Komp glosno chodzi help

witam chodzi o wiatrak i i napęd jak wkładam do niego płytę to chodzi jak czołg co jest?? i wiatrak tez ostatnio jakby głośniej zaczoł chodzić nie wiem jaka firma wiatraka bo komp ma chyba 6 lat. czeba go wyczyścić czy cuś ? z góry dzięki

mrosporek - Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błedy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Jaki to wiatrak? Przeczyść go z kurzu, jak o nie pomoże to wymiana (podaj co chłodzi w wymiary wiatraka). Napęd jak odczytuje to normalne że huczy, a nawet lepiej, im dłużej odczytuje płytę tym większa pewność że ją odczyta, nawet jak płyta jest uszkodzona.

Zanim wymienisz wiatrak, naoliw najpierw w nim łożysko. Jest ono schowane pod gumową zaślepką lub naklejką. Należy ją delikatnie, do połowy odkleić i kapnąć kropelkę oliwki po czym zakleić z powrotem. Powinien chodzić ciszej niż nowy. :slight_smile:

Z CD-Romem jest trochę gorzej. Można sie również pokusić o jego rozebranie i też znajdziesz tam łożysko, które trzeba przesmarować. Ale to nie daje najczęściej zadowalającego efektu. Po prostu poczekaj aż umrze całkiem i zakup nowego.

To tylko doraźne rozwiązanie, 6 letni wiatrak mógł się zużyć, po miesiącu znowu zacznie szurać.

Jeśli wiatrak nie jest zatarty to nie masz racji. Smarowałem jeszcze starsze wiatraki i do dziś pięknie działają.

Poza tym ja daje tylko propozycję jak można zrobić to bez kosztowo. mrosporek wybierze to co będzie mu lepiej pasowało. :slight_smile:

wiec wyczyscilem wiatrak kaplem oleju tak jak pisaliscie ale chodzi prawie tak samo jak chodzil :roll: firma rubikon 250x1

Jeśli oliwienie nie pomogło tzn, że wentylek jest już zatarty i pozostaje, jak pisał Tobi , jego wymiana. :slight_smile: