Komp mi się zawiesza przy niektórych grach

(Wladca4) #1

Mam taki problem gdy wlaczam jakas gre to przez pierwsze kilka minut jest wszystko ladnie, ale pozniej zawiesza mi sie komp nie dziala alt+f4 ani ctrl+alt+del, widze tylko obrazek z gry mozecie mi jakos pomoc??

PS

mam radeona9200se

Gdy gram np w PES5 to jest wszystko ok, a gdy gram przypuscmy w Lego Star Wars to wtedy mi sie wiesza komp

(sdar) #2

Zmień proszę tytuł na konkretniej opisujący problem i używaj na forum polskiej pisowni.

(Kuba 000) #3

Możliwe że grzeje ci sie komp, masz za mało wydajne chłodzenie a to że zaczął ci sie wieszać komp może być spowodowane falą upałów i poprostu system chłodzenia twojego komputera nie nadąża z odprowadzaniem dużej ilości ciepła.

(Wladca4) #4

To dlaczego Pro Evo5 mi się nie wiesza ani Soldier of FOrtune II (przez neta) a inne się wieszają a mają mniejsze wymagania?

(adam9870) #5

Podaj konfiguracje swojego kompuera.

Czy jak się zawiesi komputer to jest podawany jakiś błąd ? Jeżeli tak to podaj numer tego błędu - pomoże w znalezieniu przyczyny danej zawieszki.

Zmierz temperatury podzespołów (najlepiej wtedy gdy wyjdziesz z jakiejś gry co Ci zawiesza zazwyczaj). Więc pobierz program EVEREST Home Edition. Zainstaluj go, uruchom, otwórz gałąź Komputer z podkategorii które się otworzą wybierz Czujnik.

Ewentualnie może to być wina syfu ale wątpię szczerze mówiąc w to trochę :roll: Jak chcesz to daj loga. Tutaj opis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(Wladca4) #6

Pentium4 2,66Ghz

256RAM

Radeon9200SE/128mb

Muzyka: Zintegrowana AC`97

Nie wiem czy o to chodzilo

I jest wlasnie tego typu problem ze gdy sie zawiesi to nic nie wyskakuje i nic nie moge zrobic, moge jedynie zrestartowac kompa

Dzieki za program nawet fajny temperatury dosyc wysokie

Plyta glowna 42C

Procek 34C-63C

AuX47C-66C

Dysk 42C

(kacprosz) #7

też ma taki problem ale u mnie się wiesz przy niektóreych grach przez neta.To jest spowodowane dużą temperaturą grafiki.Ja kupuje paste temoprzewodzącą.Może pomoże

(Suporttechniczny) #8

no troche gorący jest otwórz go może mu bedzie chłodniej :smiley: :mrgreen:

(Wigrus1) #9

Porządna konserwacja wnętrza kompa, odkurz wszystko, powyjmuj wiatraki, radiatory, przeczyść sprężonym powietrzem/odkurzaczem.

A jak to się ma w pracy w windows? Są zwisy?

Po jakim czasie od włączenia kompa grasz w PES, czy Lego?

(Wladca4) #10

Praca z windowsem jest ok. No a gram jakies 3-4 minuty po pojawieniu sie pulpitu.

(Mateusz355) #11

A co ze sterownikami ?Zainstalowałeś najnowszą wersję?

Chyba podzespoły blaszaka, są troszkę za ciepłe.

(Wladca4) #12

Rzeczywiście chyba chodzi o przegrzanie kompa. Kiedy go trochę zchłodziłem to gry zaczęły dłużej działać ale i tak później zaczął się znów wieszać.

(Moszeusz) #13

jak nic kondensatory.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

(system) #14

Problem leży w grafie, ale może to też być wina dysku twardego. Najlepiej podaj jaki masz zasilacz do tego sprzętu i jakiego chłodzenia używasz...

PS. Sorry, ale zmieniłem sobie niechcąco znaki, ale już wszystko ok.

(kacprosz) #15

(Wladca4) #16

To co to jest w końcu problem grafy czy tych kondensatorow?

(kacprosz) #17

KARTY GRAFICZNEJ.Kondensatory najczęściej powodują samoczynne restartowanie się kompa,niepokazując przytym żadnych błędów

(Wladca4) #18

Wiec co mam teraz zrobić?? odinstalować i ponownie zainsalować sterowniki??

(kacprosz) #19

Zrób tak ja najlepiej oszczedzać kompa w takich upałach lub też kup i nałóż paste termoprzewodzącą(polecam Arctic silver 5)i zobacz to wtedy się będzie działo

(Żaku) #20

Dwa pytanka w ramach tego tematu:

Mam taki sam problem jak lewy1991 czy moża spróbować chłodzić komputer za pomocą wentylatora domowego tzn. w średniej odległości przystawić go do otwartej obudowy i ustawić na minimalne chłodzenie. Czy to nie wywoła jakiś komplikacji. Aha i po drugie ile by taka pasta termoprzewodząca kosztowała??

pozdrawiam