Komentarze (skrypt php) na stronie w HTML

Chciałbym założyć sobie strone w HTML-u a na niej coś takiego żeby ktoś mógł napisać takiego jakby komentarza. Chodzi że np jak ktoś wejdzie na stronke to żeby było miejsce tam gdzie może on coś napisać do mnie. Jakąś prośbe żebym np. przerobił mu jakieś zdjęcie czy coś. NIe wiem czy to zrozumiałe ale możę pomożecie.

  1. chcesz żeby to wszyscy mogli zobaczyć czy żeby ci na mejla przyszło czy żeby ci się to gdzieś na serwerze do pliku zapisało ???

  2. czy twój serwer obsługuje php ??? bo bez tego ani rusz.

Tak żeby wszyscy widzieli. A php obsługuje lecz ja nie mam pojęcia o php. Tylko HTML umie tak żeby stronke zrobić.

na google znajdziesz mnóstwo gotowych tego typu skryptów… zarówno opartych na bazach danych jak i na plikach np. TUTAJ albo TUTAJ jeśli będziesz miał problemy z instalacją to pisz.

OK. Narazie dzięki za pomoc. Jak coś to będe pisał.

Skrypty znajdziesz na:

hotscripts.pl / com

webpc.pl

Odświerzam temat bo mam dalej problem. Chcę zrobić coś takiego jak na załączonym zdjęciu:

7919fc62de497244m.jpg

A skrypt który chce umieścić to:

http://www.egrafik.pl/forum2/pafiledb/u … ntarze.zip

Możecie mi wytłumaczyć tak łopatologicznie jak to zrobić???:slight_smile:

<?php

$PHP_SELF = $_SERVER["PHP_SELF"];

$name = $_POST["name"];

$message = $_POST["message"];

if($message)

{

$name = strip_tags($name);

$message = strip_tags($message);

$message = ereg_replace("\r\n\r\n", "\n
", $message);

$date = date("l, F j Y, h:i a");

$message = "$name -- $date
 $message 
";

$fp = fopen (basename($PHP_SELF) . ".comment", "a");

fwrite ($fp, $message);

fclose ($fp);

}

readfile(basename(($PHP_SELF . ".comment")));

?>

Your name:



Your comment:




[/code]

Wrzuć ten kod do pliku w miejsce gdzie chcesz żeby były wyświetlane komentarze. Będą wyświetlane komentarze a pod nimi okienko do ich wysyłania. Plik musi mieć rozszerzenie .php a żeby komentarze działały to musisz mieć dostęp do serwera z obsługa php oczywiście… gdyby nie chciało to działać to w tym samym kataloogu utwórz plik o nazwie takiej samej jak ten z tym kodem (np. komenarze.php) tylko dodaj końcówkę .comment czyli plik z komentarzami będzie się nazywał (komentarze.php.comment). Gdyby nie działało coś to pisz jakie błędy wyskakują.

Ok. dzieki za pomoc. temat do zamknięcia.

A czy można zrobić tak, aby data dodania komentarza wyświetlała się w języku polskim ?

Jeżeli tak to w jaki sposób tego dokonać ?

jeśli chodzi o nazwy miesięcy i dni tygodnia to musiałbyś zrobić tablicę w php z polskimi nazwami dni tygodnia/miesięcy i po prostu podmieniać