Komisy

Czesc chcialbym sie dowiedziec jakto jest zgwarancja na telefony zakupione w komisie , czy jest tez rekojmia , jak mozna dochodzic swoich praw jesli telefon nie dziala ?? :slight_smile:

Witam

Wszystko zależy od komisu i tego jak z telefonu został zdjęty simlock (dotyczy to oczywiście telefonów, które w momencie zakupu posiadały jeszcze gwarancję producenta). Mój kolega zakupił telefon, który “zgubił” kilka funkcji, zgłosił to w komisie (od momentu zakupu do wystąpienia usterki minęło kilkanaście dni) a oni założyli spowrotem sima i odesłali go do serwisu ponieważ telefon posiadał jeszcze 11 miesięcy gwarancji producenta. Telefon został naprawiony w serwisie, a komis za darmo ściągnął simlocka i na tym się skończyło. W tym samym komisie dowiedzieliśmy się, że gdyby telefon nie posiadał gwarancji to przez okres ok. 3 miesięcy telefon podlegał by wymianie lub zwrotowi gotówki, a jeżeli chcielibyśmy go zachować to oni zakładają sima i możemy go oddać do serwisu ale wtedy pokrywamy koszt naprawy. Oczywiście jeżeli uszkodzony jest soft to oni w większości wypadków dokonują naprawy, np.: wgrywają nową wersję, zmieniają ustawienia itp.

Więc tak jak mówiłem wszystko zależy od komisu. Jak znajdę trochę czasu to poszukam ustawy o handlu wtórnym, ale o ile dobrze pamiętam obowiązuje tam rękojmia na zakupione towary. (Alem się rozpisał :twisted: )

Dokladnie zalezy od komisu… ale ja osobiscie wole nie kupowac tam telefonu…Gosc mowi ze wszystko wporzadku nic mu nie dolega a po tygodniu telefon zaczyna sie sam wylaczac…tym bardziej nie masz na to gwarancji…Generalnie odradzam… no ale to tylko takie moje prywatne zdanie :stuck_out_tongue:

Pozatym z mojego doświadczenia wiem że tam jest dużo drożej, już lepiej poprostu poczytać ogłoszenia, popytać tu i tam i kupić od kogoś.