Komórka z Windowsem XP

Od pewnego czasu widzę, że komórki przybliżają się do tego, żeby stac się normalnymi komputerami w kieszeni. O tym, że obecny Iphone ma większą moc obliczeniową, więcej RAMu niż komputer, który nadzorował lot człowieka na księżyc, wie chyba każdy. Dlatego, chciałbym zapytać dlaczego producenci softów do komórek przygotowują własne systemy, zamiast próbować zainstalować na komórce poczciwego XPka, bądź też Sevena.

Czy pojawiają się już spekulacje odnośnie telefonów z systemem od Microsoftu (ale nie Windows Mobile, tylko XPka) - tak abym mógł na komórce zainstalować Worda, OpenOffice czy nawet jakąś grę? Od kiedy na komórkach będziemy mogli robić operacje takie jak komputerach? I czy komórka wyprze z rynku jeszcze młode Netbooki?

Telefon komórkowy służy do dzwonienia, a nie instalowania na nim systemów operacyjnych na komputery. Jest przecież Windows Mobile, specjalnie przygotowany na telefony. Producenci tworzą własne systemy, bo maja one być jak najwydajniejsze i przede wszystkim zajmujące jak najmniej miejsca. Wyobrażasz sobie montowanie w telefonach kilkunastu GB pamięci tylko po to, żeby zainstalować Sevena czy XP? Kompletna bzdura. Koszt telefonu wzrósłby o kilkaset złotych. Druga rzecz wyłączasz telefon, nagle potrzebujesz szybko gdzieś zadzwonić i czekasz kilka minut aż Ci się system załaduje? To, że komórki mają coraz szybsze procesory, to wcale nie można ich przyrównywać do procesorów montowanych w komputerach.

na odchudzonego xp karta pamięci 2 gb by starczyła :stuck_out_tongue:

można by dodać opcje w stylu uruchamiana selektywnego(tylko niezbędne procesy do dzwonienia)

Na moje oko kiedyś tak będzie, tylko nie wiadomo kiedy :smiley:

No, ale popatrz na to tak:

W domu masz stację dokującą do komórki - a do niej podłączoną drukarkę, monitor, klawiaturę i myszkę. Przygotowujesz dokument w Wordzie i jedziesz do pracy go zaprezentować. Tam tylko wpinasz do takiej samej stacji dokującej i widzisz swój pulpit i swoje programy - dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że tam mogą nie mieć tego nowego DOCXa. Między czasie, odbierasz pocztę i rozmawiasz z ludźmi na gg.

Najpiękniejsze jest jeszcze to, że mogę w komórce zainstalować Tlena, gdzie rozmowy za granicę i na stracjonarne są o wiele tańsze, a przy dobrym internecie nie ma prawie rożnic w jakości.

Obecnie systemy otwierają się coraz szybciej, więc nie musisz się martwić o to, że komórka będzie Ci się włączać 10 minut. Ja moją Vistę uruchamiam w 30 sekund, więc XP pewnie będzie jeszcze szybszy. A do do pojemności, to nowy IPhone ma wyjść z pamięcią 32GB, gdzieś już słyszałem o kartach pamięci 2TB, więc o braku miejsca możemy zapomnieć. Jedyna wada, to bateria, ale może da się jakoś to rozwiązać.

Jeśli jednak chcesz komórkę, tylko do dzownienia polecam Nokię 6021 - trzyma 6 dni bez ładowania, praktycznie nie awaryjna i bardzo wytrzymała. Ja jednak potrzebuję czegoś więcej od telefonu ( nawet kosztem tych cech, które na Nokia)

Starczy to może być dom.

Odchudzonym XP może być Windows Mobile. Po co pchać na siłę systemy produkowane dla zwykłych komputerów. Porównywanie wydajności telefonu z komputerem jest bez sensu. Jest wiele odpowiedników aplikacji z Windows.

Nie chcę, nigdzie nie napisałem, że potrzebuję telefonu.

Jest 21 wiek tak dla przypomnienia , windows mobile posiada wszystkie możliwości takie jak systemy komputerowe , wersja windowsa mobile 6.5 bedzie dorównywać viście a wersja 7 która jest już w przygotowaniu zapewne będzie odpowiadać windowsowi seven na PC , pod windows mobile 6,1 można instalować wszystkie odpowiedniki mobile produktów instalowanych na PC w tym również pakiet office , smartfony bez problemu komunikują się bądź bezprzewodowo badź przewodowo z PC jak i urządzeniami peryferyjnymi w tym również drukarkami i skanerami , telewizorami posiadającymi wireless czy nawet z radiami w samochodzie wykożystując je jako urzadzenie głośnomówice , więc w czym problem??

