Komp/Chrome zamula

Witam, mam problem z kompem bo strasznie mi muli. Przeinstalowałem windowsa z miesiąc temu na xp sp3, część programów wywaliłem, wyczyściłem autostart a mimo to tak czasem zacina że masakra. Parametry to Intel Celeron D 2,93 GHz, Radeon 9250 128mb, Dysk 500GB(wolne z 150gb). Największa masakra jest z chrome, bo przy powyżej 3 kart to zajmuje mi grubo ponad 300mb ramu, komp chula na najwyższych obrotach. Neta mam 1Mbit/s ale jeśli otworze yt a są inne karty otworzone to filmu zasadniczo nie da się oglądnąc bo strona nie reaguje albo dzwiek jest mega zniekształcony. Gdy scrolluję stronę to se muszę poczekać z pół minuty aż ogarnie, to samo z wpisywaniem do paska adresu. Strony sie czasem laduja 10 min i załadować nie mogą. Foldery otwierają się też chwilę albo przy 5 programach (w tym chrome) jedyne co moge zrobić to zresetować kompa przyciskiem bo nic nie reaguje. Jest to bardzo uciążliwe bo 80% czasu na kompie spędzam na czekaniu na załadowanie się czegokolwiek. Co może być przyczyną??

**********************

Pobierz Ccleaner , przeczyść system, zdefragentuj dyski, przynajmniej systemowy

Czyszczę regularnie ccleanerem, dysk mam pi razy drzwi zdefragmentowany a FF zamula jeszcze bardziej więc dzięki.

Polecam defragmentację dysku twardego(najlepiej za pomocą Defraggler), usunięcie zbędnych programów z autostartu(jak nie jakie, możesz wywalić to podaj nam listę tych programów, jakiego programu antywirusowego używasz? Sprawdź, czy Twój zbytnio nie obciąża komputera, sprawdź też system pod kątem wirusów, zainstaluj ponownie Google Chrome.

Słabszy procesor na Chrome nie wyrabia, gdy otworzysz kilka zakładek na raz, gdzie jest kupa flashy, to będzie się cięło.

Wejdź w ustawienia / ustawienia treśco / w opcji wtyczki wybierz “Kliknij, by uruchomić”. Wtedy żaden mocożerny element nie będzie brał tyle prcoka.

http://www.hdtune.com/

Pobierz. Zainstaluj. Sprawdź zakładkę Health. Potem zakładka Error Scan. I zrób dokładny test (nie Quick Scan).

Ile masz MB ramu??

Ramu mam 1,5GB DDR1. Dzięki za rady, odpalę te programy i napiszę co z tego wyszło :slight_smile:

Zamiast Google Chrome zainstaluj sobie oryginalne chromium. Całkiem inaczej pracuje komputer.

A jak z kompatybilnością rzeczy w chrome? rozszerzenia, zakładki itp?

HDTunem sprawdziłem, wszystkie krateczki na zielono, puszczam dziś skanowanie jeszcze (mam avasta) na noc bo to operacja na 12h. Odkurzyłem go w środku i przewiałem sprężonym powietrzem, chodzi ciszej ale mam temepraturę na procku ok 65C, czy to dużo dla Intel Celeron D 2,93 GHz? Dodam że przy procku od nowości czyli 7 lat nie ruszałem więc mogła już pasta termoprzewodząca pójść czy coś, może tu jest problem?

Korzystaj normalnie z Google Chrome, nie baw się w inne przeglądarki :wink:

Wszystko tak samo działa jak w google chrome na chromium. Jest to ta sama przeglądarka co google chrome lecz nie jest obciążona jakimiś głupotami od google.

Niby jakimi ? :smiley:

Można próbować, choć jak na te procesory temperatura nie jest wygórowana.

A samo wyłączenie wtyczek przez mój sposób ewentualnie dodatek flashblock nic nie daje?

Jakieś programy szpiegujące? Czytałem kiedyś na jakimś forum o chromium. Tyle że to forum było dla linuxa.

no właśnie możesz mieć jakieś infekcje

skanuj dysk programem antyvirusowym

później malwarebytes anty malware(na czas skanowania możesz wyłączyć antyrirusa)

oraz logi z OTL myślę że ktoś przejrzy

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html