Komórka, roaming, sieć

Witam, czy jesli kupie komroke w Anglii i przywioze ja do Polski to czy ( po wlaczeniu Internetu ) komorka przez roaming polaczy sie z Polskim operatorem i potem z Angielskim czy tylko z Polskim ??? Docelowo chce uzywac komorki aby laczyc sie ze strona ktora dziala tylko w Anglii ??
Czy w dzisiejszych czasach nie ma mozliwosc aby polaczyc sie z jakals bramka w Anglii i zeby nawet placac miec polaczenie przez “router” Anglii ???

Najprościej byłoby użyć serwera proxy angielskiego logując się z komputera w Polsce. Jeżeli planujesz zrobić to tak jak piszesz to nawet w przypadku telefonu musiałbys użyć tak czy inaczej serwera proxy. Pomijając płacenie i kwestię sieci komórkowej to jeżeli będziesz zlokalizowany na terenie Polski będziesz korzystał z infrastruktury polskiego operatora i będziesz miał polskie IP. W takiej sytuacji biorąc pod uwagę to, że jak twierdzisz dana strona działa tylko w Anglii to w Polsce się nie uruchomi. Uruchomi się prawdopodobnie dopiero po użyciu serwera proxy.

uzyc serwera Proxy… ale strona " nie akceptuje "Proxy wogle sie nie otwiera… chodzi o znalezueniu proxy ang przez google i wtedy tak ???

1 polubienie

Może ustawiłeś błędnie lub taki co już nie działa; najlepiej by był angielski, na co ci jakiś inny jak strona blokuje np. cały świat poza UK?


Jak nie zadziała, to zostaje jakiś płatny VPN UK, nie zbanowany w tamtym serwisie.

no tak ale vpn blokuje

No to raczej możesz zapomnieć o korzystaniu z tej strony.

Niekoniecznie.
Ja, będąc w Hiszpanii, wychodziłem z polskiego IP. Moją macierzystą siecią był Plus. Nie wiem czy to jest regułą, ale pewnie tak, więc jeśli karta sim jest brytyjska, to będąc w PL powinna dostawać IP brytyjskiego operatora. Pozostaje kwestia opłat za roaming, a to zależy jak dużo danych zamierzasz przesyłać.
Prościej jednak będzie użyć vpn, lub proxy (płatne). Nie sądzę, żeby wszystkie były zablokowane, zawsze można zrobić sobie swój.

1 polubienie

a jesli zrobie swoj to nie bedzie on zablokowany ??
Zrobic swoj wlasny z tej strony na przyklad ? https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/twoj-darmowy-prywatny-i-samodzielnie-skonfigurowany-serwer-vpn/3

Czy jakos inaczej?

Tak, można dokładnie tak, Aruba ma datacenter w UK.
Jednak do wchodzenia na stronę wystarczy socks proxy, którego konfiguracja jest banalna, bo jej właściwie nie ma. Wykupujesz vps, logujesz się przez ssh na niego, w kliencie ssh ustawiasz tunel ssh i wpisujesz dane tego tunelu w przeglądarkę jako socks proxy. http://blog.buttewifi.com/2010/01/28/dynamic-ssh-tunneling-with-putty-to-secure-web-traffic/

Czyli tutorial kończysz praktycznie przy punkcie “Konfiguracja na serwerze”, bo żadnej konfiguracji serwera nie trzeba. (No chyba, że dystrybucja którą wybierzesz, ma domyślnie zablokowane tunele ssh, ale to jest edycja jednego pliku, bez porównania ze stawianiem OpenVPN)

i wtedy to zadziala na 100 % ?

Strona będzie widzieć, że łączysz się z datacenter aruba w UK. Nie wiadomo jakie adresy są filtrowane, czy adresy ip tego datacenter są dopuszczone.

czyli nie na pewno zadziala … a proxy - to serwer posredniczacy czyli i tak moje Ip bedzie widoczne …?( a moze sprobowac tora ?? - chociaz nie wiem jak )

czy probowac proxy - ktore nie sa blokowane ?

Nie dowiesz się puki nie sprawdzisz. Przez socks proxy ssh takie jak wyżej opisałem, strona docelowa nie zobaczy oryginalnego ip, tylko ip z serwerowni gdzie jest serwer którego używasz. Nikt nie jest jasnowidzem i nie wie jaki system filtrowania ruchu ma strona na którą chcesz wejść, zwłaszcza, że nigdzie jej nie podałeś. Tor dość często jest blokowany.

1 polubienie

http://www.uniquerewards.com/

jaki mam rodzaj serwera wybrac ? Windows 2008 , linux ??? Ja mam zainstalowany WIN XP .
Pozatym jak zaloze clouda to dostane IP . Co mam z nim zrobic ? ( jak przez niego wejsc ? )

skonfigurowac PUTTEGO ok ? ale nic nie dziala … Co zrobic ???
Ok z tego co widze do mojego konta nie mozna sie zalogowac przez ssh - to jak mam go uzyc /uzywac ?

Serwer to Windows 2008 R2 64bit - SQL Server 2008 R2 Express , Ja mam system XP,
Co zrobic zeby logowac sie przez moj serwer ???

Jak polaczyc chroma z tym czyms? :slight_smile:
Gdzies popelniam blad - gdzie pytanie tylko :slight_smile: