Komórka korzystająca z łaczą z komputera - da się?

Witajcie. Wyczytałem, ze mogę podpiąć komórkę do komputera poprzez USB i wybrać odpowiednią opcję i będzie ona służyła jako modem. Czy da się w odwrotną stronę? Chciałbym, by to telefon korzystał z łącza “komputerowego”. Czy jest to możliwe?

A nie masz Wi-fi w komórce ? Ja korzystam z Wi-fi. Bezprzewodowo i nawet pod oknem domu mam zasięg.

Moja szklana kula mówi mi… jednak dalej nie wiem jakiego telefonu chcesz użyć do tego ;/ jeśli masz wi-fi w telefonie i kompie to użyj conectify i będziesz miał neta.

Zależy od modelu telefonu :slight_smile:

Właśnie, zależy od telefonu.

Na fonach z Android się da.

Na windows mobile i symbian także.

WiFi jest, ale nie ma żadnej sieci, ani zasięgu. Telefon to LG GT505. Co do conectify - jak mi to zrobi internet z komputera (?) - jakie sprzętowe wymagania trzeba spełniać?

A jak internet jest podłączony do komputera, jaki jest system operacyjny na komputerze

Internet normalnie, po kablu (i właśnie pewnie w tym jest problem). System to XP, jednak jeżeli da się np. na linuxie to również posłucham jak.

To chyba twój modem to nie router wi-fi. Ja mam liveboxa i działa on też jako router wi-fi więc wifi w komórce mi działa dobrze i szybko. Żeby w komórce internet działał przez USB to mi np. pokazują się przy instalowania sterowników do komórki pod USB jakieś sterowniki związane z modemem ale tego nie używam bo mam wifi.

Znalazłem coś takiego:

Na stronie:

http://www.szarp.org/szarp/doc/howto/html/gprs.html

Tylko nie wiem czy wtedy nie będziesz musiał płacić dodatkowo tak jakbyś normalnie z komórki się łączył z internetem.

dannnny , chodzi o łączenie się telefonem za pomocą komputera, czytaj uważniej.

arlid , na Twoim telefonie się nie da.

sunbeam96 , dzięki. pewnie dałoby się, jeżeli miałbym router WiFi, wtedy normalnie poprzez WiFi dobrze myślę?

Dokładnie.