:o nie widziałem :frowning:

Problem w tym, że ja nie chcę odpowiedników mobile jak to nazwałeś. Ja chcę pełnych programów i tego samego systemu na komórki jak i komputery i aby komórka niczym nie odstawała od Netbooków.

A Vista Ci wystarczy? :stuck_out_tongue: http://www.allegro.pl/item672280280_htc … _fvat.html

No właśnie… coś w tym stylu - ale nie ma wszystkiego co potrzebuje - ja chcę takiego mobilnego komputera, który też jest komórką - tak, żebym mógł w autobusie do tego wpiąć pendrive i żebym w domu mógł wpiąć to do drukarki i drugiego monitora…

No i 1 GB RAMu na Vistę to mało…

http://www.komorkomaniak.pl/13232/xppho … dowsem-xp/

z x9500 podobno dzwonić nie można… jak chcesz małego komputera to szukaj UMPC albo netbooki, na urządzeniach z WM można odpalić Win3.11, Win95 i Win98 :stuck_out_tongue: sam miałem :stuck_out_tongue: ale dzwonić i sms pod kontrolą tego systemu raczej się nie da, chyba że ktoś napisze sterownik do kart SIM i umożliwi kontrolę SIM emulatorowi ale w to wątpię :wink:

Właśnie miałem wątpliwości, bo gniazdo SIM niby ma ale to pewnie tylko, żeby internet odpalić.

na symbianie też można:) sam mam;p

no ale na symbianie nie masz dotykowego ekranu :wink: bez dotykowego to bez sensu :wink:

HTC Shift ma zarazem i Vistę i zmodyfikowany Windows Mobile. Jest specjalny przycisk do błyskawicznego przełączania między nimi. Skoro nie można dzwonić z WM to znaczy że te wszystkie TELEFONY nie dzwonią? Nie rozśmieszajcie mnie -.- Są różne wersje: Standard, Classic i Professional i tylko z Classic’a się nie da bo jest dedykowany urządzeniom dotykowym ale bez modułu telefonicznego czyli dla zwykłego PDA z nawigacją lub bez, a dla telefonów low-endowych jest stosowany Standard (bez dotykowego ekranu ale z klawiaturą numeryczną). Palmtopy high-endowe mają już wersję Pro która obsługuje i GSM (telefon) i dotykowy ekran i jest najczęściej stosowany.

[Tu już do autora tematu] I po co ci “normalny” system w komórce? Wiesz, że istnieją różne architektury procesorów (ARM, MIPS, x86, x64…)? I właśnie dlatego nigdy nie będzie zwykłego Windowsa na komórce bo zwyczajnie jest to bez sensu. Wiesz ile by ci bateria wytrzymała na dajmy na to x86(Core2Duo etc.)? Kilka minut? ARM jest specjalnie stworzony na urządzenia mobilne żeby trzymały długo na baterii, a XP czy Visty nie zainstalujesz bo zwyczajnie trzeba byłoby je pisać pod tą architekturę. Zresztą jak wyobrażasz sobie windę na wyświetlaczu 3 calowym z rozdziałką 240x320, przeglądanie okien (np puknięcie w malutki iksik), autorotacja ekranu, program do dzwonienia i smsowania, jest taki na windowsa?, a co z obsługą podzespołów komórkowych? są już na rynku stery pod XP do Nokii 5800? a i procek dajmy na to Qualcomm 524Mhz to nie to samo co powiedzmy Celeron 524Mhz. Tu gdyby przeliczyć na taktowanie Celerona wyszłoby że Qualcomm ma ok. 300Mhz a XP chodzi płynnie na tylu?

Następnym razem pomyśleć przed założeniem wątku

ehh… htc shift obsługuje karty sim ale tylko do internetu… standardowo nie można z niego dzwonić, dopiero po wgraniu czegośtam można :stuck_out_tongue: obsługuje 3G ale tylko do neta…nie można na nim smsować ani dzwonić…

klopas jesteś pewien? Nie wiesz o istnieniu UIQ3? i telefonach SonyEricsson na tym systemie z dotykowymi ekranami?

UIQ to przeszłość, tak samo jak S60v2, nie warto się w nie pakować :wink: dlatego można o tym zapomnieć…

a z resztą UIQ jest nie tylko na SE ale też na motkach :wink:

tylko we wszystkich motkach o których wiem nie ma dotykowego. No w tej chwili już przeszłość ale dwa lata temu nie była