Komisy

(Edyp466) #1

Czesc chcialbym sie dowiedziec jakto jest zgwarancja na telefony zakupione w komisie , czy jest tez rekojmia , jak mozna dochodzic swoich praw jesli telefon nie dziala ?? :slight_smile:

(Viliae) #2

Witam

Wszystko zale偶y od komisu i tego jak z telefonu zosta艂 zdj臋ty simlock (dotyczy to oczywi艣cie telefon贸w, kt贸re w momencie zakupu posiada艂y jeszcze gwarancj臋 producenta). M贸j kolega zakupi艂 telefon, kt贸ry "zgubi艂" kilka funkcji, zg艂osi艂 to w komisie (od momentu zakupu do wyst膮pienia usterki min臋艂o kilkana艣cie dni) a oni za艂o偶yli spowrotem sima i odes艂ali go do serwisu poniewa偶 telefon posiada艂 jeszcze 11 miesi臋cy gwarancji producenta. Telefon zosta艂 naprawiony w serwisie, a komis za darmo 艣ci膮gn膮艂 simlocka i na tym si臋 sko艅czy艂o. W tym samym komisie dowiedzieli艣my si臋, 偶e gdyby telefon nie posiada艂 gwarancji to przez okres ok. 3 miesi臋cy telefon podlega艂 by wymianie lub zwrotowi got贸wki, a je偶eli chcieliby艣my go zachowa膰 to oni zak艂adaj膮 sima i mo偶emy go odda膰 do serwisu ale wtedy pokrywamy koszt naprawy. Oczywi艣cie je偶eli uszkodzony jest soft to oni w wi臋kszo艣ci wypadk贸w dokonuj膮 naprawy, np.: wgrywaj膮 now膮 wersj臋, zmieniaj膮 ustawienia itp.

Wi臋c tak jak m贸wi艂em wszystko zale偶y od komisu. Jak znajd臋 troch臋 czasu to poszukam ustawy o handlu wt贸rnym, ale o ile dobrze pami臋tam obowi膮zuje tam r臋kojmia na zakupione towary. (Alem si臋 rozpisa艂 :twisted: )

(Djmac) #3

Dokladnie zalezy od komisu... ale ja osobiscie wole nie kupowac tam telefonu..Gosc mowi ze wszystko wporzadku nic mu nie dolega a po tygodniu telefon zaczyna sie sam wylaczac...tym bardziej nie masz na to gwarancji...Generalnie odradzam... no ale to tylko takie moje prywatne zdanie :stuck_out_tongue:

(Polko P L) #4

Pozatym z mojego do艣wiadczenia wiem 偶e tam jest du偶o dro偶ej, ju偶 lepiej poprostu poczyta膰 og艂oszenia, popyta膰 tu i tam i kupi膰 od kogo艣.