Komp mi sie Psuje Help!

Po pierwsze nie dziala mi mikrofon nie wiem dlaczego! !!

Po drugie gdy wchodzę we właściwości mojego komputera i w wydajność pisze mi że mam około 30% zasobów systemowych wolne(mam włączone gg,harmonogram zadań i imesha) Gdy włacze jakas gre zabiera mi ona ze 30% a kumplowi ta sama gra (diablo2) zabiera 6% (ma podobna konfiguracje kompa tylko tyle ze 1200MHZ). Ja mam procka Athlona 1000Mhz, 256 Ramu sd, dysk(jezeli potrzebne)30GB,karta graficzna Ge force na mxsach z 32Mb pokładem. Formatowałem juz dysk okolo pieciu razy!! Instalowałem rózne systemy (ME,XP Prof,98) i nic to samo. Jeżeli ktoś może mi pomóc to niech pisze moje gg to 5216460 a meil to p-an-tas@o2.pl Błagam już nie mogę wytrzymać. Gdy mam coś żle z kompem i nie umiem tego naprawic serce dochodzi mi do gardła lubie jak wszysko jest OK. Piszcie Proszę. Z góry wielkie wielkie dzieki! !!

Pantas problem twojego mikrofonu poruszyłeś już w trzech postach. Nie jest to zbytnio mile widziane na forum. Jak ktoś będzie znał odpowiedź to i tak ci jej udzieli. A jak chcesz coś zmienić albo dopisać w poście to zastosuj opcje zmień. Jeśli chodzi o zasoby systemowe to może coś nie tak z Twoim RAMem.

Fiesta ma racje troche przegiales :-x Apropos mikrofonu czy sprawdzales czy ten mikrofon dziala na innym komputerze np. u kumpla ??

Jesli nie dziala na innym kompie to mozesz go powiesic na lampie :stuck_out_tongue:

Ale natomist jesli dziala to zobacz czy wkladasz go do odpowiedniej dziurki :lol: czy sterowniki karty muzycznej dzialaja poprawnie .

Aha i czy ten mikrofon jest razem ze sluchawkami czy sam sobie :slight_smile: ??

Jeśli chodzi o mikrofon sprawdź czy wogóle masz go włączonego, bo w standardzie bywa wyłączony ze względu na zakłócenia odtwarzania dźwięków:

Panel Sterowania/Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka Głośność -> przycisk Zaawansowane -> w kolumnie Mic odznacz okienko Wycisz i wyreguluj sobie głośność.

Pozdrawiam

Jak byś nie wchodził we właściwości komputera to nie wiedziałbyś, że gra zabiera Ci 30% zasobów i mógłbyś myśleć, że jest np. 6%, jak u Twojego kolegi. Czy sprawdzasz to bo gra nie chodzi tak jak trzeba, czy po prostu wymieniacie się informacjami na temat działania komputerów. Czy uważasz, że Twój komputer pownien przy uruchomieniu gry używać 6%, no może 10% zasobów i to Cię denerwuje?

Wiele jest czynników, które powodują taki stan rzeczy, ale jeśli gry działają poprawnie mimo, że we własciwościach masz taki a nie inny wynik, to nie za bardzo rozumiem w czym masz problem.

Podobna konfiguracja kolegi to nie to samo co taka sama konfiguracja, więc przez to może być taka rozbieżność. A jeśli będziesz formatował dysk w takim tempie to szybko się go “pozbędziesz”.

Pozdrawiam

Golden Finger

I dlatego już 1 poleciał do zsypu :frowning:

Asterisk

sorki ale potrzebowalem szybkiiej odpowiedzi i nie wiedzialem ze tak szybko odpisujecie od 2 dni korzystam z formu:P Jestem pod wrazeniem. a co do mikrofonu to nie sprawdzalem u kumpla :lol: ale sprawdze a jak nie dziala to kupie new:P chodzi o to z zasobami ze gdy mam właczonego imesh i harmonogram nio i jeszcze nortona (nie skanuje dysku) i wlaczam gg to mi wyskakuje okineko ze za malo pamieci aby otwozyc ten program!! :frowning: powyłanczalem programy z autostartu ale i tak to samo.

Faktycznie, trochę mało tej pamięci w stosunku do

programów- zastosuj np, jakiś program do

uwalniania pamięci. Wyłącz harmonogram zadań.

gdzie moge znalezc taki program

?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: :lol:

Na przykład tutaj http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=57&id=422