Komentarze niezalogowanych oraz stare komentarze

Chciałbym prosić administrację forum o zajęcie się sprawą komentarzy pisanych przez niezalogowanych ponieważ zauważyłem że są tu trole które pisząc jako niezalogowani i pod różnymi nickami wypisują bzdury w komentarzach do programów których są anty fanami psując w ten sposób ich opinię.

Taki sposób psucia opinii jest bardzo skuteczny ponieważ ktoś kto wejdzie na stronę takiego programu i spojrzy w komentarze widzi dużo niepochlebnych opinii od niezalogowanych identyfikujących się pod różnymi nickami.

Mam tu na myśli zwłaszcza jednego osobnika który notorycznie powraca na stronę jednego z programów i notorycznie wypisuje bzdurne komentarze pod różnymi nickami - w jednym z moich komentarzy (tylko w taki sposób mogłem ujawnić proceder i zwrócić się do niego skoro pisze jako niezalogowany) napisałem do niego aby zaprzestał tego, mimo to on nadal tak robi i wypiera się że to nie on (skąd o tym wiem mogę administracji wyjaśnić na PW aby nie ujawniać wad systemu komentarzy).

Znam tylko jeden pewny przykład takiej destrukcyjnej działalności ale zapewne jest ich tu więcej.

Swoją drogą to czasem dziwię się dlaczego niektóre komentarze niezalogowanych przechodzą choć przy wysyłaniu komentarza przez niezalogowanego pisze że został skierowany do moderacji, może lepiej zablokować niezalogowanym możliwość komentowania (lub przynajmniej komentowania programów).

Druga sprawa jaką chciałbym poruszyć to zalegające na stronie programu stare komentarze sprzed wydania aktualnej wersji programu które nie są w żaden wyraźny sposób oddzielone od komentarzy do aktualnej wersji.

Takie stare komentarze (można nawet trafić na komentarze sprzed wielu lat) zwykle nie mają pokrycia w aktualnej wersji i/lub poruszają wady/usterki już dawno zlikwidowane.

Z mojego punktu widzenia kasowanie komentarzy do wersji starszej niż 1 w tył jest uzasadnione i będzie służyło utrzymaniu vortalu w dobrej kondycji.

Całkowicie popieram.

Może tym razem administracja się zainteresuje…

  1. Każdy może napisać bzdurę, wydając mu się ze jest inaczej, od tego są inni aby go ewentualnie ośmieszyć. Mody i Admini przecież nie będą weryfikować każdej informacji, nie mają tak szerokiej wiedzy aby się we wszystkich dziedzinach orientować.

Dla mnie może to zostać pod szyldem “wolność słowa”, czyli bez zmian.

  1. To popieram, komentarze dla danej wersji programu - czyli wersji alpha, beta, pełnej oraz różnych wersji programu - rozdzielić. Co najwyżej zostawić link np. “zobacz komentarze w wersji…”.

ra-v , masz tu trochę racji i zgodzę się z tym że każdy może mieć swoje zdanie ale jak 1 (jedna, pojedyncza, ta sama) osoba co ciągle wpisuje się w kometach pisząc “do bani” lub coś w tym stylu albo jakąś bzdurę zawsze jako niezalogowany i za każdym razem zmienia nicka że niby to ktoś inny (nie pytaj skąd wiem że to ta sama osoba ale to pewniak) to to już nie jest wolność słowa, zdania czy opinii tylko zwyczajne chamstwo i szlak człowieka trafia jak coś takiego widzi (choć przyznaję że nie wiem jak temu zapobiegać inaczej niż blokując niezalogowanym możliwość pisania).

I w tym momencie karmisz trolla, nie lepiej po prostu ich olać ?

Im więcej go podkarmiasz, tym bardziej go motywujesz do trollowania,

olać takiego, znudzi mu się i pójdzie na inne forum…

Dory program, broni się sam, durne komentarze debili nie wiele mu zaszkodzą…

Ad.1

No to jednak musiałyby być komentarze tylko dla zalogowanych. Gdyby były moderowane tak jak tu to było by ok. Bo faktycznie moze się zrobić drugie wp.pl (jeszcze do tego daleko, ale idzie w tym kierunku).

BTW. Czemu nie ma adresu IP i danych przeglądarki gdzieś w nagłówkach postów i komentów?

przykładasz kursor do nick’a i masz podane dane przeglądarki, systemu operacyjnego z jakiego korzystając użytkownik,

No właśnie ale to są tylko informacje podawane przez przeglądarkę i można je łatwo zafałszować (ip zresztą też można).

Dlatego uważam że możliwość komentowania powinna być tylko dla zalogowanych.

Zalogowanych można utrzymać w ryzach a niezalogowanych nie.

Poza tym jak admini nie zrobią czegoś to tylko czekać aż boty zaczną spamować w komentach (sam jestem adminem i wiem jak trudno się przed tym zabezpieczyć).

scripter1 , ochrona antybootowa jest na tyle skuteczna, że jeszcze nie widziałem komentarza od boota.

fiesta , niech i będzie że boty nie wpisują się ale to nie zmienia faktu że jest problem z komentarzami od niezalogowanych.

W Chrome nie widzę tych danych użytkownika…

Dziwne, u mnie działa to w SeaMonkey, IE8, Safari i Chrome (testowane na Win XP)…

Po najechaniu kursorem na Nicka lub datę obok niego i zatrzymaniu nad tym kursora po chwili powinien ci się pojawić dymek z tym info.

Google Chrome 6 (1.3MB swf)

ra-v , nam chodziło o komentarze na samym portalu, na forum faktycznie nie ma ale na forum pisać mogą tylko zalogowani a o zalogowanych admini mają pełne info więc mogą utrzymać ich w ryzach.

ra-v , topic dotyczy komentarzy na Vortalu, a nie postów na forum co prezentuje Twoja demonstarcja :slight_smile:

Przecież komentarze osób niezarejestrowanych pojawiają się dopiero po moderacji.

Więc jest to kwestia skuteczności tej moderacji. Kwestia wielokrotnie poruszana kiedy jeszcze była poprzednia wersja vortalu - wtedy były z tym znacznie większe problemy (nie było logowania, tylko wszystkie komentarze były publikowane po moderacji).