Komentarze nabijające posty

Witam mam dość poważny (jak dla mnie) problem :frowning:

Otóż mój portal oraz forum są zintegrowane - jeśli się zaloguje na forum jestem zalogowany od razu na portalu i odwrotnie. Jeśli coś skomentuje na portalu wyświetla się mój nick oraz avatar z forum.

I tu tkwi mój problem chciał bym aby za każdym razem po dodaniu komentarza do portalu zaliczało mi to jak posta i dodawało do mojego licznika +1. Znalazłem fragment kodu który jest odpowiedzialny za zapisywanie i wyświetlanie komentarza - myślę, że jeśli dodał bym do niego odpowiednie dane (zapytanie) to za każdym razem kiedy będę dodawał komentarz zapytanie będzie wysyłane do bazy i otrzymam +1 post. Portal napisany w php i forum phpbb3

Wiem jak ma wyglądać zapytanie ale nie mam pojęcia jak je napisać może ktoś mi pomoże :frowning:

oto jak ma wyglądać : update tabelka set licznik_postow=licznik_postow+1 where id_usera=$id_usera

i muszę je dodać do tego jako zapisywanie

if($avatar_user[2] == '5') $output = str_replace("{author}", '

i tego jako wyświetlanie :

$template_comment = '

| {avatar_user} |
Wysłane: {date}

{comment}
|
';[/code]

Bardzo proszę o pomoc…

Troszkę nie rozumiem. Ten schemat zapytania, który zapisałeś jest dobry. Wystarczy tylko wstawić nazwę tabeli i kolumn oraz uzależnić dodanie tego komentarza od powodzenia inkrementacji licznika postów.