Komenda w cmd aby nie restartować systemu

Witam czy istnieje jakaś komenda w CMD, żeby zresetować / odświeżyć ustawienia, gdy np. po błędzie windowsowskim znika mi pasek startu? Czy jestem zmuszony zawsze do wylogowania lub restartu systemu żeby pasek wrócił?

ctrl+shift+delete ablo ctrl+shift+esc -> nowe zadanie-> explorer.exe ->OK

jakiś program wyłącza/zawiesza explolera podaj logi OTL

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Po pierwsze: Jaki system ?

Po drugie: Wciskasz Ctrl+Shift+Esc, wchodzisz w procesy, zakańczasz proces “explorer.exe”, następnie menu Plik-> Nowe zadanie i wpisujesz to, co wcześniej zakończyłeś, czyli explorer.exe.

Po trzecie, znikanie paska zadań czymś jest powodowane, sugeruję reinstalację sterowników od karty graficznej i sprawdzenie, co siedzi w autostarcie.

To tak “pokrótce”, prawdopodobnie coś Ci siedzi w systemie - za mało danych jak na razie…

//EDIT

@pawcio, jak podejrzewam jemu nie “ubija” explorera bo inaczej wspomniałby, że nie ma ikon na pulpicie a nie tylko brak paska zadań.

Sory za tak mało danych :smiley: jest to Windows XP, i dzieje się tak gdy wejdę do folderu obrazkami i filmikami ale metodą prób i błędów wyrzuciłem jeden filmik i już się tak nie dzieje. Mam jeszcze parę takich folderów, które wywalają mi błędy.

A OTL niestety nie mogę odpalić bo też jest błąd :slight_smile: spandaupol z tym walczył nie-moge-otworzyc-programu-otl-t467270.html i udało mi się uruchomić ale z płyty livecd gdzie odpalilem OTL lecz i tak nie mogłem wykonać skryptu.

zdjęcia z zakładek health i errorscan pełne skanowanie wykonaj(program hd tune)

zdjęcie z programu hwmonitor

Hmm… uszkodzone bazy podglądu plików ?

W opcjach folderów zaznacz “Pokaż ukryte pliki i foldery”, w katalogach w których Ci się to dzieje skasuj pliki o nazwie “thumbs.db”.

Będzie ostrzeżenie, że to plik systemowy ale tym się nie przejmuj.

Powrót do poprzedniego ustawienia wyświetlania opcji folderów.

Restart explorera jak wyżej, daj znać czy pomogło.