Komendy CMD - Kopiowanie tego samego pliku z inną nazwą

Witam, mam problem.

Pisze to w notatniku i zapisuje do formatu bat

Jakich komend użyć żeby plik np. plik.txt skopiował się a nie nałożył tylko żeby miał nazwę np. plik_a.txt

Chodzi mi oto żeby zrobiły się dwa pliki, z inną nazwą.

Proszę o pomoc :smiley: , z góry dzięki. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pewny nie jestem, ale nie przypominam sobie komendy DOSowej, która mogła kopiować i jednocześnie w locie zmieniać nazwę jeśli w miejscu docelowym plik o takiej nazwie już istniał.

Wystarczy zwykłe copy…

copy plik.txt plik_a.txt

Jeśli chcesz skopiować plik normalnie, ale w przypadku kiedy juz istnieje skopiować pod inną nazwą, trzeba użyć

if exist "C:\plik.txt" (copy plik.txt C:\plik_a.txt) else (copy plik.txt C:\plik.txt)

no ok ale jeżeli nie chce skopiować pliku .txt ale np .xlsx to też tak samo?

ps i jak usunąć katalog z innymi “śmieciami” bo chce z tego cmd zrobić jakby taki patch

A jeżeli jest jakiś program do robienia patchy można prosić o link z góry dzięki

copy to kopiowanie pliku, obojętnie jakiego.

rd z parametrem /S.

a możesz mi wypisać kod taki przykład :} z góry thx bo pisze na notatniku żeby zrobić taki “patch”

Ale Ty napisz może dokładnie o co Ci chodzi. O ile w ogóle sam wiesz…

Ten patch ma poprostu kopiować pliki czy je nadpisywać?

nadpisywać…

copy /Y patchdata\data.dll "C:\Program Files\Program\data.dll"

copy /Y patchdata\run.exe "C:\Program Files\Program\run.exe"

rmdir /S /Q patchdata

zapisujesz jako patch.bat, obok tworzysz folder patchdata, do niego wrzucasz pliki do podmiany. Rmdir usunie folder patchdata. Dla każdego pliku musisz stworzyć osobną linię w copy, ewentualnie jeśli trzeba zamienić wszystkie pliki w danym katalogu:

copy /Y patchdata\programdata\*.* "C:\Program Files\Program\programdata\"

thxx :smiley: uratowałeś mnie ; ]