Komórka dla seniora

Chciałem mamie (lat 72) kupić nowy telefon. Obecnie używa mojego stare, nieco wysłużonego Siemensa CX75.

Zastanawiam się nad 2 modelami:

  1. Maxcom MM820BB

  2. Panasonic KX-TU301 czarny

Z mojej dotychczasowej analizy wynika:

Panasonic

zalety:

  • markowy

  • solidna obudowa

  • czytelny wyświetlacz (ale mały)

  • dobra bateria

  • stacja dokująca z ładowarką

wady:

  • klawisze i ekran mniejsze niż w Siemensie

  • brak obsługi MMS

Maxcom

zalety:

  • duże wygodne klawisze

  • duży wyświetlacz (2xwiększy niż w Panasonicu)

  • obsługa MMS

wady:

  • słaba bateria (mało istotna)

  • ładowanie przez mikro USB

obawy:

  • obudowa z klapką

Macie jakieś doświadczania z tymi modelami. Czy sprawdzą się lepiej od Simensa?

Jak bym był seniorem to zależało by mi na tym żeby telefon działał jak najdłużej na baterii, i uważał bym to za bardzo istotną sprawę, poza tym chciałbym żeby miał duże literki i jak największy wyświetlacz. Zerknij tu, może Cię coś zainspiruje: telefon-dla-seniora-nastepca-nokii-3310-classic-t518235.html

Dzięki za wypowiedź. Temat który linkujesz oczywiście już przeglądałem :slight_smile:

Zalety i wady wymieniłem zgodnie ze swoją wiedzą odnośnie preferencji mamy. Co do baterii założyłem, że skoro obecny “lekko zużyty” telefon ładuje codziennie to bateria nie jest najważniejsza :slight_smile:

Bardziej istotnie są MMSy które sporadycznie, ale jednak używa. I to jest przewaga tego Maxcoma nad większością innych komórek dla seniorów.

Jak miałbym być szczery, to lepiej kupić jakąś niezbyt trudną w obsłudzę Nokię, teraz już za 100 złotych kupisz taką wytrzymałą.

Rozumiem, to może jednak kolega sugerujący powyżej jakiś zwykły telefon ma rację? Trzeba by znaleźć jakiś ergonomiczny model i będzie miał wszystko co potrzeba. Ten MaxCom MM820BB jest fajny, ale jakoś mi się niespecjalnie podoba, że jest otwierany, w takim sensie, że wydaje mi się to bardzo nieporęczne rozwiązanie, które łatwo uszkodzić. Firmowość Panasa też do mnie specjalnie nie trafia. Jeśli mama jest już trochę obeznana w telefonach, to z czasem na pewno nowe funkcje nie będą stanowiły dla niej problemu i raczej się z nich ucieszy.

“Obeznana” to stanowczo za dużo powiedziane :smiley:

Rozważałem zakup zwykłej komórki ale takie zwykłe proste słuchawki maja nieporęczną i mało widoczną klawiaturę. Mam też obawy o czytelność wyświetlaczy. Mama - przypomnę, 72 wiosenki - nie ma już sokolego wzroku…

bierz coś z klapką. Otwierasz klapkę to połączenie odbierasz. Zamykasz to kończysz. Prościej się nie da. Motorola ma obecnie jeszcze model Gleam z klapką. Ma duże czytelne klawisze. Szczególnie model Gleam+ (z plusem) http://g-ecx.images-amazon.com/images/G … -LARGE.jpg klawiatura jest ogromna wyświetlacz również. Moja mama sama posiada taki tel. bateria zależy jak dzwoni jej wytrzymuje z 4-6 dni zalezy jak dzwoni

Moja babcia ma Gleama i nie poleca. Telefon jest cichy. Ten zewnętrzny ‘wyświetlacz’ to pic na wodę, myślała, że będzie wyświetlał kto dzwoni, a tak i tak trzeba tel otwierać, żeby sprawdzić. Oczywiście jakoś sobie z tym telefonem radzi, ale drugi raz by go nie wzięła.