Komenda w Win95


(Magik) #1

Kochani, prośba o szybką pomoc :slight_smile:

1.Jaka jest komenda w Win95 umożliwiająca dostęp do narzędzia konfiguracji systemu (odpowiednik msconfig w WinXP) ?

Po włożeniu płyty do napędu zaczął się instalować jakiś program zawierający komendę lock. W tym momencie system odmówił posłuszeństwa. Po odpaleni wyświetla komunikat "Komenda lock umożliwia dostęp programów do dysków mogących uszkodzić dyski lub dane".

Komenda ta odpala się z autostartu. potem system żąda restartu i od nowa to samo.

I tu drugie pytanie:

  1. Czy napewno ubiję to przez znalezienie tego po wpisaniu komendy z pyt. 1 i czy można to zrobić jeszcze jakoś inaczej?

(boczi) #2

Znalazłem pewną wypowiedź z chip.pl:

Pytanie z Internetu

     Użytkownicy Windows 98 mogą skorzystać z programu Narzędzia konfiguracji systemu (Menu Start | Uruchom, po czym wpisujemy msconfig). Na zakładce Autostart znajdziemy listę wszystkich aplikacji uruchamianych w chwili startu Windows. Aby usunąć wybraną pozycję, musimy odznaczyć znajdujący się obok niej kwadracik. W Windows 95 nie mamy wspomnianego narzędzia, trzeba więc zrobić to nieco inaczej. Najpierw należy sprawdzić skróty w folderze Autostart. Jeśli nie ma tam podejrzanego programu, musimy uruchomić Edytor Rejestru (Menu Start | Uruchom, polecenie regedit), w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE Soft-wareMicrosoftWindows CurrentVersionRun odnaleźć odpowiedni wpis i usunąć go.

(Magik) #3

Boczi, jesteś wielki :lol:

Pomogła rada z autostartem (był tam i po usunięciu wszystko działa).

Tak więc można zamknąć :slight_smile: