Komp 24h i rachunki za prad

Witam,

Moj komputer chodzi bez przerwy, bo duzo plikow zasysam z p2p.

Mam zasialcz 350Wat,

Procesor 2GHz 80Wat

Karta graficzna 2 Dyski.

Mam takie pytania

  1. czy jesli zasialcz ma 350 Wat to caly czas taka moc ciagnie, czy to jest moc maksymalna gdy komp chodzi na duzych obrotach?

  2. Procesor ma 80 Wat, czy on tyle ciagnie jesli jego wykozystanie wynosi 6%?

  3. Szukam programu, ktory obnizy wydajnosc mojego kompa tak aby bral jak najmniej mocy, wystarczajacej do sciagania plikow. Czyli jeden dysk wylaczony, drugi na wolnych obrotach, karta graficzna i dzwiekowa itp wylaczone. Jesli wszystko bedzie tak oslabione to i wiatraki niektore wylaczyc zeby w nocy nie chalasowal…

Do takiego procederu kup sobie laptopa. Ja to zrobiłem i koszt za prąd zmniejszył się praktycznie o połowę rachunku.

cpuidle - działa na zasadzie “odcinania” zasilania nie obciążonych części procka. działa w trybie dynamicznym więc można go używać cały czas nawet jak grasz. przy okazji obniza temperaturę średnio 10-15*C

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 18:59

Oblicz sobie ile Ci żre prądu, a stawki obecnej za KWh szukaj na stronach swojego dostawcy energii

http://www.extreme.outervision.com/psuc … orlite.jsp

O co chodzi

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 19:26

liczylem tym qqlqtorem to mi na miesiac 47 zyla ciagnie komp :confused:

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 14:11

:smiley:

jest to moc maksymalna jaką zasilacz “może oddać”

Nie. Procesor ten nie zużywa tyle energii lecz nie jest to tak, że procesor zużywa energię proporcjonalnie do jego wykorzystania. Najprostszym dowodem na to jest grzanie się radiatora procesora. Nie jest przecież tak, że gdy “komputer” nie wykonuje żadnych widocznych operacji to radiator się nie grzeje, bo przecież się grzeje. A przecież to grzanie się radiatora powoduje przepływ prądu elektrycznego przez procesor.

Podobnie lecz w odwrotną stronę jest przy pełnym wykorzystaniu procesora. Istnieją przecież programy do celowego maksymalnego obciążenia procesora w celu przeprowadzenia np. sprawdzianu chłodzenia.

que?! :o

Acha no dobra a znacie jakies sposoby, aby zmniejszyc moc pobierana przez PC, tyle ile sie da, tylko zeby wystarczylo do sciagania. Jak wlacze uspienie to komp chodzi na bardzo wolnych obrotach, wiatraki wszystkie wylaczone, nie widac aby pracowal. Jednak w tym stanie nie moge sciagac plikow.

Dobre, dobre.

Procesor to nie kawałek druta, a nawet jak by nim był to przepływ prądu powoduje wydzialnie sie ciepła a nie odwrotnie, a procesor nie jest ogniwem termoelektrycznym :P:P:P:P

kiedys znalazlem w necie taki program co ma swoj wlasny inny tryb usopienia i wtedy jak go sie wlaczy to sie wszystko sciaga…jak go znajde to dam linka

Dokładnie mi tu o to chodziło tylko to trochę źle ująłem :?