Komentarze, które się nie pojawiają pod wpisami na stronie głównej

Pamiętam mój komentarz, jak dałem link z chrome store do rozszerzenia, które robi pustą stronę startową w chrome. Empty new tab się nazywa i moje pytanie, dlaczego link niedozolony?

A jest jakaś lista czy informacja gdzieś, jakie linki/ścieżki/znaki są niedozwolone?

Bo szczerze lepszym rozwiązaniem byłby jakiś js, który od razu odbija, że coś co w komentarzu się znajduje jest niedozwolone niż utrata komentarza i czekanie czy się pojawi. @Docent

Zgodnie z regulaminem WP (Regulamin dodawania opinii):

[komentarze]

  • nie mogą zawierać jakichkolwiek treści reklamowych lub/i promocyjnych dotyczących Użytkownika lub/i innych osób lub/i jakichkolwiek towarów lub/i usług;
  • nie mogą zawierać jakichkolwiek adresów internetowych lub łączy (odwołań, linków) do jakichkolwiek stron internetowych;
  • nie mogą zawierać danych osobowych, teleadresowych lub/i adresów mailowych;

Raczej niewiele osób przebrnęło przez „zasieki” by do tego regulaminu dotrzeć i przeczytać. :wink:
Dlatego może należało by to umieścić na widocznym miejscu portalu.

Nawet jeśli to wydaje mi się, że były przypadki komentarzy, które się nie pojawiały a przestrzegały tych punktów, ale równie dobrze mogą się mylić

1 polubienie

też mam takie wrażenie.
NIe pamietam już co pisałem w komentarzach, żeby je przejżeć.
Chyba że mechanizm działa zbyt restrykcyjnie i np. słowo „play” kojarzy ze sklepem play i reklamą androida.

Aż mi głupio pisać, ale napiszę po raz setny już chyba.
@Snow_Rainy @Docent
Coś jest nie tak z systemem komentarzy!!!

Przypadek z dzisiaj - odpisuję pod komentarzem Antar-a. Po pół godziny pojawia się komentarz (czyli przeszedł sito- tak?). Dyskusja w wątku trwa jeszcze chwilę, po czym połowa komentarzy nagle znika.
W drugim wpisie podobna sytuacja. Komentarze pojawiają się, po czym po jakimś czasie zostają usunięte.

i wiem - dostanę za to „medal łopaty” za odkopywanie wątku, ale nic nie zostało tu poprawione.
Co chwilę pojawiają się w komentarzach uwagi: „mój komentarz został usunięty, mimo że wcześniej był”

Jeśli by się komuś chciało szukać, to z dzisiejszego dnia zniknęły moje komentarze i na pewno zniknął komentarz Helgi ( nie będę wnikał w treść komentarza, bo nie o to chodzi) pod moim wpisem, chociaż na chwilę się pojawił.

Nie da się w ten sposób prowadzić dyskusji.
Powtarzam: Coś jest nie tak z systemem komentarzy: macie Bugi, których nie widzicie w gąszczu danych, a problem jest z waszej perspektywy mało istotny. Wiem, że jest to system współdzielony z WP i nie macie na niego większego wpływu, ale żeby nie było, że nie zgłaszałem.

Dupa jest cały czas

1 polubienie

A możeby tak wdrożyć zewnętrzny system komentarzy, np. Disqus? @redakcja, @Snow_Rainy ?

Bez szans na takie rozwiązanie… :confused:

@Snow_Rainy czemu?

Wcale mnie to nie dziwi. WP ma się za giganta i potentata w tej branży, choć to rola bardziej historyczna i tylko na rynku polskim. Więc nie będzie korzystać z „obcych” rozwiązań.
Oczywiście nie odmawiam WP roli, w jakiej faktycznie się znajduje, bo faktycznie WP ma się czym pochwalić, ma znakomitych redaktorów, pojawiają się znakomite artykuły, a WP potrafi robić fantastyczne rzeczy. Ale w powszechnej opinii jest jednak śmieciowym portalem, głównie ze względu na takież artykuły (znakomita większość) i zalew reklam. Tym niemniej na naszym rynku jest sporym graczem i, mówiąc szczerze, nie wyobrażam sobie, aby miała korzystać z „obcego” systemu komentarzy.

Z reklamami można ( a nawet trzeba ) sobie umieć radzić…

A chociażby Discourse ( silnik tego forum ) to co innego jak nie „obcy system”? Skoro WP ma taką awersję do „obcych systemów” to niech nie korzystają z nich wogóle. A tak wychodzą na hipokrytów.

Akurat właśnie przez te śmieciowe artykuły przestałem odwiedzać główną stronę WP ( jak i strony pokrewne: na głównej DP też nie byłem latami ).

A wyśmiewanie przez portalowego hejtera mojego autorskiego nicka (który wywodzi się od imienia i nazwiska), nie jest atakiem na moje dane osobowe?

Nie o to chodzi. Radzić sobie można, ale naprawdę nie o to chodzi w tym moim wpisie. Bo chodzi o WP.

To silnik forum, to jednak co innego. Tu (na forum) pomimo innego silnika, całość kontroli jest po stronie WP, a w przypadku Disqusa tak by nie było.

