Komenda w cmd na wyszukiwanie teksu w zawartości pliku .txt

(drdala) #1

Witam potrzebuję zrobić skrypt w cmd który wyszukiwałby w pliku .txt np. "test1" i wtedy kopiuje plik i daje mu nazwę nazwa1 a jak znajdzie w pliku test2 daje mu nazwę nazwa2

(pionner) #2

Nie wiem jak baty sobie radzą z przeszukiwaniem plików, ale coś takiego kilkoma linijkami w C# można napisać.

(drdala) #3

Ale ja muszę jeszcze później to wysłać przez ftp

Wszystko jednym skryptem.

Klikam program wyszukuje w katalogu plików które maja w sobie określony tekst i jak maja 1 to daje im nazwa1 jak 2 daje nazwe2 i wszystko wysyła na ftp i następnie jeszcze uruchamia określony program.

(pionner) #4

Nie rozumiem problemu, skompilowany C# ma postać jednego pliku .exe. Fakt, nie możesz go potem bez źródła edytować (pomijam dekompilatory i inne tego typu wynalazki), ale sam działający program nic ponad jedno .exe nie wymaga.

(drdala) #5

Ok ale nie znam c++ i nie wiem jak to zrobić… pomożesz? Codeblock mam:)

(pionner) #6

C#, nie C++. Jasne, zaczekaj z 15 minut, skrobnę to. Do kompilowania C# przyda Ci się darmowy SharpDevelop.

(madoch) #7

Zapoznaj się z poleceniem “find” oraz “findstr” dostępne w wierszu poleceń.

(Dimatheus) #8

drdala , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(pionner) #9

Łap. Kod jest paskudny, bo pisany na szybko, ale powinno działać. Nie wiem do końca czy jest tak jak chciałeś, ale jak coś będzie nei tak, to doprecyzuj.

https://mega.co.nz/#!yp5TEKDA

Załączyłem też już skompilowany program, żebyś nie musiał sam latać i szukać.

W skrócie: w pierwsze 2 pola wpisujesz szukane słowa, w 3 pole ścieżkę (bez slasha na końcu), w 4 nazwę plików jakie ma przeszukiwać (zaczynam od zerowego i jadę w górę, dopóki nie zabraknie plików), dolar oznacza numer pliku. To samo z 5 polem, czyli nową nazwą tych przekopiowanych.

(drdala) #10

Wprowadź klucz deszyfrujący

(pionner) #11

Przepraszam: https://mega.co.nz/#!yp5TEKDA!bQkK3FxZQvlFzakPoxdH_IUcO89n1u5UFCS5dlN2044

(drdala) #12

Zadanie zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ nie można odnaleźć elementu resgen.exe lub zestaw Microsoft Windows SDK nie jest zainstalowany. Zadanie szuka elementu resgen.exe w podkatalogu „bin” znajdującym się w lokalizacji określonej w wartości InstallationFolder klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\WinSDK-NetFx35Tools-x86. Problem można rozwiązać, wykonując jedną z następujących czynności: 1) zainstalowanie zestawu Microsoft Windows SDK, 2) zainstalowanie programu Visual Studio 2010, 3) ręczne ustawienie poprawnej lokalizacji w powyższym kluczu rejestru, 4) przekazanie poprawnej lokalizacji do parametru ToolPath zadania. (MSB3091)

(enedil) #13

Instalujesz Cygwin, a potem lecisz ze skryptem w Bashu, użyj polecenia grep i instrukcji warunkowych (porównaj z pustym stringiem, weź negację).

@pionner:

Dlaczego dajesz człowiekowi gotowe rozwiązanie? Miej wyczucie dobrego smaku i daj tej osobie dojść do źródła, a potem rozwiązać jej problem.