Komendy DOS

Witam serdecznie. Mam prośbe Czy ktoś mógłby w DOS wpisać komende: HELP i znaleźć komende na tzw. FullScreen (pełny ekran). Wiem że owa komenda jest (wiem bo miałem na WinXP HE SP2). A dlaczgo ja niemoge sprawdzić?? Ponieważ niemam XP tylko Viste. Więc łaskawie prosze może ktoś to sprawdzić??

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

xcracker , chodzi Ci o to aby wszystko zajmowało ekran?

tak :slight_smile: żeby niebyło widać okienka tylko cały czarny ekraz z DOSem

Przełączanie pomiedzy trybem okienkowym a pełnym ekranem

i na powrót

to +

Nie o to mi chodzi… KOMENDA DOS!! a nie skróty klawiszowe

zapisałem wynik komendy help do pliku:

http://www.kubarek.jawnet.pl/lista.rtf

jednak za nic nie mogę doszukać się jakiegoś przełączania na tryb pełnoekranowy

pewnie ci się pomyliło z jakimś innym programem :slight_smile:

wrrr a może jest tu jakiś programista [C++] co zna komende na FullScreen ??

nie wiem czy o to chodzi ale sprawdz

Jak masz uruchomione okno ala DOS to z lewej strony u góry masz ikonkę klikasz lewym klawiszem rozwija się menu wybierasz właściwości a tam s ą opcje wyświetlania zaznacz “Pełny Ekran” przy wyjściu zapisz dla wszystkich przyszłych okien. Od teraz będzie się uruchamiało na pełnym ekranie.

dobra rada lecz user @xcracker prosił o komendę :slight_smile:

Z tego co wiem to nie ma takiej komendy w XP. Aby mieć fulscreen poprostu daje się ALT+ENTER albo ustawia się we właściwościach konsoli “Pełny Ekran”.

Oczywiście można skorzystać z małego programu http://barnyard.syr.edu/~vefatica/#FSTOGGLE

wtedy wydając w konsoli fstoggle.exe przełączy się na full screen z konsoli.

a sprawdzałeś start /max

Dla pliku tekstowego

Dla pliku batch

U mnie na XP SP2 start /max wyświetla okno zmaksymalizowane a chodzi chyba o FullScreen, mam to dopiero po wciśnięciu ALT+ENTER.

Może w innych wersjach Windowsa jest inaczej.

Robinhio powinno być najpierw /max

np.

start /max plik.cmd

u mnie w takiej postaci powiększa okno.

No tak racja. Taka składnia podana przeze mnie otwiera normalnie okno. A kod: start /max plik.cmd maksymalizuje okno.

Co do komendy fullscreen to mozna wykonać np. takie polecenie:

Zapisać to jako start.bat a film musi byc razem z tym plikiem lub podac pełna sciezke do filmu.

Dla otwarcia strony www na pełnym ekranie w IE będzie taki kod:

Tylko niewiadomo co xcracker chce otwierac na pełnym ekranie.

Wydaje mi się że raczej chodzii o jakiś program DOSowy uruchamiany w oknie lub na pełnym ekranie.

Jeżeli chodzi o to, to trzeba wykorzystać parametry tego programu. Parametr np. /fullscreen jak ma to w przypadku Windows Playera czy parametr -k w Internet Explorer. Komendy fullscreen jako takiej w dosie nie ma.

W przypadku programu dosowego to jest takie coś jak fullscreen=true lub inne parametry w plikach konfiguracyjnych.

Oprócz tego mozna wykorzystac języki skryptowe np. javascript, vbs czy wscripts