Komentarze - liczenie

Witam. Denerwuje mnie jedna rzecz. Otóż:

2118668df41158f3med.jpg

A po kliknięciu w komentarze do tego wątku widzę to:

95226fe8765dacf0med.jpg

Może to szczegół no ale troszeczkę denerwujące :stuck_out_tongue:

Mnie wyświetla się poprawnie.

Może są opóźnienia w zliczaniu komentów :wink:

kosior6 może to po prostu przeglądarka zcache’owała (:slight_smile:

Czyli zapisała w pamięci podręcznej :slight_smile:

Ctrl+F5 .

Czasem może się tak dziać, jeśli łączysz się przez serwer proxy .

Po prostu po wejściu na vortal odświeżaj stronę, mam to samo,a nawe lepiej tj. po odświeżeniu pojawia się “nagle” kilka newsów :wink:

Nie ma w tym nic magicznego.

Po prostu, ze względu na całkiem sporą ilość komentarzy nie są one liczone online, tylko co jakiś czas na serwerze odpala się skrypt który je liczy.

Generalnie wszystko po to, żeby nie mordować niepotrzebnie bazy przy każdym wywołaniu strony głównej.

To nie lepiej, aby zamiast zliczać komentarze np. co godzinę, przy akceptowaniu komentarza przez admina ilość w postów w bazie była zwiększana o 1? Przecież przy zatwierdzaniu komentarza i tak jest połączenie z bazą, więc co za różnica? :slight_smile:

Tak to jest robione. Przy zatwierdzaniu licznik jest zwiększany.

Rozważ jednak pewną sytuację, odpalasz stronę, czytasz sobie newsa, w tym samym czasie ktoś zatwierdził parę komentarzy. Jak wszyscy wiemy, nie zmieni się wtedy “automagicznie” liczba komentarzy, dopóki nie odświeżysz strony. Klikasz na komentarze (oczywiście z liczbą 0) i nie wierząc własnym oczom widzisz że jednak komentarze są.

Zaaferowany “bugiem” dajesz cofnij w przeglądarce a ona uznając, że lepiej polecieć z cache niż ciągnąć wszystko od nowa znowu wyświetla Ci liczbę 0 przy komentarzach.

Co Ty na to? :slight_smile:

Fakt, nie pomyślałem o takim zbiegu okoliczności. :slight_smile:

Co do samego liczenia - z poprzedniego posta wywnioskowałem, że skrypt uaktualnia liczbę komentarzy np. co pół godziny, więc dlatego wydało mi się to dziwne. :slight_smile:

Nigdzie nie napisałem, że co pół godziny :slight_smile:

Dla jasności, skrypt to robi co 5 minut.