL /?” lub “ERASE /?” i doprecyzować co chcesz usunąć…

Niestety nie działa… pojawia się blad

min_errora474.jpg

Co ciekawe, jak plik .bat dam na pulpit to błąd się nie pojawia… może to dlatego że ten folder (cookies) jest ukryty?

Hmmmm no treść błędu jest chyba jednoznaczna… zmień uprawnienia do katalogu.

Niestety to nic nie daje… odznaczam “tylko do odczytu” ale jak ponownie otwieram właściwości to to znowu jest zaznaczone…

A ma kolega prawa admina ?

Oczywiście.

To zamknij przeglądarkę i spróbuj jeszcze raz…

Niestety, efekt ten sam. A może jest jakiś inny sposób aby usuwac plik jednym kliknięciem?

Może określ mniej więcej jakie to są pliki, gdzie się znajdują…

Pisałeś że jak dasz bat na pulpit to nie ma błędu. W takim razie gdzie jest ten plik gdy pojawia sę błąd?

No w folderze Cookies, w którym znajduje się plik który ma zostać usunięty.

Są tam pliki .txt jeden chce usuwać, bo jest wkurzający.

Pytanie tylko skąd wziąć DOSa. I po co?

Jeśli chcesz usunąć plik, który ma atrybut tylko do odczytu użyj:

del /F nazwa

Poza tym możesz definiować z jakimi atrybutami pliki chcesz usuwać wpisując:

del /A:[atrybuty] nazwa

Listę atrybutów otrzymasz, gdy w wierszu poleceń wpiszesz:

del /?

Czytanie zazwyczaj nie boli.

Ewentualnie będzie trzeba zmieniać atrybuty plików przy użyciu ATTRIB.

No to może po prostu nie dawaj tego bata w folderze Cookies tylko gdzieś indziej :roll: i przy komendzie del daj pełną ścieżkę do tego pliku.

Jak widzę korzystasz z FF… w takim razie Edycja -> Preferencje -> Ciasteczka -> Wyjątki :wink:

Dzięki! Że też na to nie wpadłem, zablokowałem w FF i teraz działa :slight_smile: