Komisja wojskowa, wada wzroku, a prawo jazdy

Witam! Posiadam prawo jazdy ograniczone terminowo na 5 lat ze względu na wadę wzroku ( ok -4D). Czy jeśli na komisji wojskowej zostanie stwierdzone, że nie widzę dobrze to czy jest możliwość zabrania mi prawa jazdy lub skierowania mnie na dodatkowe badania? Na co dzień noszę okulary i mam je wpisane do prawa jazdy. Dzięki za odpowiedzi.

Komisji wojskowej nie będzie interesowała wada wzroku powiązana z twoim prawem jazdy,także don’t panic.

Co wojsko obchodzi twoje prawo jazdy :wink: Prędzej będzie odwrotnie, stwierdzą, że wzrok masz ok, tak było w moim przypadku, nie ważne że mam wady wzroku, mam nogi i ręce, nie choruję - zdolny do służby, kategoria A się należy, lekarz na kursach prawa jazdy powiedział, że powinienem się odwołać od decyzji komisji wojskowej :wink:

W którym miejscu?

Pozdrawiam!

Na komisji wojskowej oczywiście uznają twoją wadę i wpiszą ją w akta - ale nie ma to nic to zabierania prawa jazdy.

Ja dostałem także prawko terminowe w 2002 roku dokładnie na 9 lat i 10 mc :smiley: i dwa tygodnie temu byłem na badaniu u lekarza medycyny pracy - mimo okularów dostałem bezterminowe prawko - potem wizyta w wydziale komunikacji i nowe prawko z 80zł. :slight_smile:

Ale od przyszłego roku już nikt nie będzie otrzymywał bezterminowego prawka.

Prawko zabrać może tylko policja - nie masz się co przejmować. :slight_smile:

@roobal sorry za wprowadzenie w błąd. W prawku mam ograniczenie 01.06 czyli okulary lub szkła kontaktowe.

  1. Ograniczenia

http://prawo-jazdy.wieszjak.pl/formalno … jazdy.html

Tak myślałem, że chodzi o te pole. No to z moim wzrokiem chyba aż tak źle nie jest, bo nie wpisano mi tam, że muszę mieć okulary, no i prawo jazdy mam ważne przez 10 lat :wink:

Pozdrawiam!

Jeśli nie będziesz pilotem to im twoja wada raczej nie będzie przeszkadzać :wink: Bo o czołg się nie będą martwić :wink:

ograniczeń zdrowotnych dla kierowców nie nakłada się ot tak sobie, dla kaprysu urzędnika

“Czy jeśli na komisji wojskowej zostanie stwierdzone, że nie widzę dobrze to czy jest możliwość zabrania mi prawa jazdy lub skierowania mnie na dodatkowe badania? Na co dzień noszę okulary i mam je wpisane do prawa jazdy”-należy sobie odpowiedzieć czy gdyby takowa komisja stwierdziła taką wadę zdrowia, to nie należałoby samemu podjąć dodatkowych badań, choćby dla swojego bezpieczeństwa i samemu sobie odpowiedzieć czy moja kondycja zdrowotna pozwoli mi bezpiecznie kierować samochodem, nie narażając innych.kompetencje komisji wojskowej są zdaje się obce tu się wypowiadającym.

z tego co mi wiadomo, noszenie okularów nie jest niczym dziwnym i niespotykanym, i samo w sobie nie wyklucza kierowania samochodem.

gdyby jednak (tak mniemam,że o to chodzi pytającemu) komisja stwierdziła znaczą rozbieżność w kierunku pogarszania się wzroku od -4D taka informacja zostanie zawarta w aktach,bo komisja nie pominie tak istotnego faktu.dostępu do takich akt mogą żadąć pisemnie uprawnione z ustawy podmioty prawne, więc to nie jest do końca tak,że informacja ta nie wydostanie się poza komisję wojskową.informacje zawarte w aktach komisji wojskowej składają się nie tylko z wyników badania lekarskiego, to tylko część akt.w takich aktach muszą być zawarte informacje o posiadanych uprawnieniach ważnych z punktu obronności państwa,a taką jest informacja o uprawnieniach do kierowania i posiadane kategorie prawa jazdy.

to tyle panowie mojej opinii.

Dostanie A na 100 % z paragrafem o okularach - przecież na wojnie może strzelać z kałacha przed siebie nawet w okularach :smiley:

To tak nie działa - ja mógłbym spokojnie strzelać do czołgów lub bombowców strategicznych (to jedyne, co zobaczę bez okularów), a mam kat. D :wink:

Byłem na tej komisji w środę tego tygodnia. Nie robię tam specjalistycznych badań, u mnie ograniczało się to (jak i pozostałych 3 osób) do przeczytania na tablicy poszczególnych liter i tylko tyle :wink: