Komenda w cmd na wyszukiwanie teksu w zawartości pliku .txt

Witam potrzebuję zrobić skrypt w cmd który wyszukiwałby w pliku .txt np. “test1” i wtedy kopiuje plik i daje mu nazwę nazwa1 a jak znajdzie w pliku test2 daje mu nazwę nazwa2

Nie wiem jak baty sobie radzą z przeszukiwaniem plików, ale coś takiego kilkoma linijkami w C# można napisać.

Ale ja muszę jeszcze później to wysłać przez ftp

Wszystko jednym skryptem.

Klikam program wyszukuje w katalogu plików które maja w sobie określony tekst i jak maja 1 to daje im nazwa1 jak 2 daje nazwe2 i wszystko wysyła na ftp i następnie jeszcze uruchamia określony program.

Nie rozumiem problemu, skompilowany C# ma postać jednego pliku .exe. Fakt, nie możesz go potem bez źródła edytować (pomijam dekompilatory i inne tego typu wynalazki), ale sam działający program nic ponad jedno .exe nie wymaga.

Ok ale nie znam c++ i nie wiem jak to zrobić… pomożesz? Codeblock mam:)

C#, nie C++. Jasne, zaczekaj z 15 minut, skrobnę to. Do kompilowania C# przyda Ci się darmowy SharpDevelop.

Zapoznaj się z poleceniem “find” oraz “findstr” dostępne w wierszu poleceń.

drdala , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Łap. Kod jest paskudny, bo pisany na szybko, ale powinno działać. Nie wiem do końca czy jest tak jak chciałeś, ale jak coś będzie nei tak, to doprecyzuj.

 

https://mega.co.nz/#!yp5TEKDA

 

Załączyłem też już skompilowany program, żebyś nie musiał sam latać i szukać.

 

W skrócie: w pierwsze 2 pola wpisujesz szukane słowa, w 3 pole ścieżkę (bez slasha na końcu), w 4 nazwę plików jakie ma przeszukiwać (zaczynam od zerowego i jadę w górę, dopóki nie zabraknie plików), dolar oznacza numer pliku. To samo z 5 polem, czyli nową nazwą tych przekopiowanych.

Wprowadź klucz deszyfrujący

Przepraszam: https://mega.co.nz/#!yp5TEKDA!bQkK3FxZQvlFzakPoxdH_IUcO89n1u5UFCS5dlN2044

Zadanie zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ nie można odnaleźć elementu resgen.exe lub zestaw Microsoft Windows SDK nie jest zainstalowany. Zadanie szuka elementu resgen.exe w podkatalogu „bin” znajdującym się w lokalizacji określonej w wartości InstallationFolder klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\WinSDK-NetFx35Tools-x86. Problem można rozwiązać, wykonując jedną z następujących czynności: 1) zainstalowanie zestawu Microsoft Windows SDK, 2) zainstalowanie programu Visual Studio 2010, 3) ręczne ustawienie poprawnej lokalizacji w powyższym kluczu rejestru, 4) przekazanie poprawnej lokalizacji do parametru ToolPath zadania. (MSB3091)

Instalujesz Cygwin, a potem lecisz ze skryptem w Bashu, użyj polecenia grep i instrukcji warunkowych (porównaj z pustym stringiem, weź negację).

@pionner:

Dlaczego dajesz człowiekowi gotowe rozwiązanie? Miej wyczucie dobrego smaku i daj tej osobie dojść do źródła, a potem rozwiązać jej problem.