Komp do GTA IV

Dużo zależy też od rozdzielczości w jakiej się gra. Jeżeli chodzi o rozdzielczość 1680x1050, to wątpię iż 9600GT pociągnęłoby GTA IV na full detalach. Co do AMD, weź zestaw, który podałem i napewno będziesz z niego zadowolony :slight_smile:

Właśnie chodzi o tą rozdzielczość.

Gdzieś był temat o wydajności GTAIV na różnych komputerach i ja tam napisałem posta łącznie ze screenami ustawień i FPS. Szukałem tego tematu, ale jakoś go nie widzę, więc jak ktoś chce się przekonać to był on gdzieś w dziale gry.

Znalazłem: jak-was-chodzi-gta-fps-t307357.html

To niech ci znajomi wytłumaczą jak to jest że amd ma tyle 4rdzeniowców z jednym popsutym rdzeniem że są w stanie nasycić ich rynek :] podobnie z 2 rdzeniowymi phenomami II :]

Te które akurat nie mają sprawnego 1, albo odpowiednio 2 rdzeni są sprzedawane jako x3 bądź x2, ale nie ma szansy aby zaspokoić w ten sposób zapotrzebowanie rynkowe. Takie procesory to tylko część dostępnych na rynku, a z doniesień z internetu można wnioskować że nie jest to tak duża część bo znalezienie x3/x2 z 4 w pełni sprawnymi rdzeniami nie jest tak strasznie trudne.

//wiele firm stosuje takie praktyki… np procesory cell’a do ps3 mają jeden rdzeń niekatywny i dodatkowo jeden zapasowy dla ograniczenia kosztów produkcji (nie muszą wyrzucać sztuk z 1 niesprawnym rdzeniem). Najbardziej chyba ten proceder znany był do niedawna w przypadku procesorów graficznych na kartach… ile to razy możliwe było odblokowywanie dodatkowych procesorów strumieniowych i w przypadku ati i nvidii…

Z założenia kupujesz 3 rdzeniowca i wiesz że 3 rdzenie są w nim w pełni sprawne. Wersje BE z odblokowanym mnożnikiem napewno ograniczonego potencjału oc nie mają bo nie o to chodziło amd kiedy wprowadzało takie wersje procesorów. Z resztą co innego chcesz kupić w tej cenie? 2 rdzeniowego intela na starej podstawce który nawet jeśli się lepiej podkręci to nie dorówna w przykładowym gta4 podkręconemu phenomowi II x3?

x3 to jedyna sensowna propozycja przy tym i nieco wyższych budżetach, a jeśli trafi się dobra sztuka to będziesz miał x4… jaki inny procesor oferuje takie możliwości?

Szkoda że testy nie potwierdzają twojego poglądu w przypadku gts250, gtx 260, gtx 275 i nie chce mi się dalej wymieniać abym się przypadkiem nie pomylił :P.

Możesz przy okazji odradzać modele z tak bezsensownie dużą pamięcią… pamiętaj że 1gb to wciąż nieco ekstrawagancja, z uwagi na fakt iż przewagę nad 0,5gb kartami 1gb’owe osiągają dopiero w rozdzielczości fullhd z silnym aa, co z reguły powoduje że i tak gra jest niegrywalna z powodu spadku fps’ów

(aa przy takiej rozdzielczości wymaga bardzo dużo mocy obliczeniowej i duży spadek fps’ów jest naturalną tego konsekwencją).

Jeszcze jedno… wspomniano powyżej iż czekanie na i5 jest opcją… niestety przy tym budżecie nie jest bo w tym roku wyjdą 4 rdzeniowce które razem z platformą na p55 będą niewiele tańsze od całego budżetu na ten komputer, a przecież przydałyby się takie drobiazgi jak karta graficzna, zasilacz, dysk twardy itp :slight_smile:

A no tak oczywiście, o tym co ja mówiłem z tą 9600GT to rozdzielczość 1280x1024 oczywiście ;]

Jutro będę mieć LCD 32" (obsługuje full HD) i podłącze pod nią kompa i zobaczymy jeżeli się da rozdziałkę zwiększyć to napisze jak to wygląda na pow. 1680x1050.

Ostatecznie zdecydowałem się na:

AMD PHENOM BLACK 720 X3 3x2.8GHz AM3 —549zl

Płyta główna GIGABYTE GA-M720-US3 AM2 AM3 —259zł

4GB 1066MHz DDR2 CORSAIR XMS2 XtremePerformance C5 ----209zl

1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 HDMI Vapor-X —639zł

OCZ MODXSTREAM PRO 500WAT Modularny —279zł

(wszystko na alledrogo - tak kombinowałem, żeby wszystko zamówić u max 2 sprzedawców, oszczędzając tym samym na kurierach)

Jeszcze nie kliknąłem na “kup teraz”, bo może jeszcze ktoś z Was coś mi wytknie :slight_smile: - najbardziej jestem niepewny płyty głównej - jest to w sumie wg krążących opinii “płyta dla mało wymagających userów” - zastanawiam się co to znaczy

Dodane 22.06.2009 (Pn) 1:42

@VectorOPC

podałeś:

która jest na podstawkę AM3

a potem pamięć

a ta płyta główna ma ddr3

@skitles01

taki sam nikompatybilny zestaw:

Płyta główna:

a potem

I teraz się zastanawiam czy pisaliście te proponowane zestawy tak na odwal się czy macie pojęcie i po prostu się pomyliliście.

