Komórkowy GPS

czy jest on coś wart ?,czy warto sobie nim zawracac głowę ?? i jaki telefon polecacie z GPS-em mialem kupić n95 ale dowiedziałem się że się psują i czesto zawieszają , wiec jaki fon polecicie z funkcja GPS ?? może jakis samsung ??

Posiadam “komórkowy GPS” i w sumie jestem z niego zadowolony :slight_smile: Odpalam go na Nokii n73 i ani razu mi się nie zawiesił, pracująć z TomTom’em. Urzywam go przy skuterze (dla niektórych pewnie będzie to zabawne, ale auta ani prawa jazdy niestety nie posiadam :lol:) Mi w zupelności wystarcza. Jeżeli zamierzasz sprawić sobie GPSa do auta to jednak poleciłbym Ci kupno “normalnej” nawigacji choćby z powodu większego ekranu i wygody. Ja siebie w komórce GPS traktuję jako bajer, ale przydatny bajer :slight_smile:

Używając przycisku zmien.gif

jeżeli stać cię na n95 to znacznie lepszym wyborem będzie palmtop z funkcją telefonu np. mio a702 , windows mobile 6 bardziej stabilny i funkcjonalny niż symbian.

nie nie palmtop jest dla mnie za duży może(napewno )za jakiś czas sobie kupię ale teraz potrzebuje telefonu

tzn. lepiej kupić normalną nawigację ???chociaż ekran akurat aż tak bardzo by mi nie przeszkadzał :stuck_out_tongue:

P.S. a jaki fon polecicie zamiast tej n95 chodzi o to żeby mial podobne funkcje symbiana itd. tylko żeby byl trwalszy niż n95

wymiary mio:110 x 57,5 x 16,5 mm

n95: 99x53x21 mm

różnica jest bardzo niewielka(mio przez większy ekran wydaje się być duży) i nie napalaj się na symbiana bo mam akurat zainstalowaną nawigacje na symbianie (nokia n70) i mam też palmtopa z windows mobile i róznica w nawigowaniu między tymi urządzeniami jest ogromna ,tzn na symbiane częste zwiechy i rozłanczania z gps-em , na windows zero problemów.

bo n70 ma starego symbiana i trzeba osobny GPS… w N95 nie rozłącza się GPS i nie zwiesza się… n95 8gb chodzi lepiej niż niektóre windowsy… n95 zwykłe ze starymi softami się wieszają… ale z nowymi nigdy…

Tak się składa, że miałem do czynienia z wieloma telefonami z Symbianem i zawieszają się, a i owszem, ale wtedy, kiedy nie wyłącza się programów - tak jak z Windowsem - im więcej programów na raz, tym bardziej świruje. Niestety sporo użytkowników Nokii z Symbaniem nawet nie używa takiej opcji jak wyłaczanie programów.

Ostatnio bawiłem się Nokią N82 - telefon bardzo fajny i GPS działa o niebo lepiej niż w N95 - uruchamia się w jakieś 5 sekund a nie w 2 minuty, tak jak to czasem bywa w Nokii N95. Bardzo się to poprawiło. GPS jest dla wszystkich zwykłych śmiertelników taki sam - jedyna róznica, to program, którego się używa do obsługi tej technologii.

GPS jako taki jest dziełem Amerykanów. Początkowo miał służyć armii. Obecnie jest to technologia dla każdego, ale oczywiście GPS armii amerykańskiej jest o wiele wiele dokładniejszy.

Obecnie z tego co wiem, to Unia Europejska oraz Rosja prowadzą badania nad własnymi systemami, żeby móc się usamodzielnić od Amerykanów i w sytuacji, gdy Ci wyłączą dla świata GPS mieli jakąś alternatywę.

Tak więc powtórzę. GPS w telefonie jest taki sam, jak w każdym innym urządzeniu. Róznica polega tylko na oprogramowaniu, które oczywiście można sobie zmienić.

Z tego co mi wiadomo Nokia oferuje licencje na swoje oprogramowanie do GPSu w 4 wariantach: 1 tydzień, 3 tygodnie, rok i 3 lata. Przynajmniej tak jeszcze było na początku roku.

Zawsze można zainstalować pod Symbianem TomTom’a, albo Garmin’a. :wink:

a co z samsungami U900 i g810, warte są uwagi ???w szczegulności mam tu na uwadze ten drugi

bardzo wadliwe… upadnie to już się nie musisz schylać…

a ja cię oświece że n95 na starym sofcie długo szuka… na FW v21 ekspresowo… ale lepiej zainstalować garmina bo tomtom nie obsługuje wbudowanych GPS… tzn. na TT jest sposób ale często nie działa no i jest nielegalny bo to w sumie hack :stuck_out_tongue: i jeszcze nie widziałem legalnego hacka…

to samo słyszałem o n95 że ludzie sie nie bawią w te telefony bo są wadliwe już nie wiuem komu tu wierzyć ale bardzo spodobal mi się ten G810 co o nim sądzicie ma ktos ten telefonik to niech się wypowie

no nie wiezę że nikt na tym forum nie ma G800 albo G810