Komp + laptop + UPC + Dl-524

Standardowy problemik jak zdążyłem sie zorientować w sieci. Co forum to inne porady, przeplatane wyzwiskami pod adresem lamerów.

Podłączyliśmy zgodnie z instrukcją, okienko po okienku klikaliśmy co trzeba, wszystko ładnie zrobił aż do końca. Laptop nie łapie. Włączyliśmy laptopu guziczek co go ma od przodu i też nic. Na mój gust coś jest nie tak z lapsem bo powinien złapać bezprzewodową w try miga.

Laptok ma Vistę i kartę Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection.

Co ciekawe po tych naszych próbach odłączyłem router i podłączyłem wszystko po staremu. Net zniknął mi całkowicie mimo że wszystkie kontrolki na modemie UPC się świeciły. Dopiero po totalnym restarcie kompa zaskoczyło znowu.

O co w tym wszystkim biega tak naprawdę?

O ile się nie mylę to ten model routera (dość stary) niestety ma problemy z Vistą.

Co do połączeń przez modem kablowy należy pamiętać aby po każdym podłączeniu do modemu nowego urządzenia zresetować modem poprzez jego wyłączenie z prądu, gdyż zapamiętuje on ostatni MAC urządzenia jakie było do niego podpięte.

Problemy z Vistą problemami, ale potrzebuję potwierdzenia, że od strony laptopa nie trzeba nic grzebać żeby wiedzieć gdzie tkwi błąd i co gadać fachmanowi ewentualnemu. Kolejność jest taka: podpinamy wszystko jak trzeba —> instalujemy router zgodnie z instrukcją —> łapie neta na kompie-matce —> dokańczamy proces instalacji —> na lapsie śmiga net. Czy nie?

Tak powinno być. Pamiętać należy o tym aby pierwsza konfiguracja odbywała się po kablu a nie bezprzewodowo - z resztą tak jest w instrukcji

Jedyną rzeczą którą trzeba będzie ustawić na laptopie później to szyfrowanie.