Komp mi się zawiesza przy niektórych grach

Mam taki problem gdy wlaczam jakas gre to przez pierwsze kilka minut jest wszystko ladnie, ale pozniej zawiesza mi sie komp nie dziala alt+f4 ani ctrl+alt+del, widze tylko obrazek z gry mozecie mi jakos pomoc??

PS

mam radeona9200se

Gdy gram np w PES5 to jest wszystko ok, a gdy gram przypuscmy w Lego Star Wars to wtedy mi sie wiesza komp

Zmień proszę tytuł na konkretniej opisujący problem i używaj na forum polskiej pisowni.

Możliwe że grzeje ci sie komp, masz za mało wydajne chłodzenie a to że zaczął ci sie wieszać komp może być spowodowane falą upałów i poprostu system chłodzenia twojego komputera nie nadąża z odprowadzaniem dużej ilości ciepła.

To dlaczego Pro Evo5 mi się nie wiesza ani Soldier of FOrtune II (przez neta) a inne się wieszają a mają mniejsze wymagania?

Podaj konfiguracje swojego kompuera.

Czy jak się zawiesi komputer to jest podawany jakiś błąd ? Jeżeli tak to podaj numer tego błędu - pomoże w znalezieniu przyczyny danej zawieszki.

Zmierz temperatury podzespołów (najlepiej wtedy gdy wyjdziesz z jakiejś gry co Ci zawiesza zazwyczaj). Więc pobierz program EVEREST Home Edition. Zainstaluj go, uruchom, otwórz gałąź Komputer z podkategorii które się otworzą wybierz Czujnik.

Ewentualnie może to być wina syfu ale wątpię szczerze mówiąc w to trochę :roll: Jak chcesz to daj loga. Tutaj opis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Pentium4 2,66Ghz

256RAM

Radeon9200SE/128mb

Muzyka: Zintegrowana AC`97

Nie wiem czy o to chodzilo

I jest wlasnie tego typu problem ze gdy sie zawiesi to nic nie wyskakuje i nic nie moge zrobic, moge jedynie zrestartowac kompa

Dzieki za program nawet fajny temperatury dosyc wysokie

Plyta glowna 42C

Procek 34C-63C

AuX47C-66C

Dysk 42C

też ma taki problem ale u mnie się wiesz przy niektóreych grach przez neta.To jest spowodowane dużą temperaturą grafiki.Ja kupuje paste temoprzewodzącą.Może pomoże

no troche gorący jest otwórz go może mu bedzie chłodniej :smiley: :mrgreen:

Porządna konserwacja wnętrza kompa, odkurz wszystko, powyjmuj wiatraki, radiatory, przeczyść sprężonym powietrzem/odkurzaczem.

A jak to się ma w pracy w windows? Są zwisy?

Po jakim czasie od włączenia kompa grasz w PES, czy Lego?

Praca z windowsem jest ok. No a gram jakies 3-4 minuty po pojawieniu sie pulpitu.

A co ze sterownikami ?Zainstalowałeś najnowszą wersję?

Chyba podzespoły blaszaka, są troszkę za ciepłe.

Rzeczywiście chyba chodzi o przegrzanie kompa. Kiedy go trochę zchłodziłem to gry zaczęły dłużej działać ale i tak później zaczął się znów wieszać.

jak nic kondensatory.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Problem leży w grafie, ale może to też być wina dysku twardego. Najlepiej podaj jaki masz zasilacz do tego sprzętu i jakiego chłodzenia używasz…

PS. Sorry, ale zmieniłem sobie niechcąco znaki, ale już wszystko ok.

To co to jest w końcu problem grafy czy tych kondensatorow?

KARTY GRAFICZNEJ.Kondensatory najczęściej powodują samoczynne restartowanie się kompa,niepokazując przytym żadnych błędów

Wiec co mam teraz zrobić?? odinstalować i ponownie zainsalować sterowniki??

Zrób tak ja najlepiej oszczedzać kompa w takich upałach lub też kup i nałóż paste termoprzewodzącą(polecam Arctic silver 5)i zobacz to wtedy się będzie działo

Dwa pytanka w ramach tego tematu:

Mam taki sam problem jak lewy1991 czy moża spróbować chłodzić komputer za pomocą wentylatora domowego tzn. w średniej odległości przystawić go do otwartej obudowy i ustawić na minimalne chłodzenie. Czy to nie wywoła jakiś komplikacji. Aha i po drugie ile by taka pasta termoprzewodząca kosztowała??

pozdrawiam