Komórka podczas burzy

Ostatnio nad Polską szaleją burze, słyszałem różne opinie na temat wyłączania telefonów komórkowych podczas burz. Czy faktycznie trzeba tak robić ze względów bezpieczeństwa :?:

Nie trzeba.

Można nie wyłączać. Tak samo jak zjeść grzyby jadalne tylko raz I przeżyć:-)

Ponoć ściąga pioruny, ale jak ma cie walnąć to i tak walnie i bez fona. Ja nie wyłączam i jakoś jeszcze żyje ;]

Ja bym nie wyłączał,ale rozmawiać lepiej nie http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … il_go.html

Ogólnie powinno się iść dość szybko ,równym tempem nie przechodzić pod drzewami .Ale to są tylko zalecenia usłyszane w TV,dodam tobie ze komórka podczas rozmowy wytwarza 10x tyle promieniowania co podczas spoczynku.Swoi om drogą na burze nie ma rady,jedni oglądają platformy cyfrowe z satelity na burzy i nic się nie dzieje .A kiedyś komuś rozwaliło antenę a o spalonym TV i dekoderze nie wspominając.

No od piorunów to całe instalacje idą i wszystko co włączone. Można stracić Va Bank z RTV i AGD w domu.

No owszem, ja zawsze wyłączam wszystko co drogie prócz lodówki od kiedy ciotce piorun do domu wleciał i trafił prosto w telewizor ;]

Ale komórki nigdy, btw promieniowanie komórka tylko wytwarza gdy komunikuje się z centralą >> gdy ktoś zaczyna dzwonić do cb, albo gdy ty zaczynasz dzwonić do kogoś, było w pogromcach mitów ;]

No a pobieranie danych w tle, zapytania o sieć, nadajnik, zmiana technologii z 2G na 3G (w tym UMTS, HSDPA, HSPA) to nie jest komunikacja? Wysyła dane non-stop i wytwarza promieniowanie, pole magnetyczne.

Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia bo to, bo tamto. Jednak pamiętam jak trzy lata temu w Lesnej pod Żywcem chłopak wszedł na słup wysokiego napięcia. Wszystko było fajnie to momentu kiedy koledzy którzy stali pod nim zadzwonili do niego. Niestety chłopak zginoł na miejscu rażony prądem.

To że Ty nie będziesz do nikogo dzwonił podczas burzy nie oznacza że ktoś do ciebie akurat w tym momencie nie zadzwoni.

Dzięki za opinie, jak zwykle zdania są podzielone…ostatnio w telewizji mówili, że fale wytwarzane przez telefon wcale nie ściągają burzy.