Wielu innych ludzi również. Ale WP wie, że inteligentni użytkownicy to mniejszość (nie tylko na WP, bo prawie wszędzie), więc celuje w mniej inteligentną większość. „Byznes is byznes”. :wink:
Na szczęście na WP są też naprawdę wybitne artykuły, są wspaniali redaktorzy, tyle tylko, że to „rodzynki” wśród kiepskiego ciasta.

Bardzo chciałbym, aby DP też była tym rodzynkiem, ale to tylko moje „marzenia”. Na szczęście nie jest „śmieciem”, bo artykuły tam pojawiające się często nie są złe, ale też tym „rodzynkiem” nie jest. Ale to inny temat.

A co to jest atak na twoje dane osobowe i co ma z nimi wspólnego twój nick?
Jak wybrałes dziwną „zbitkę”, to nie dziw sie że ktoś sie z tego śmieje.
N.p. z Jerzy Biedżyński
P.S. I tym sie przejmujesz? No nie żartuj.

Hm, zobaczmy ( pierwsze wejście na wp.pl :: arty wybrane losowo ) ::

https://polygamia.pl/epic-games-store-z-darmowa-gra-interesujacy-tytul-w-ofercie,6765581580950304a

Teraz dopiero zauważyłem: bezczelna ( ponizej pasa ) zmiana tytułów: w linku jest inny; w artykule jest inny ). Brawa WP.pl

Poza tym: czemu w linku do artu o Tomaszewskiej jest fota, a już w linku do poligamii jej nie ma? Chodzi o zdjęcie Tomaszewskiej (czy to aby na pewno ona) w basenie, tak?

Także: proszę przestań wciskać kit o wysokiej jakości Wp.pl. Ot kolejny portalik dla mas; treści robione pod SEO oraz pod kliki.

WP.pl wysoką jakość to miało przez pierwszą dekadę istnienia ( tak do około 2005 roku ).

A i jeszcze to ( za wikipedią ). :

W styczniu 2020 portal internetowy OKO.press opublikował tekst, w którym opisał współpracę Wirtualnej Polski z Ministerstwem Sprawiedliwości. Według portalu miała ona polegać m.in. na cenzurze i blokowaniu artykułów krytycznych wobec Zbigniewa Ziobry oraz pisaniu pod fikcyjnymi nazwiskami tekstów wspierających ministerstwo[13]. Wirtualna Polska powołała wewnętrzny zespół, który zbadał działalność pionu wydawniczego w Wirtualnej Polsce Media. W związku ze sprawą stanowisko redaktora naczelnego stracił Tomasz Machała[8], który wyjaśnił, że nie jest zainteresowany publikacjami w sytuacji, w której chodzi o sprawy błahe, bez istotnego znaczenia, w szczególności, gdy dotyczy to polityków. Jednocześnie zespół podał, że wpływy reklamowe pochodzące z Ministerstwa Sprawiedliwości i agencji obsługujących wyniosły poniżej 1% przychodów Wirtualna Polska Holding w całym 2019 roku. Było to wielokrotnie mniej od podawanych w mediach 125 milionów złotych[14]. Jednocześnie Wirtualna Polska wprowadziła nowy Kodeks Etyki Dziennikarskiej i zasady współpracy pomiędzy pionem wydawniczym, a pionem sprzedaży. Rozdzieliła również funkcję redaktora naczelnego od funkcji szefa produktu wydawniczego, które wcześniej przypisywane były jednej osobie. Zgodnie z nowymi ustaleniami redaktor naczelny ma dbać o niezależność, jakość publikacji i dobór treści, a szef produktu wydawniczego wraz z Zespołem Zarządzającym Wirtualna Polska Media SA odpowiada za realizację celów biznesowych spółki[15].

Publikowanie pod fikcyjnymi imionami? Znaczy pod pseudonimem, tak? To jeszcze ujdzie ( wiele osób tak robi ) ale kasowanie nieprzychylnych komentarzy/artykułów bo coś tam, no chłopie, sorry ale w tym momencie wp.pl przestała być ( przynajmniej przeze mnie ) traktowana poważnie.

Nowy kodeks etyki dziennikarskiej? Serio (ciche) przyzwolenie na tytuły clickbaitowe to ma być ta etyka? Wstyd i żenada.

Czego innego niż clickbaitów oczekiwać po o2.pl ( właścicielu wp.pl ), skoro:

W 2014 roku Orange Polska za 375 milionów złotych sprzedał Grupie o2 (dotychczas wydawcy portali o2.pl i Pudelek.pl), 100 procent akcji Wirtualnej Polski.

Idąc jeszcze dalej:

We wrześniu 2017 roku nadawca podjął decyzję o zakończeniu nadawania serwisu informacyjnego[1][2] mimo świetnych wyników oglądalności znacznie wyższych od średniej stacji[3].

Czyli, że zaknęli program, bo wyniki oglądalności były wysokie? Serio? Tak się robi biznes?

… tu chodzi o zupełnie co innego

To wyjasnij o co chodzi. O propagandowe durnoty na wszystkich tzw. informacyjnych portalach?
Idiota uwierzy, inteligentny na ulice wyjdzie by zobaczyc jak real wyglada.

ewentualnie przejdzie na inny ( czytaj: poważny ) portal typu bbc.co.uk