Komórka dotykowa- jaką wziać?

Potrzebuje komórki dotykowej. Chciałbym żeby była szybka miała jakiś system operacyjny, miała dobry aparat i żęby miała GPS no i żeby bateria trzymała ok 3 dni . Cena max. ok. 1000zł nówka, bo chce kupić używaną za ok. 650zł. Myślałem już o wielu np. O Omni lub nokii 5800 wiec prosze ich już nie podawać.

O dotykowych nokiach słyszałem, że nie są dotykowe a “wciskane” (właśnie o 5800). Ze swojej strony polecam telefony HTC. Mają GPS, Wi-Fi i system operacyjny Windows Mobile. Trwają też prace nad Androidem. Mam HTC Touch Pro i jak na razie jestem zadowolony. Bateria trzyma 2 dni.

Prace są skończone już dawno. Teraz są aktualizacje:) O

Ja sobie cenię Androida. Używam prawie rok i jak narazie jestem baaardzo zadowolony. Jednak pamiętaj o jakimś pakiecie internetowym jeśli myślisz o bardziej rozbudowanej komórce. To podstawa.

Komórkę bym używał do:

-robienia amatorskich fotografii, nagrywania filmików

  • po prostu do zwykłego dzwonienia i smsów

  • chciałbym żeby miała różne dodatkowe funkcje typu latarka

  • chciałbym żeby miał system operacyjny (może być dedykowany jeśli szybko działa i ma jakieś fajne dodatki)

  • mógłby być gps

  • musi mieć wi-fi

  • do oglądanie filmików, ale nie do muzyki

Myślę nad 3 modelami: Samsung Omnia i900, Nokia 5800, LG Renoir i nie moge sie zdecydować. Miał ktoś z nimi jakieś bliższe stosunki? A może znacie jakieś inne modele które spełniają moje oczekiwania?

A może BlackBerry Storm? Tyle że ta druga rewizja, spełnia wszystkie wymogi, niema go nigdzie w Polsce -trzeba go ściągnąć z innego kraju. I jest po ang ale spolszczenie jest w necie ;).

Dobra, to napisze dokładnie corobie z komórką aby móc pomóc mi w wyborze. To tak:

Ja uzywam komórki najczęściej do dzwonienia i pisania sms (kilka rozmów, kilka smsów). Tak czasem posłuchałbym radia, ale rzadko bo tak mam radio internetowe. Ta komórka nie byłaby raczej do muzyki, ponieważ mam oddzielny odtwarzać, ale do filmów jak najbardziej (fajnie pooglądać coś na 3 calach :slight_smile: ). Na pewno robiłbym czasem zdjęcia, a na jakiś wycieczkach to jeszcze częściej bo cyfrówki nie mam. Czasem w coś pogram albo skorzystam z jakiś aplikacji. Prawdę mówiąc system dedykowany tak bardzo mi by nie przeszkadzał, ale wolałbym mieć jakiś inny system żeby mieć wieksze możliwości. Fajnie używąć jakiś bajerów typu office czy latarka albo retusz zdjęć. No i dobrze mieć dużo porzytecznyhch apilkacji. Tutaj mam pytanie, który system ma więcej aplikacji Symbian czy Windows Mobile. Słyszałem że Windows, ale gdzie te alikacje szukać (darmowe, płatnE, Ggierki) bo vchyba łatwiej znaleść na Symbiana. Chciabym żęby maił GPS(raczej bym z niego nie korzystał ale przydałby się). I tu 2 pytanie Który z GPS w tych komórkach jest najlepszy? Która zkomórek ma lepsża baterie i która ma wygodniejszy interfejs. Która obudowa jest lepsza?

Nie zgodzę się. Wprawdzie android jako taki jest. Nie działa część funkcji (GPS?) i bardzo żre baterię.

posiadam, sprawuje się dobrze :

http://allegro.pl/item960669682_htc_tou … oznan.html

Człowieku co Ty wymyśliłeś teraz ? Android jest jak najbardziej działającym systemem. Trwają testy aktualizacji do nowszej wersji (2.1). Myślisz że to co sprzedają od kilku dobrych miesięcy w sieci Play, Era, Orange, to pół produkty niedokończone ?

jeżeli chce blackberry to tylko z BISem. Bez niego ani rusz…Wtedy ma nielimitowany dostep do wszystkiego co RIM poświęci (przeglądarka, GPS, mail itp) Na STROMA 1 musi przygotować około 600 za używany…w idealnym stanie nawet i więcej

Warto też zastanowić się nad HTC HD. Wykracza on co prawda za wyznaczony cennik ale myślę że warto

http://allegro.pl/item963596976_htc_tou … ml#gallery

Chyba się źle zrozumieliśmy. Chodzi mi o telefony w których oryginalnie był WM. Pod nie Android jest niedopracowany. Komórki sprzedawane z Androidem działają pięknie. Nawet lepiej niż z WM :smiley:

Źle napisałeś, a nie źle się zrozumieliśmy;p

Mówimy o nowych produktach, a nie o telefonach z WM żeby wgrywać androida. Jeśli chodzi o baterie to też piszesz głupoty. Nie obciąża bardziej niżeli WM. Kwestia odpowiedniego skonfigurowania systemu, używania wi-fi, rozjaśnienia wyświetlacza. Jeśli tobie trzyma 2 dni na HTC z WM to dlaczego mi nie może trzymać 2 dni na HTC z Androidem?

Jakiś dziwny mam ten telefon, bateria mnie chyba oszukuje a GPS działa, a nie powinien:)

Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad Sony Ericssonem Ui1 (Satio)