Komp do 2400 PLN dla kuzynki z monitorem

Witam !

Otóż od czasu kiedy zrobiłem mojej kuzynce formata uważa mnie za najlepszego informatyka i znawce komputerów :stuck_out_tongue: Wczoraj poprosiła mnie żebym złożył jej nowego kompa :slight_smile:

Komp ma być do oglądania filmów, słuchania muzyki, serfowaniu po necie, przerabiania zdjęć i oczywiście do grania w The Sims 2 :mrgreen:

Monitor myśle, że z matrycą TN będzie w sam raz :slight_smile:

Komp który złożyłem jest pokazany poniżej. Proszę o poprawki, ponieważ aż takim znawcą hardware to ja nie jestem :mrgreen:

Monitor

Płyta główna

Procesor

Karta graficzna

Pamięć RAM

Dysk twardy

Zasilacz

Obudowa

Nagrywrkę DVD już mamy ze starego kompa :slight_smile:

Razem 2403 zł :slight_smile:

Płyta na KN9 = zmiana sklepu, ten Asus jest nie opłacalny.

Proc x2 3600+ Birsbane

Ram A-Data lepsze PCB, cena podobna.

Grafa 7600GS Palit Sonic na DDR3 +20 zł, lub 7300GT na DDR3

Monitor BenQ na MVA, z tego co wiem to Philips nie ma najlepszej polityki gwar i matryca TN.

Mam podobnie, ostatnio znajomy kupił głośniki i nie podołał z podłączeniem, później wezwał sąsiada ten też sobie nie poradził, w końcu mnie, wpadam wyciągam z mikrofonowego :E wrzucam we właściwe i zostaję pr0 cHakerem.

co do dysku to chyba bym dołożył 30-40 zł i brał 160 gb

Wybierając kombinację tego Asusa i dwurdzeniowego procesora AMD możesz trafić na kłopoty z działaniem systemu lub instalacją Windowsa.

Na benchmarku i w kilku innych miejscach pisali o tym jakiś czas temu.

Ogólnie nForce 570 w wersji Ultra ma pewne problemy przy procesorach dwurdzeniowych z kontrolerami ATA/SATA.

Ustępuje to dopiero po aktualizacji biosów płyt głównych. Miał z tym problem i ASUS i MSI.

Więc skoro kuzynka uznaje Cię za speca od komputerów, to dla własnego spokoju zaktualizuj bios na tej płycie do najnowszego zaraz po zakupie sprzętu.

Więc złożyłem zestaw zgodnie z Waszymi poradami:

Płyta główna: Abit KN9=273 zł

Procesor: Athlon 64 X2 3600=252 zł

RAM: A-data 1 GB Dual= 120 zł

Grafa: GeForce PCI-E 7300GT Palit XpertVision Sonic NE ( 256 MB, GDDR3)=225 zł

Dysk twardy: Seagate 160 GB Barracuda 8 MB=188 zł

E tam po co jej MVA ?? TN wystarczy :wink:

Monitor:19´´ Benq FP93GX

Teraz jest wszystko ok ??

Cena jest podobna, to można i kupić Semprona 3000+ za 130 zł do internetu/simsów styknie

Coś drogo za 230 można kupić.

Lepiej coś przyszłościowego Athlona X2 a nie Semprona.

Chyba że za rok kupić Athlona X2, może jakieś nowsze lepsze na AM2 wyjdą.

jakbym to skąd znał za podłączenie neo dostałem 50zł xD a po zrobieniu formatu i instalacje windy co dla 90% w okolicy to czarna magia dostałem 25zł xD ale nie wszyscy płacą :stuck_out_tongue: na ale cóż… trzeba ludziom pomagać :stuck_out_tongue: monitor nie bierz z matrycą TN to strata kasy…

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 16:02

Właśnie tak myślę :wink:

Zauważyłem ten temat, więc nie ma sensu zakładac nowego, zwłaszcza, że moja prośba jest zbliżona jak autora tego wątku.

Chciałbym, by forumowa brać pomogła w zakupie sprzętu do 2500 zł. Oczywiście w jego skład wchodziłby monitor (17 spokojnie wystarczy). Cena może nieznacznie skoczyć (± 200 zł) ponad tę którą podałem.

Byłbym wdzięczny za krótkie uzasadnienie dlaczego taką, a nie inną część byście proponowali.

Komp służyłby wyłącznie do gry /szeroko pojętej rozrywki (filmy, muzyka, internet).

Z góry wielkie dzięki! Czekam na opinie i porady

Rotting

Abit KN9

AMD Athlon X2 3600+ 65nm BOX

A-Data Vitesta 2x1GB 667MHz

Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3

Seagate 7200.10 250GB SATA2

Pionner 111D / LG H22L

Modecom MC-350W / Amacrox 400W-450W

Do tego chłodzenie i pasta

Arctic Freezer64 PRO AM2

Arctic Silver 5

Sama skrzynia ~1500zł

Zostało ci 1k na dobry monitor LCD 17

Błażej Mógłbyś jeszcze napisać co jest co :oops: Przyznam, że na sprzęcie nie znam się zbyt dobrze…

Płyta

Procek

Ram

Karta graficzna

Dysk twardy

Nagrywarka DVD

Zasilacz

Wydajniejsze chłodzenie na procesor - Arctic Freezer64 PRO AM2

Pasta termoprzewodząca którą nakładasz na procesor - Arctic Silver 5

Czyli na TEN :wink:

Tak ten może być, sam go wybierałem dla znajomej jak kompa jej pomagałem w zakupie, dobry jest, jak dla zwykłego użytkownika, i ładnie wygląda, obraz też niczego sobie.