Komiksy

Ahoj ludziska!

Jako, że jestem fanem komiksu chętnie sobie o tym pogaworzę i poczytam.:slight_smile:
Macie jakieś swoje ulubione? Zbieracie jakieś kolekcje?
Jeśli chodzi o mnie to posiadam kolekcję Thorgal, teraz zbieram Star Wars z De Agostini i mam też dużo jakichś pojedynczych numerów.

Tylko zagraniczna fantastyka czy może np. stare polskie z czasów PRLu ?

Kiedyś miałem masę komiksów. Starałem się trzymać zawsze pełnych serii, więc przez lata zgromadziłem :

  • Thorgal
  • Świat Komiksu
  • Asterixy
  • Kajko i Kokosz
  • Tytus, Romek i Atomek
  • Yans
  • Wieczna Wojna

Niestety los tak chciał że musiałem się ich pozbyć, na rzecz paru srebrników. Teraz siedzę w mangach.

1 polubienie

Jak byłem młodszy to lubiłem komiksy. Zaczynałem między innymi od Kaczor Donalda.
Nawet kiedyś z kolegami w podstawówce narysowaliśmy komiks o Labolatorium Dextera Trzymam go do dziś, to jedyny egzemplarz. Lubiłem tą kreskówkę.
Dziś już nie mam przyjemności z komiksów. Jakoś nie jestem w stanie już ich czytać. Choć nadal mam komiksy z dzieciństwa. Między innymi 7 komiksów z Cartoon Network. Tytus, Romek i Atomek księga 3. I dwie mangi tom 1 Oh! My Goddess i X CLAMP.

1 polubienie

Też kilka wydań Thorgala w piwnicy bym znalazł.
Poza tym Kajko i Kokosz, Tytus Romek i Atomek.
Jeszcze chyba Funky Koval.

Też miałem swoją kolekcję.

Kaczor Donald
Tytus, Romek i Atomek
Zmutowane żółwie ninja

1 polubienie

Thorgal… genialny komiks. A czytałeś Jonek Jonka i Kleks? Ostatnio sprzątając strych trafiłem na to :slight_smile:

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. :wink:
Kleks

lordjahu pewnie miał go w zbiorach

Miałem kilka części ale sprzedałem z zyskiem za piłkę do kosza.

A teraz zepsuję Ci dzieciństwo: autor to kobieta (Szarlota) - dowiedziałem się o tym niedawno googlując coś na temat tych komiksów :wink:

Zapomniałem podać jednego z ważniejszych: “Skąd się bierze woda sodowa” Tadeusza Baranowskiego:

Ten sam autor: “Podróż smokiem Diplodokiem”:

Ha, to wiedziałem… ale z głowy wyleciało.
Diplodoka też miałem, pamięć się odświeża.

No ba! Dopiero po latach uświadomiłem sobie, że Szarlota Pawel to nie facet :smiley:

Szarlota Pawel to pseudonim rysowniczki i scenarzystki komiksowej, Eugenii Pawel-Kroll.

Jestem załamany. Tylu fanów komiksu, a nikt do tej pory o Szninklu nie wspomniał.

To tak jakbyś wymagał że wszyscy znaliby takie perły jak:

  • Funky Koval
  • Kapitan Żbik
  • Orient Men Forever
  • serię Relax
  • osiedle Swoboda / Produkt
  • Likwidator
  • Antresolka profesorka Nerwosolka

Ludzie nie znajom :slight_smile:

Antresolka … znów coś co było w kolekcji.
Znalazłem coś jeszcze.
Na podstawie Erich Von Daniken’a

  • Walka o planetę
  • Ludzie i potwory
  • Zagłada wielkiej wyspy (tego nie czytałem)

A jak nie mogłem sobie przypomnieć nazwy pierwszego komiksu, gdzie nie wszystkie bohaterki były do końca ubrane :wink:

2 polubienia

Bachus,
Jonka nie czytałem.
Tytus, Romek i Atomek…no jasne!!! Zapomniałem, a to klasyk przecież!:smiley:

Widzę, że sporo fanów tutaj, fajnie!:smiley:

Jeszcze miałem Kaczora Donalda, ale …słuch po komiksach zaginął :frowning:

A zbiera ktoś te komiksy ze Star Wars?

Ten komiks, podobnie jak “Skąd się bierze woda sodowa”, rył mi banię w dzieciństwie :smiley: Ktoś, kto obdarował mnie nim, chyba nie do końca wiedział co wręcza :wink:

1 polubienie