Komp muli i jest zasyfiony - prośba o sprawdzenie loga

od dawna mój komputer strasznie muli i w ogóle wolno sie włącza jak i zamyka. często mi się też restartuje. Pomocy!!..

Z góry dziękuje…

Daje loga do sprawdzenia.

ComboFix 07-06-13.3 - D:\Downloads\ComboFix.exe

Odinstaluj Share_Accelerator_MM , ShoppingReport i Torrent101

Foldery na czerwono pousuwaj.

Do notatnika wklej:

Plik > zapisz jako > zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki > zapisz pod nazwą Fix.reg np na

pulpicie > dwuklik na Fix.reg > potwierdzasz > restart.

Czyszczenie rejestru - jv16 PowerTools 2006 1.5.2.350

Przeskanuj na http://www.virustotal.com/vt/ i wklej raport po skanowaniu.

Po wykonaniu w/w daj nowy log z ComboFix.

Cat’sCharm proszę poprawić pierwszy post i objąć loga znacznikami

Utwórz plik FIX.REG w sposób podany przez qrczaka i umieść go bezpośrednio na partycji C, a następnie uruchom system w trybie awaryjnym i w okienko Uruchom wpisz następujące polecenie i kliknij Enter.

Jeśli dodanie pliku FIX.REG poprzez powyżej przedstawiony sposób również się nie uda, to spróbuj zmienić nagłówek pliku z Windows Registry Editor Version 5.00 na REGEDIT4 i wtedy go dodać w któryś sposób (dwuklik na otworzy plik lub metoda, o której mowa w pierwszym akapicie tego posta)

Po wykonaniu wklej nowy log z ComboFix, o który prosił qrczak.

Cat’sCharm

Byłaś proszona o objęcie loga znacznikami

  • Nie wiem co jest nie tak ale dalej nie mogę dodać tego do rejestru… Robiłam wszystko według polecenia. Zmieniłam ten nagłówek, uruchomiłam komputer w trybie awaryjnym i wykonałam polecenie wyżej podane. I nic się nie stało. kiedy ponownie kliknąłam na plik fix.reg wyskoczył mi znowu tamten komunikat.

W takim razie czeka Cię ręczna edycja rejestru w celu usunięcia szkodliwych wpisów. Zatem uruchom edytor rejestru (start -> uruchom -> regedit), przejdź do klucza:

a następnie usuń kolejno poniżej podane klucze:

Po ich usunięciu uruchom ponownie komputer i wklej nowy log z ComboFix bez względu na to czy usuniesz podane klucze, czy nie.

Ja usunęłam tylko jeden klucz (ten drugi), bo reszty, która podałeś w ogóle tam nie było.

Kod:

ComboFix 07-06-13.3 - D:\Downloads\ComboFix.exe

C:\WINDOWS\opqsuvm.exe > co z tym plikiem? przeskanowałeś go?

[list=]Kiedy próbuje przeskanować ten plik wyskakuje mi coś takiego: Exception

Please report failure as: ErrorTime= “Jul 02 16:56:12”

Pojawiający się komunikat mówi o tym, że należy odczekać określony aż rozpocznie sie skanowanie wskazanego pliku. Po prostu poczekaj określony czas, w międzyczasie możesz zająć się czym innym (np. odwiedzaniem innych stron bądź pracą z jakimś programem).

To jednak szkodnik. W takim razie uruchom system w trybie awaryjnym i skasuj ręcznie plik C:\WINDOWS** opqsuvm.exe**.

Po wykonaniu wklej nowy log z ComboFix.

ComboFix 07-06-13.3 - D:\Downloads\ComboFix.exe

Już jest ok, czy masz jeszcze jakieś problemy?

Chyba nie. nie zauważyłam żeby się jeszcze sam wyłączał, chociaż jest jeszcze trochę wolny. Ale mam nadzieję, że jest już wszystko dobrze. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Złączono Posta : 03.07.2007 (Wto) 12:44

[list=]Jednak dalej mi się sam wyłącza. :frowning:

Więc zrób ponownie czyszczenie rejestru. Przejrzyj poniższy link i zastosuj:

Optymalizacja i odchudzanie Windows XP

Sprawdź sobie temperatury > Everest Ultimate Edition 3.50 i podaj je na forum. Podaj też jaki masz zasilacz (ile watt i firma).

Po ilu godzinach, minutach od włączenia? Co wtedy robisz na kompie?

  • Czy mógłbyś wyjaśnić dokładnie jak sprawdza się te temperatury? I gdzie pisze jaki mam zasilacz, jak to mam sprawdzić? A co do wyłączania się to jest różnie, nie jest to regularne. Najczęściej kiedy jest już długo włączony. Przeważnie wyłącza się przy zamykaniu programów, ale nie zawsze, czasami teżjak ma zbyt dużo zadań.

A i taka prośba czy można by wszystko tak jakoś jaśniej i dokładniej tłumaczyć, bo ja naprawdę się na tym nie znam. :wink:

Temperatury > w evereście po lewej masz listę, rozwijasz “Komputer” i “czujnik”

Zasilacz > musisz rozkręcić kompa i sprawdzić na tabliczce na zasilaczu, innej opcji nie ma, chyba że w fakturze masz wpisane co tam wsadzono. Przydałoby się sprawdzić napięcia miernikiem.

Podejrzewam, że on się po prostu przegrzewa. Otwórz kompa, wyczyść dokladnie w środku z użyciem sprężonego powietrza. Na wszelki wypadek prawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły i RAM programem --> Memtest86

Musisz stworzyć płytę bootowalną z Memtestem i odpalić z niej kompa na kilka godzin.