Komentarz nowego usera? Poczekaj sobie!

Gdzieś już było o tym wspominane, ale zaprawdę nie chcę przeszukiwać wszystkich tematów by to znaleźć. Otóż w dniu wczorajszym dostałem kilka wiadomości od nowych użytkowników portalu że regulamin DP jest bardzo niesprawiedliwy, gdyż nowy użytkownik piszący komentarz musi odczekać aż 7 dni by ten został opublikowany natychmiastowo. Ma on jakiś problem, ważne pytanie lub chce coś od siebie napisać … musi czekać.

W przypadku anonimów zazwyczaj trwa to kilka godzin lub od ręki w przypadku gdy moderator będzie na miejscu. @tomekb @Docent - nie można odwrotnie? Anonim - po 24 h a nowy użytkownik od razu? Jak już trzeba to ograniczyć komentarz do 2-3 na tydzień by umocnić konto a potem normalnie?

Przynajmniej tacy ludzie dostaną od razu odpowiedź w komentarzach a nie dostanę powiadomienie do wpisu raptem 8 dni od publikacji i użytkownika który się zmył bo nikt mu nie odpowiedział / komentarz nie został opublikowany ?!

1 polubienie

@Lisek dodaję cię do dyskusji.

Ja jestem za, czy mamy jakieś ważne przeciwwsakzania?

Nie ma sensu w leżakowaniu komentarzy. Przecież od pierwszego komentarza widać, czy nadaje się do ludzi, czy wyjęty z głupoty, albo innej niemoralności.
Rozumiem pierwsze moderacyjne komentarze, ale po co ograniczać dostęp wszystkim nowym odwiedzającym DP?

1 polubienie

Jedyne przeciwskazanie jest takie, że jeżeli zbanujesz jakiegoś natręta, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założył sobie konto i od razu zaczął pisać to samo. Więc jeżeli ściągamy taką blokadę, możemy też darować sobie system banowania, kompletnie przestaje mieć wtedy sens.

1 polubienie

Ale idąc tym tropem działania, portal jest bardziej otwarty na nowy narybek pragnący wiedzy i zadawania pytań. W sposób blokujący komentarze - opis portalu DP “o 7 mln odwiedzających” zacznie maleć gdy ludzie kapną się że są dykryminowani. Nie wiem czy to idzie pod paragraf, ale jak się gdzieś człowiek zapisuje to powinien mieć jakiś dostęp od razu a nie po tygodniu. Przynajmniej w większości portali tak jest.

A co do moderacji i banowania - są użytkownicy, jest metoda zgłaszania wpisów, są bany - jest pole do popisu wśród moderatorów. Jeśli trzeba zwiększcie ich ilość, ale fajnie by było gdyby usuwając taki komentarz - dana osoba otrzymywała informację za co został usunięty i dla przykładu otrzymywała karniaka.W przypadku 3 karniaków - ban czasowy lub natychmiastowy na mail.

@Lisek @tomekb u mnie na blogu i u kilku kolegów, pojawia się czasami burak publikujący polityczne przemyślenia do wpisów odrębnych tematycznie - takie wpisy są przez nas usuwane gdyż nie mają nic wspólnego z treścią i komentarzami innych użytkowników. Chyba każdy bloger ma taką funkcję, a jeśli nie to warto by było się zastanowić nad tym by miał - łatwa edycja. W przypadku wpisów redakcyjnych, można postępować podobnie - zgłaszając niewłaściwy wpis.

Przypilnowanie nowych, gdy starzy swawolą?
Przykład trolla allplayera:


Wyraźna “kałtura”.

1 polubienie

Poruszacie temat, którego nie bardzo jest sens poruszać bez głębszych reform.
Blokada nowego użytkownika była głupia, jeśli ten zdecydował się opublikować wpis blogowy, bo jako autor wpisu nie miał szans odpowiedzieć na pytania w sensownym czasie. W chwili obecnej paska blogów ze strony głównej nie widać bez potężnego scrolla w dół lub kliknięcia w blogi, więc podejrzewam że blogi stały się mniej uczęszczane i problem częściowo sam się rozwiązał.
Odnośnie ogólnie komentarzy pod artykułami/publikacjami: przy tym zalewie wpisów o niczym (sporadyczna sensowna pozycja szybko umyka) i za przeproszeniem zjebanym układzie, którego nie chce się oglądać, komentowanie zaczyna tu tracić sens. Widzę to zarówno po sobie jak i po osobach, które jeszcze do niedawna regularnie wrzucały komentarze w większej ilości.

3 polubienia

Pewnie jest tak, żeby nie było porządku wg czasu dodania. Można przełączać, ale to nadmierny kickshow.
Kto się na to łapie, by przynieść współmierne korzyści z klikania w temacie? Pewnie jest dużo niewidocznych elementów, a dodane mechanizmy z widzimisię, to na pewno dla jakiegoś celu.
Przez co wmówiono porządek w chaosie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Te blokady i tak nie mają sensu, skoro później i tak toleruje się obecność użytkowników takich jak zbychoo, który chyba w każdym swoim komentarzu musi kogoś obrazić i wprowadzić naprawdę niemiłą atmosferę w dyskusji.

Komentarze na portalu już dawno zniżyły poziom do tego brukowego (na szczęście nie wszystkie), więc po co blokady? :wink:
Wystarczy poczytać komentarze na WP czy innym g., aby zobaczyć do czego taka tolerancja prowadzi.
Co kto woli.

1 polubienie