Komendy OP'a na hubie DC++

Siemka.

Niedawno zostałem operatorem na sieciowym hubie DC++,ale ADMIN nie dał Mi żadnych komend typu: banowanie,Wiadomość PM do wszystkich naraz itp…

Ostatnio byłem zmuszony do wykopywania userów,bo nie znałem komendy na BAN’a :-x Najbardziej chodzi Mi o komendy na BAN’a na nicka,na IP,i na określony czas.

Znalazłem trochę,ale to chyba nie wszystkie:

!ban - banuje IP użytkownika. Podanie powodu jest opcjonalne

!banip - banuje IP

!nickban - banuje nick(jeśli użytkownik jest połączony to najpierw go wykopuje)

!unban - odbanowywuje IP albo nick

!getbanlist - wyświetla listę zbanowanych

!clrtempban - czyści listę tymczasowych banów

!clrpermban - czyści listę banów

!drop - rozłącza użytkownika i daje TempBana

!getinfo - wyświetla podstawowe informacje o użytkowniku

!op - daje tymczasowego OPa użytkownikowi(po przelogowaniu się nie będzie już działać)

!gag - użytkownik nie może pisać na głównym chacie

!ungag - wyłącza powyższą funkcję

!restart - uruchamia ponownie hub

!restartscripts - resetuje skrypty

!addreguser - rejestruje użytkownika z wybranym profilem

!delreguser - usuwa zarejestrowanego użytkownika

!ipinfo - pokazuje wszystkich użytkowników z danym IP oraz ilość logowań każdego z nich

!iprangeinfo - pokazuje wszystkich użytkowników z początkiem podanego IP

!userinfo - pokazuje wszystkie wizyty danego użytkownika

!help - wyświetla okno pomocy

Pozdrawiam.

p.s.Nie wiedziałem do którego działu to dać,więc dałem tu.Jesłi zły dział to proszę o przeniesienie.

Najważniejsza jest jedna komenda !help , pokazuje ona wszystkie komendy do jakich masz dostęp (wszystko zależy od osoby, która ma route`a ).

Co do userów najlepsza w tym momencie jest komenda kick czyli wykopanie i ban na 5 minut :slight_smile: jak sie nie poprawi dalsza zabawa, w dłuższe bany :slight_smile:

A tak na marginesie

Byłem OP`em, SU a nawet Adminem na lokalnym hubie i moge o tym troche powiedzieć :smiley:

Nie możecie podawać tych komend, i pisać że są dla Operatora.

Jak bowiem na DC++ mozliwych jest aż 10 klas operatorów. Z czego 10 jest nawyższa, określona mianem master.

Dlatego komendy, które podales nie beda aktywne np dla OPa z klasa 3.

A co do odpowiedzi seba to komenda !help nie wyswietla wszystkich komend tylko komendy ktore sa aktywne do danej klasy.

Tzn. po wpsianiu komendy +help albo !help uzytkownik z klasa 1 ujzy inne komendy niz uzytkownik z kalsa 3

Na VA jest podanych duzo wiecej komend, ale i tak nie wsyzstkie.

Pozdrawiam 6 letni OP HUBa DC++.