Komp do gier z core 2 duo

(Wolf) #1

witam

mam takie pytanie :czy da rade złożyc sensownego kompa do gier z procesorem core 2 duo e 6300 za nie więcej niż 2700zł (sama buda)jeżeli tak to prosze o przykładowe konfiguracje

z góry dziękuje

(Michal Kolatek) #2

Da rade czytasz temat komp do 3500 zł i zamias Radeona wartego dziś 1200 a wartego za pół roku 600 zł kupujesz np 7600 GS i powinieneś się wyrobić

Proc ok 650-700 zł

Płyta zaproponowana przez wirgusa kosztuje ok 540 zł podobnie ram

dysk ok 300 zł

napęd ok. 150

zasilacz z 250 zł http://zenfist.pl/pID/274.htm

i obudowa można kupić za 60 zł

Ale ceny ostatnio szaleją i to co teraz pisze może być już droższe :stuck_out_tongue:

(Wigrus1) #3

Lisu24 wszystko zależy od grafy, ale do grania gf7600gs Galaxy to wielka karta nie jest, grać się da, ale nie w wysokich rozdzielczościach i z wysokimi detalami, jak tak uzbierasz ze 300-500 zł więcej to już będzie sensowniejsze.

Pewnie masz w tej chwili 2700, dozbieraj co nieco(jak możesz)i cisniesz ten zestaw co już podałem wcześniej jak napisał kolega Tobi

.

(Michal Kolatek) #4

Bez grafiki można, a GF 7600GS nie jest taki stary spokojnie można pograć, a dodatkowo wyjąć 500 zł może nie być łatwe szczegulnie jak podejdzie się do rodziców i powie się że brakuje mi tylko 500 zł do k graf. a ojciec się spyta a po co ci tyle pieniędzy za takie pieniądze to można kupić komputer do nauki :lol:

(Wigrus1) #5

Tobi ale zrozum Lisu24 chce komp do gier. I tu jest największy problem, albo kupuje 7600gs 256MB Galaxy, albo dozbiera do lepszej.

(Wolf) #6

no na szczęście nie będe musiał prosić rodziców o kase na karte grafiki poniewaz pracuje i mam już swoje pieniądze i dlatego nie chciałbym ich wywalić w błoto ,myśle ze jestem w stanie dołożyć te pare stów i kupie radka x1900xt bo wiem że warto tylko słyszałem że chłodzenie tej karty do najcichszych nie należy

(Michal Kolatek) #7

Gdzieś czytałem że po instalaji odpowiednich sterowników Radeon automatycznie ustawia prętkość wiatraka, powinien szumieć zaraz po włożeniu, a po instalce sterowników już nie.

(Danzelmario) #8

Lisu24 skoro to komp do gier to czytaj mój temat tam są wręcz idealne konfiguracje z tą różnicą ze zmień płyte i procek na takie co kolega wigrus zapodał

czyli co sugerujesz?lepiej kupić kartę za 500 zł bo ta za 1200 za pół roku będzie tyle samo warta? :slight_smile: skoro to komp do gier to na dzień dzisiejszy Lisu24 bardzoej będzie się cieszył z radka a nie tego galaxy 7600(bo nawet radek jak będzie kosztować 300 zł za rok to i tak będzie się nadawać bardziej niż 7600).jak sie kupuje najlepszy obecnie procesor na rynku to i wypadało by karte przyzwoitą kupić żeby wykorzystać potencjał :stuck_out_tongue:

PS: dodam że X1900XT jest trudno dostępny w wersji 256 MB za 1200 zł. bo wersja 512 jest zdecydowanie za droga 1500-1800 zł :o a od najlepszej dotąd karty x1900XTX(nie liczać niedawno wprowadzonego X1950) różni się tylko nieznacznie taktowaniem zegarów bo ma co najwazniejsze 48 pixel shaderów a nie 36 czy 16..

(Wigrus1) #9

wiesz co widziałem radka 1900xtx za 1500 zł na allegro :stuck_out_tongue:

no ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i mieć nadzieję, że szybko się te karty pojawią.

które i tak można podrasować,

a po za tym to często tak jest i teraz też pewnie tak będzie, że sklepy podwyższą cenę x1900xt 256MB, ale po tygodniu pójdzie w dół.