Kominek w domu

Czy Waszym zdaniem warto jest robić w domu kominek? Jest juz pompa ciepła i zastanawiamy się czy robić czy nie dla dodatkowego zabezpieczenia ( w sytuacji jeśli pompa zacznie szwankować zimą).

forum.muratordom.pl/kominki

Moim zdaniem warto jest dodatkowo zamontować sobie kominek

Jako dodatkowe zabezpieczenie - szczególnie w sytuacji ostrych mrozów, wiadomo awaria również moze sie zdarzyć (chociaż Ci tego oczywisćie tutaj nie życzę…).
Jak również dla przyjemności. Osobiscie nie wyobrażam sobie mieć dom i jednoczesnie nie mieć w nim kominka. Nie ma niczego przyjemniejszego niż wieczorne siedzenie przed kominkiem gdy na dworze jest śnieg.
Sam mam obecnie kominek, obok duże okno balkonowe oraz klimat jest super. https://iwonapellets.pl/kategorie/kominki-na-drewno

Taaa, śnieg od razu :joy: Chyba w górach.

:wink:Jeżeli domek w Karkonoszach, to obowiązkowo tak

O kurde, to z czasów kiedy internet nosiło się na dyskietkach :joy:

Ja polecam. Mamy ogrzewanie gazowe w domu i przy późnej jesieni co drugi dzień przepalamy w kominku, żeby troszeczkę ogrzać. Ogrzewanie gazem mamy wtedy jeszcze wyłączone. No i w razie jakiejś awarii mamy dodatkowe źródło ogrzewania. Trochę nam odradzano kominek narożny, bo dziecko może się poparzyć, bo dwie szyby gorące itp. Wystarczyło roczniakowi powiedzieć że nie wolno dotykać, bo to jest gorące i może się poparzyć i będzie boleć - praktycznie żadnego zainteresowania.
Jeśli ktos jest natomiast zainteresowany samymi względami estetycznymi, polecam zamontowanie sobie kominka elektrycznego. Jak tutaj https://www.kominki-elektryczne.pl/