W opisach phenoma X3 720 jest napisane, że jest kompatybilny z podstawką AM2+. Jak to się ma do podkręcania? Czy ktoś się orientuje?

Ramy ddr3 są strasznie drogie, więc teraz nie wiem którą wersję płyty głównej wybrać.

Ma to się dobrze… nie przeszkadza w podkręcaniu.

Strasznie drogie to były 1+ lat temu, teraz są relatywnie tanie.

Co do płyty to jeśli zostałbyś przy ddr2 to nie miałbyś potrzeby zakupu nowych kości bo przecież możesz wykorzystać obecne… jeśli natomiast przeskoczyłbyś na AM3 to moge polecić taką płytę główną:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P http://www.bazarcen.pl/product_1008549.html

Ma bardzo mocną sekcję zasilania jak na tą cenę, a poza tym jest to wzorowa płyta główna w tej cenie, no i sb710 nie przeszkadza w odblokowywaniu phenomów II :slight_smile:

Wtedy do wymiany będą też pamięci i interesująco wyglądają wg mnie np takie zestawy 2x2gb (ceną rosnąco):

Corsair DHX XMS3 DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9

http://www.ceneo.pl/1601607

OCZ Special Ops DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL8

http://www.ceneo.pl/1644672

OCZ REAPER DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL7 //wysoki profil chłodzenia

http://www.ceneo.pl/1745055

Patriot DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL7

http://www.ceneo.pl/1685624

Hangar

Przecież wyraźnie napisałem o płycie kosztującej 390zł, a nie 100zł droższą. ta tańsza ma pamięci DDR2, sam popatrz:

http://www.allegro.pl/item661585762_bio … om_ii.html

nie popełniłbym takiego błędu przecież !

Zrób test frapsem przy normalnej grze, a nie w bechmarku.

Ja w tamtym temacie nie wkleiłem wyniku z beenchmarka, tylko screena, a w rogu jest ilość FPS z Frapsa. Nie chciałem walić masy screenów i dlatego 1, ale FPSy wahają się od 30 do ok 35.

@VectorOPC

Ach, tak to jest jak się do drugiej w nocy siedzi przed kompem :oops: Jakoś wczoraj płyty pomyliłem.

Vector wielkie podziękowania za pomoc - kupię zestaw przez Ciebie proponowany. Cena/wydajność jest tutaj najlepsza.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Jak do ceny 2k, to myślę że na tą chwilę jest to najlepsze zestawienie. Wrażenia z użytkowania i wyniki testów OC zamieszczę na forum, może ktoś będzie zainteresowany.

Pozdrowienia

Kolego to Ty chyba coś źle spojrzałeś płyta, którą podałem jest w 100 % kompatybilna z DDR2, jest druga odmiana 780, która ma jeszcze przedrostek chyba M3A, ale nie jestem pewien i ona jest DDR3. Zapewniam Cię, że mam pojęcie :).

Jeszcze nie mam kompa, bo okazało się, ze koleś który wystawił na allegro karty graficzne ich w ogóle nie ma. Oddał kasę, ale zmarnowałem sporo czasu. Uważajcie na użytkownika E-N-T-E-R na allegro! (link do aukcji w 1 poście)

Post napisałem dla przestrogi innych użytkowników forum.

Pozdrawiam

to, że okazało się, że nie ma towaru nie znaczy w tym wypadku, że oszust i naciągacz być może dostawca mu nawalił to się zdarza, oddał pieniążki - można sądzić, że uczciwy.

w zakupach internetowych najrozsądniej jest kupować towar z dostawą za pobraniem. jeśli w ciągu 7 dni nie otrzymasz towaru (zakładając, że sprzedawca nie jest na urlopie i nie informował o tym na aukcji) odstąpisz od umowy.

Nigdzie nie napisałem, że oszust czy naciągacz, ale że sporo czasu zmarnowane. Moim zdaniem to niepoważne wystawiać towar, którego nie ma. Ktoś kto kupuje i płaci za kuriera zazwyczaj chce towar dostać w przeciągu kilku dni.

Pozdrawiam

to się nazywa przedsprzedaż :slight_smile: czyli sprzedawanie przed oficjalną premierą :P, sprzedaż internetowa rządzi się pewnym prawami skoro ich nie akceptujesz nie korzystaj z tego środka zakupów ;P.

Robi się mały offtop, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Allegro to nie jest tylko sklep z grami komputerowymi, gdzie można zamówić grę jeszcze przed premierą i dostać ją na krótko przed. Allegro to platforma handlowa, ostatnio mocno integrująca się ze sklepami, więc można by oczekiwać, że oferowany asortyment jest faktycznie w sprzedaży. Skoro sprzedawca praktykuje politykę o której mówisz, czyli zbiera zamówienia aż do końca trwania całej sprzedaży i zależnie od tego czy będzie wystarczająca liczba chętnych to zrealizuje transakcje albo nie, to powinien to wyraźnie zaznaczyć. Mi zależało na opcji “kup teraz”, czyli klikając ten magiczny przycisk, chciałem nabyć ten towar w danej chwili.

Pozdrawiam

P.S Teraz mam dylemat, bo chciałem kartę z cichym , wydajnym chłodzeniem. :smiley: