Komp do gier z core 2 duo

witam

mam takie pytanie :czy da rade złożyc sensownego kompa do gier z procesorem core 2 duo e 6300 za nie więcej niż 2700zł (sama buda)jeżeli tak to prosze o przykładowe konfiguracje

z góry dziękuje

Da rade czytasz temat komp do 3500 zł i zamias Radeona wartego dziś 1200 a wartego za pół roku 600 zł kupujesz np 7600 GS i powinieneś się wyrobić

Proc ok 650-700 zł

Płyta zaproponowana przez wirgusa kosztuje ok 540 zł podobnie ram

dysk ok 300 zł

napęd ok. 150

zasilacz z 250 zł http://zenfist.pl/pID/274.htm

i obudowa można kupić za 60 zł

Ale ceny ostatnio szaleją i to co teraz pisze może być już droższe :stuck_out_tongue:

Lisu24 wszystko zależy od grafy, ale do grania gf7600gs Galaxy to wielka karta nie jest, grać się da, ale nie w wysokich rozdzielczościach i z wysokimi detalami, jak tak uzbierasz ze 300-500 zł więcej to już będzie sensowniejsze.

Pewnie masz w tej chwili 2700, dozbieraj co nieco(jak możesz)i cisniesz ten zestaw co już podałem wcześniej jak napisał kolega Tobi

.

Bez grafiki można, a GF 7600GS nie jest taki stary spokojnie można pograć, a dodatkowo wyjąć 500 zł może nie być łatwe szczegulnie jak podejdzie się do rodziców i powie się że brakuje mi tylko 500 zł do k graf. a ojciec się spyta a po co ci tyle pieniędzy za takie pieniądze to można kupić komputer do nauki :lol:

Tobi ale zrozum Lisu24 chce komp do gier. I tu jest największy problem, albo kupuje 7600gs 256MB Galaxy, albo dozbiera do lepszej.

no na szczęście nie będe musiał prosić rodziców o kase na karte grafiki poniewaz pracuje i mam już swoje pieniądze i dlatego nie chciałbym ich wywalić w błoto ,myśle ze jestem w stanie dołożyć te pare stów i kupie radka x1900xt bo wiem że warto tylko słyszałem że chłodzenie tej karty do najcichszych nie należy

Gdzieś czytałem że po instalaji odpowiednich sterowników Radeon automatycznie ustawia prętkość wiatraka, powinien szumieć zaraz po włożeniu, a po instalce sterowników już nie.

Lisu24 skoro to komp do gier to czytaj mój temat tam są wręcz idealne konfiguracje z tą różnicą ze zmień płyte i procek na takie co kolega wigrus zapodał

czyli co sugerujesz?lepiej kupić kartę za 500 zł bo ta za 1200 za pół roku będzie tyle samo warta? :slight_smile: skoro to komp do gier to na dzień dzisiejszy Lisu24 bardzoej będzie się cieszył z radka a nie tego galaxy 7600(bo nawet radek jak będzie kosztować 300 zł za rok to i tak będzie się nadawać bardziej niż 7600).jak sie kupuje najlepszy obecnie procesor na rynku to i wypadało by karte przyzwoitą kupić żeby wykorzystać potencjał :stuck_out_tongue:

PS: dodam że X1900XT jest trudno dostępny w wersji 256 MB za 1200 zł. bo wersja 512 jest zdecydowanie za droga 1500-1800 zł :o a od najlepszej dotąd karty x1900XTX(nie liczać niedawno wprowadzonego X1950) różni się tylko nieznacznie taktowaniem zegarów bo ma co najwazniejsze 48 pixel shaderów a nie 36 czy 16…

wiesz co widziałem radka 1900xtx za 1500 zł na allegro :stuck_out_tongue:

no ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i mieć nadzieję, że szybko się te karty pojawią.

które i tak można podrasować,

a po za tym to często tak jest i teraz też pewnie tak będzie, że sklepy podwyższą cenę x1900xt 256MB, ale po tygodniu pójdzie w dół.